Aktyw Forum

Zarejestruj się na forum.ep.com.pl i zgłoś swój akces do Aktywu Forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany wystarczy, że się zalogujesz.

Sprawdź punkty Zarejestruj się

Dołączanie bibliotek, programowanie modułowe.

MES Mariusz
-
-
Posty: 91
Rejestracja: 17 lut 2005, o 12:02
Lokalizacja: Wrocław
Kontaktowanie:

Dołączanie bibliotek, programowanie modułowe.

Postautor: MES Mariusz » 22 cze 2016, o 07:20

Cześć.

Praktycznie każdy kurs / poradnik programowania w języku C wspomina o możliwości współtworzenia kodu przez wielu programistów - budowania programu z wielu niezależnych bloków. Bywa, że jest to informacja wtrącana przy okazji omawiania zasięgu / widoczności zmiennych. Jako, że jest to wtrącenie / ciekawostka - zazwyczaj nie rozwija się tematu.

Przydałby się oddzielny poradnik (z odpowiednio dużą liczbą przykładów) na temat kultury pisania / składania kodu z modułów pisanych przez "zewnętrznych programistów", wydzielania części kodu do oddzielnych plików z podaniem przykładów z życia, gdzie może to być mniej czy bardziej użyteczne.

Mam wrażenie, że ucieka się od tematu, albo zostawia gdzieś na szary koniec (albo omawia niejako "przy okazji", przez co trudno temat odszukać. Tymczasem chyba dobrym pomysłem byłoby od tego zacząć (omówienie zasad fragmentacji kodu, wydzielania, inkludowania, nagłówków, źródeł, bibliotek.

Też macie wrażenie, że w (generalnie) poradnikach brakuje solidnego omówienia tego tematu ?

Wróć do „AVR/AVR32”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości