Aktyw Forum

Zarejestruj się na forum.ep.com.pl i zgłoś swój akces do Aktywu Forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany wystarczy, że się zalogujesz.

Sprawdź punkty Zarejestruj się

1-Wire

Gość

1-Wire

Postautor: Gość » 22 mar 2003, o 09:23

ma ktoś może napisaną obsługe 1-Wire dla AVR'a?

Jurek Szczesiul

1-wire

Postautor: Jurek Szczesiul » 22 mar 2003, o 12:54

Czesc !

Poszperaj w akademii avrfreaks - powinno cos byc.

J.

marijuz
-
-
Posty: 5
Rejestracja: 9 cze 2007, o 18:44
Lokalizacja: Majorka

Postautor: marijuz » 13 cze 2007, o 15:03

ja nie mam

Awatar użytkownika
Lucas286
-
-
Posty: 86
Rejestracja: 13 paź 2004, o 13:12
Lokalizacja: Pomorze

Postautor: Lucas286 » 13 cze 2007, o 15:51

Witam

Kiedyś napisałem sobie, napewno działa.

Pozdrawiam

Kod: Zaznacz cały

; ******** OBSŁUGA 1WIRE AVR v1.0 ********** .equ _1wire_port=PORTB-1 .equ _1wire_bit=0 .def temp1=r16 .def temp2=r17 .def temp3=r18 .def licznik1=r19 ; --------------------------------------------------------------- _1wire_init: cbi _1wire_port+1,_1wire_bit ; 0 sbi _1wire_port,_1wire_bit ; 0 ldi temp2,0 ; 510us rcall delay_us cbi _1wire_port,_1wire_bit ; 1 ldi temp2,224 ; 60us rcall delay_us sbis _1wire_port-1,_1wire_bit nop ; jesli jest ldi temp2,0 ; 510us rcall delay_us ret ; ---------------------------------------------------------------- _1wire_write_byte: ldi licznik1,9 przesun: dec licznik1 breq skoncz ror temp1 brcs jedynka zero: sbi _1wire_port,_1wire_bit ; 0 ldi temp2,224 ; 60us rcall delay_us cbi _1wire_port,_1wire_bit ; 1 rjmp przesun jedynka: sbi _1wire_port,_1wire_bit ; 0 ldi temp2,254 ; 3us rcall delay_us cbi _1wire_port,_1wire_bit ; 1 ldi temp2,224 ; 60us rcall delay_us rjmp przesun skoncz: ret ; ------------------------------------------------------------------ _1wire_read_byte: ldi licznik1,9 przesun1: ror temp1 ldi temp2,195 ; 120us rcall delay_us dec licznik1 breq skoncz1 sbi _1wire_port,_1wire_bit ; 0 nop cbi _1wire_port,_1wire_bit ; 1 ldi temp2,248 ; 15us rcall delay_us sbis _1wire_port-1,_1wire_bit rjmp zero1 sec ; C<-1 rjmp przesun1 zero1: cls ; C<-0 rjmp przesun1 skoncz1: ret ; ------------------------------------------------------------------ delay_us: dalej1: ldi temp3,252 skok1: inc temp3 cpi temp3,255 brne skok1 inc temp2 cpi temp2,255 brne dalej1 ret ; -------------------------------------------------------------------

marijuz
-
-
Posty: 5
Rejestracja: 9 cze 2007, o 18:44
Lokalizacja: Majorka

Postautor: marijuz » 14 cze 2007, o 07:43

Panowie podziwiam cierpliwość. Widać że mam docznienie z naprawdę inteligentnymi ludźmi. nikt nie odpowiedział na moje pytanie oprócz sprawdź czy dobrze podłączyłeś. Wkurzyłem się i chciałem was rozdrażnić. Nie zależało mi na popycie na forum. Napisałem prowokujący tekst pod swoim tematem. Nie zadziałało :D . Więc chciałem zrobić coś co rozdrażniło by każego użytkownika forum. Zrobiłem odkop stulecia - wpisałem się pod tematem z 2003 roku :D . I napisałem ja nie mam. :D . myślałem żę wy mnie tu już :612: a tutaj ktoś pisze (ja mam ) i podał :D . Podziwiam za cierpliwość i pozdrawiam - MARIJUZ

Awatar użytkownika
Lucas286
-
-
Posty: 86
Rejestracja: 13 paź 2004, o 13:12
Lokalizacja: Pomorze

Postautor: Lucas286 » 15 cze 2007, o 06:41

Wkurzyłem się i chciałem was rozdrażnić. Nie zależało mi na popycie na forum. Napisałem prowokujący tekst pod swoim tematem. Nie zadziałało :D .
Nieudało Ci się dlatego, bo nikt nie chce zniżać się do Twojego poziomu.
Widać że mam docznienie z naprawdę inteligentnymi ludźmi.
Tu masz rację.
nikt nie odpowiedział na moje pytanie oprócz sprawdź czy dobrze podłączyłeś.
Nikt nie jest jasnowidzem, nie zawsze da się pomóc komuś na odległość.

Awatar użytkownika
bis
-
-
Posty: 134
Rejestracja: 12 maja 2005, o 08:11
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: bis » 15 cze 2007, o 07:25

Panowie podziwiam cierpliwość. Widać że mam docznienie z naprawdę inteligentnymi ludźmi. nikt nie odpowiedział na moje pytanie oprócz sprawdź czy dobrze podłączyłeś. Wkurzyłem się i chciałem was rozdrażnić. Nie zależało mi na popycie na forum. Napisałem prowokujący tekst pod swoim tematem. Nie zadziałało :D . Więc chciałem zrobić coś co rozdrażniło by każego użytkownika forum. Zrobiłem odkop stulecia - wpisałem się pod tematem z 2003 roku :D . I napisałem ja nie mam. :D . myślałem żę wy mnie tu już :612: a tutaj ktoś pisze (ja mam ) i podał :D . Podziwiam za cierpliwość i pozdrawiam - MARIJUZ
Gdyby każdy temat zaczynał sie od upewnienia że nie mamy do czynienia z "tytanem intelektu" na poziomie porównywalnym z Tobą to forum by było pełne pytań typu "Czy aby na pewno przeczytałeś dokumentację PonyProg? np. w dziale FAQ". Wtedy dopiero byś był wkurzony na taką bezczelność i impertynencję, czyż nie? Tu na prawde nikt nie zakłada że ma do czynienia z ludzmi leniwymi do tego stopnia.
Biedaku, zadałeś pytanie z gatunku tych które brzmią "robię rakiete kosmiczną ale gdzie można kupić klej butapren". Nie dziw się że inni użytkownicy po prostu to odpuścili. Na tym forum znudziło się juz ciągłe wypisywanie podstawowej instrukcji dla poszukiwaczy informacji:

1. Uruchom "Google"
2. wpisz np. "Device missing or unknown device(-24)"
3. obejrzyj wyniki
4. Jeżeli wtedy jest cos nie do końca jasne, podaj innym co znalazłeś i jaki masz problem z interpretacją.

Na foum nie ma za bardzo miejsca na uczenie ludzi od podstaw. Twoja uwaga na forum wskazuje wyłącznie na Twoja głupotę i brak umiejętności samooceny Twoich własnych umiejętności i sprawności intelektualnej.

bis

Wróć do „AVR/AVR32”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 68 gości