Aktyw Forum

Zarejestruj się na forum.ep.com.pl i zgłoś swój akces do Aktywu Forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany wystarczy, że się zalogujesz.

Sprawdź punkty Zarejestruj się

Jak zaprogramowac PIC12C508A

Wosiekpl
-
-
Posty: 46
Rejestracja: 19 maja 2004, o 21:05

Jak zaprogramowac PIC12C508A

Postautor: Wosiekpl » 7 gru 2007, o 18:26

Witam
Chce zaprogramowac uklad PIC12C508 ale nie mam programu w formie hex. Program napisany jest w formie tekstu i nie wiem co nalezy zrobic aby go przetransformowac do formatu hex aby zaprogramowac uklad. Oto link do strony z ukladem jaki skladam i programem:

http://www.infolaser.net/franpr/tecnica ... sckit.html

Pozdrawiam

Wosiekpl

Awatar użytkownika
pajaczek
Moderator
Moderator
Posty: 2650
Rejestracja: 24 sty 2005, o 00:39
Lokalizacja: Winny gród

Postautor: pajaczek » 7 gru 2007, o 21:30

To po hiszpansku, tak? Z ciekawosci pytam ;)

Do rzeczy, co zrobic: kod jest w asemblerze, a wiec musisz sciagnac np. ze strony microchipa srodowisko MPLab IDE, i skompilowac.

Ps. w dziale "Projekty otwarte i programowanie uC" znajdziesz tez podpowiedzi czym to zaprogramowac. Jak tez wlasciwsze miejsce na przyszlosc do zalozenia podobnego tematu :604:

Wosiekpl
-
-
Posty: 46
Rejestracja: 19 maja 2004, o 21:05

Jak zaprogramowac PIC12C508A

Postautor: Wosiekpl » 7 gru 2007, o 23:10

Witam

Jak dla mnie to co napisales to wyzsza szkola jazdy . Kiedys probowalem zrobic w ten sposob. otoz mam zrobiony regulator do silnika pradu stalego na PIC12C509 i do niego mam program w formacie hex. Aby zaprogramowac 508 zrobilem kopie tego co jest na stronie ( tak masz racje ta strona jest po hiszpañsku ) i zapisalem w notesie. Nastepnie probowalem podmienic orginalny program z 509 za ten do 508 ale zapisal sie jako txt . Chcialem do folderu w formacie hex wpisac caly plik z oprogramowanien . Poniewaz uklad ten mozna zaprogramowac tylko raz wiec nie odwazylem sie go zaprogramowac poniewaz nie mam pewnosci czy bedzie dzialal. Moze jest na to jakis prosty sposob.

Pozdrawiam

Wosiekpl

Awatar użytkownika
pajaczek
Moderator
Moderator
Posty: 2650
Rejestracja: 24 sty 2005, o 00:39
Lokalizacja: Winny gród

Postautor: pajaczek » 8 gru 2007, o 00:06

Zaraz zaraz, bo niebardzo rozumiem. Chciales skopiowac fragment strony (listing programu) do pliku .hex? Przeciez ten program musisz skompilowac, a Ty chcesz cos recznie podmieniac? To tak jakbys listing jakiegos programu w C, chcial zapisac jako plik .exe i liczyl ze to Ci sie odpali na komputerku. Nawet nie probuj wpisywac tego w takiej formie do uC :619:

Wróć do „Pozostałe mikrokontrolery (PIC, MSP430, PSoC, 8051 ...)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 23 gości