Aktyw Forum

Zarejestruj się na forum.ep.com.pl i zgłoś swój akces do Aktywu Forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany wystarczy, że się zalogujesz.

Sprawdź punkty Zarejestruj się

[Bascom]Czytnik kart chipowych nie widzi mi karty.

matrix
-
-
Posty: 342
Rejestracja: 7 maja 2010, o 14:02
Lokalizacja: Sochaczew
Kontaktowanie:

[Bascom]Czytnik kart chipowych nie widzi mi karty.

Postautor: matrix » 28 paź 2012, o 09:27

Wreszcie po jakimś czasie znalazłem a raczej dostałem od pewnego kolegi kod w bascomie do czytania kart telefonicznych na chipy. Kod ogólnie działa, ale...
No właśnie jak zawsze jest ale. Nie widzi mi karty tak więc wgranie "niczego" czyli tylko zwarty (rozwarty) "sprawdzacz" włożonej do slotu karty powoduje że można otworzyć układ wszystkim.

Za każdym razem Id katy mam jednakowe i jest ono równe FFFFFFFFFFF. Pomożecie?
W załączniku kod bascoma.
Załączniki
czytnik kart w bascomie.zip
(2.55 KiB) Pobrany 287 razy

Awatar użytkownika
rafal.220
-
-
Posty: 1274
Rejestracja: 27 paź 2012, o 15:46

Re: [Bascom]Czytnik kart chipowych nie widzi mi karty.

Postautor: rafal.220 » 28 paź 2012, o 22:40

Nigdy nie bawiłem się w tą technikę, aczkolwiek jako konstruktor ze względu na bezpieczeństwo zastosował bym bity "wiarygodności" >> może właśnie tu jest problem. (zabezpieczenia)

matrix
-
-
Posty: 342
Rejestracja: 7 maja 2010, o 14:02
Lokalizacja: Sochaczew
Kontaktowanie:

Re: [Bascom]Czytnik kart chipowych nie widzi mi karty.

Postautor: matrix » 29 paź 2012, o 16:25

Nie ma szans że to zabezpieczenia ponieważ odczytywany jest z karty tylko jej numer i nic więcej.

Awatar użytkownika
rafal.220
-
-
Posty: 1274
Rejestracja: 27 paź 2012, o 15:46

Re: [Bascom]Czytnik kart chipowych nie widzi mi karty.

Postautor: rafal.220 » 29 paź 2012, o 16:37

No właśnie.
Musi kolega mieć 100% pewności iż karta jako pierwsza nie oczekuje na tzw. bity wiarygodności, których wysłanie odblokuje transmisję.

matrix
-
-
Posty: 342
Rejestracja: 7 maja 2010, o 14:02
Lokalizacja: Sochaczew
Kontaktowanie:

Re: [Bascom]Czytnik kart chipowych nie widzi mi karty.

Postautor: matrix » 29 paź 2012, o 17:36

Nie oczekuje, bo powstało kilka takich projektó w tym na przykład autocerber który ukazał się na łamach czasopisma EP.

No i tutaj dowód:

http://www.youtube.com/watch?v=7hNcn-U_T8g

Już nawet podpowiem że czytanie karty odbywa się tutaj:

Kod: Zaznacz cały

Id = 0 Gosub Reset_chip 'wywołaj reset chipa For R = 1 To 6 ' odczytanie 6 razy po 7 bitów z karty For X = 0 To 7 Gosub Adres A.x = Io Next X Ciag = Ciag + Hex(a) 'zapis odczytanych bitów w postaci szesnastkowego ciagu Next R Ciag = Mid(ciag , 2 , 11) 'usunięcie pierwszego znaku ciągu, bo zawsze jest 0 Print "ID karty: " ; Ciag 'wyswietl numer karty waitms 100 Gosub Koniec 'po odczycie przejdz do podprogramu koncowego End If Waitms 50 Loop 'pętla End 'koniec programu Reset_chip: 'procedura resetu chipa Res = 1 Delay Clk = 1 Delay Clk = 0 Delay Res = 0 Delay Return 'procedura odczytu bitów Adres: Res = 0 Delay Clk = 1 Delay Clk = 0 Delay Return
Ale nie wiem co jest? Może za szybko procek komunikuje się z kartą bo taktuję go 8MHz. Może powinienem użyć kwarcu zegarkowego? Bodajże 32kHz z czymś. Bo czytałem gdzieś w necie że ktoś tak taktował czytanie kart.

Macie może jakieś linki co do lektury? Żeby trochę o tym poczytać.

Awatar użytkownika
rafal.220
-
-
Posty: 1274
Rejestracja: 27 paź 2012, o 15:46

Re: [Bascom]Czytnik kart chipowych nie widzi mi karty.

Postautor: rafal.220 » 29 paź 2012, o 20:08

Co do taktowania, to może ono mieć duże znaczenie, jednak można ograniczyć prędkość komunikacji w prostszy sposób niż wymiana rezonatora.
Co do kodu który kolega przedstawił, to niestety nie jest to moja działka. (moją specjalnością jest graficzne pisanie algorytmów)

Wróć do „AVR/AVR32”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 81 gości