Aktyw Forum

Zarejestruj się na forum.ep.com.pl i zgłoś swój akces do Aktywu Forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany wystarczy, że się zalogujesz.

Sprawdź punkty Zarejestruj się

Czym to zaprogramować PIC12C508A??

A_C
-
-
Posty: 15
Rejestracja: 16 sty 2004, o 19:11
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontaktowanie:

Czym to zaprogramować PIC12C508A??

Postautor: A_C » 7 cze 2005, o 15:23

Mam problem, próbuję już od dłuższego czasu zaprogramować procka PIC12C508A programem ICprog, a jako programator używam JDM-a i za żadne skarby nie daje się tego zaprogramować. Może komuś się to udało proszę napiszcie jak to zrobić, jak skonfigurować poprawnie ICprog-a. Ciągle wyrzuca mi błąd programowania przy adresie h0000. A może jest w sieci jakiś inny równie prosty programator do ICproga, który poradzi sobie z fikuśnym prockiem.

Awatar użytkownika
gawel
-
-
Posty: 683
Rejestracja: 24 lis 2003, o 11:19
Lokalizacja: Białystok

Postautor: gawel » 8 cze 2005, o 03:16

A może go nie skasowałeś?

tomek_j
-
-
Posty: 264
Rejestracja: 14 sty 2004, o 09:06

Postautor: tomek_j » 8 cze 2005, o 09:17

A może go nie skasowałeś?
Z całym szacunkiem - a jak skasowac układ OTP?
Proponuje odczytac PIC'a - jezeli jest juz zaprogramowany to go powtornie nie zaprogramujesz. Nowy układ mozesz zaprogramowac tylko jeden raz. Microchip sie zlitowal i zrobil wersje z Flashem PIC12F508 odpowiadajaca 12C508. Mozesz go programowac wielokrotnie tylko nie wiem czy tym programatorem - musiz sprawdzic. Mozesz sie tez zapytac na http://www.ekiert.com/cgi-bin/yabb/YaBB.pl?board=pic
Pzdr
T.

Awatar użytkownika
gawel
-
-
Posty: 683
Rejestracja: 24 lis 2003, o 11:19
Lokalizacja: Białystok

Postautor: gawel » 8 cze 2005, o 09:47

Z całym szacunkiem - a jak skasowac układ OTP?
Proponuje odczytac PIC'a - jezeli jest juz zaprogramowany to go powtornie nie zaprogramujesz. Nowy układ mozesz zaprogramowac tylko jeden raz. Microchip sie zlitowal i zrobil wersje z Flashem PIC12F508 odpowiadajaca 12C508. Mozesz go programowac wielokrotnie tylko nie wiem czy tym programatorem - musiz sprawdzic. Mozesz sie tez zapytac na http://www.ekiert.com/cgi-bin/yabb/YaBB.pl?board=pic
Pzdr
T.
Z jeszcze większym szacunkiem...
Też taka myśl mi się nasunęła, ale sprawdziłem w dokumentacji od procka http://ww1.microchip.com/downloads/en/D ... 40139e.pdf na stronie 1 w tebeli jest napisane, że procek jest z EPROM (ale to może być jeszcze OTP). na stronie 2 w/w jest podane, że on jest w obudowie CERDIP z okienkiem. a natomiast na stronie 4 jest (cytuję) "The PIC12C5XX are available in the cost-effective One-Time-Programmable (OTP) versions which are suitable for production in any volume." Z tego płynie wniosek, że przedmiotowy procek (tu mamy z literką A na końcu) nie jest w wersji OTP, więc należy go położyć pod kwarcówkę a może wybrać się do solarium :D (ciekawe czy by pomogło).

A_C
-
-
Posty: 15
Rejestracja: 16 sty 2004, o 19:11
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontaktowanie:

Programowanie PIC12C508A

Postautor: A_C » 8 cze 2005, o 13:49

Koledzy czegoś tu nie rozumiem, wiem jak wyglądają procki, które kasuje się lampą UVC, czyżby Microchip wypuścił procka (12C50A) wyglądającego jak popularny np. LM555 (czarny w obudowie DIP300 osiem wyprowadzęń), i beż jakiegokolwiek "okienka" i można go byłoby kasować UVC? Czegoś takiego nie słyszałem i nie widziałem dla mnie powyższy post to jakieś ściemy, ale wracam do tematu. Poradziłem sobie z tym wywaliłem JDM-a na półkę, a do programowania użyłem innego programatora "Brenner programmer" - wystarczy napisać na googlu - działa od pierwszego kopnięcia i nie stwarza akademickich problemów, co prawda jest do procków typu "flash" ale OTP też się programuje. Tak dla ciekawości co to jest takiego ta kalibracja oscylatora dla PIC12C508 lub A, może ktoś mi to dokładnie wyjaśni bo tego na prawdę nie rozumię,
pzdr A_C

Awatar użytkownika
pajaczek
Moderator
Moderator
Posty: 2650
Rejestracja: 24 sty 2005, o 00:39
Lokalizacja: Winny gród

Re: Programowanie PIC12C508A

Postautor: pajaczek » 8 cze 2005, o 16:03

... a do programowania użyłem innego programatora "Brenner programmer" - wystarczy napisać na googlu - działa od pierwszego kopnięcia i nie stwarza akademickich problemów,
No ten problem chyba byl niezbyt akademicki... :D
Tak dla ciekawości co to jest takiego ta kalibracja oscylatora dla PIC12C508 lub A, może ktoś mi to dokładnie wyjaśni bo tego na prawdę nie rozumię,
A wystarczy napisac na googlu. 8)

Wróć do „Pozostałe mikrokontrolery (PIC, MSP430, PSoC, 8051 ...)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 29 gości