Aktyw Forum

Zarejestruj się na forum.ep.com.pl i zgłoś swój akces do Aktywu Forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany wystarczy, że się zalogujesz.

Sprawdź punkty Zarejestruj się

Programowanie MSP430

Grzegorz

Programowanie MSP430

Postautor: Grzegorz » 10 kwie 2003, o 10:26

Szukam osób mających jakieś doświadczenie w pracy z mikrokontrolerami MSP430. W jaki sposób programuje się te układy (ISP, BSL)? Jakie rozwiązania sprzętowe i orogramowanie są godne uwagi? Kity sprzedawane przez TI mnie nie interesują m.in. ze względu na ich cenę.

kolka02
-
-
Posty: 3
Rejestracja: 11 cze 2003, o 11:45

Postautor: kolka02 » 11 cze 2003, o 11:57

Jak dowiesz się coś ciekawego, będę zobowiązany jak podzielisz się wiadaomościami..
Pozdr

JAM
-
-
Posty: 65
Rejestracja: 1 kwie 2003, o 10:31
Lokalizacja: Warszawa

Re: Programowanie MSP430

Postautor: JAM » 11 cze 2003, o 15:47

... W jaki sposób programuje się te układy (ISP, BSL)? Jakie rozwiązania sprzętowe i orogramowanie są godne uwagi?
Jakiś czas temu przyglądałem się tej rodzinie mikrokontrolerów. Informacje nt. BSL znajdziesz na www.ti.com w zbiorach SLAA089A.pdf (i *.zip) oraz SLAA096A.pdf (i *B.zip). Opisany jest tam prosty hardware (RS232) i software-demo (w C) do układu BSL. Niestety nie spróbowałem zastosować w/w informacji w praktyce. Jednakże jestem ciekaw efektów jakie może przynieść ta "zabawa".
Pozdrawiam.

Danny
-
-
Posty: 3
Rejestracja: 19 sie 2003, o 08:40
Lokalizacja: Wrocław

Re: Programowanie MSP430

Postautor: Danny » 19 sie 2003, o 08:45

Szukam osób mających jakieś doświadczenie w pracy z mikrokontrolerami MSP430. W jaki sposób programuje się te układy (ISP, BSL)? Jakie rozwiązania sprzętowe i orogramowanie są godne uwagi? Kity sprzedawane przez TI mnie nie interesują m.in. ze względu na ich cenę.
Popatrz na schemat JTAGa dostępnego w starter kicie do MSP430. Polecam też strony www.quadravox.com i www.ide430.com

JAM
-
-
Posty: 65
Rejestracja: 1 kwie 2003, o 10:31
Lokalizacja: Warszawa

Re: Programowanie MSP430

Postautor: JAM » 19 sie 2003, o 08:57

Popatrz na schemat JTAGa dostępnego w starter kicie do MSP430. Polecam też strony www.quadravox.com i www.ide430.com
Od czasu mojej ostatniej wypowiedzi znalazłem schemat programatora JTAG do MSP430 pod adresem http://www.olimex.com/dev/images/msp430-jtag-d-sch.gif
Układ ten współpracuje z darmowym pakietem KickStart (TI) służącym do programowania tych procesorów (software i obsługa w/w hardware'u). Nie przetestowałem ani pakietu programowego ani programatora. Jednak wygląda na to, że już można w "domowym zaciszu" zacząć bawić się tymi procesorami.
Pozdrawiam.

Wróć do „Pozostałe mikrokontrolery (PIC, MSP430, PSoC, 8051 ...)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości