Aktyw Forum

Zarejestruj się na forum.ep.com.pl i zgłoś swój akces do Aktywu Forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany wystarczy, że się zalogujesz.

Sprawdź punkty Zarejestruj się

Symulator AVR

oriwad
-
-
Posty: 27
Rejestracja: 9 lut 2012, o 20:19

Symulator AVR

Postautor: oriwad » 16 lip 2012, o 12:35

Czy ktoś się spotkał z symulatorem AVR pod Linux'a w którym można by było stworzyć gotowy schemat urządzenia w którym byłby taki mikrokontroler i symulował jego pracę? Ostatnio zacząłem używać najnowszego Ubuntu. Na Windows'ie używałem Proteus'a i w miarę to chodziło. Niedawno zainteresowałem się uC i powiem szczerze ze nie jestem za dobry z elektroniki(mogłem pójść do technikum na elektonikę zamiast informatykę przynajmniej bym się czegoś nauczył wtedy) i przyznam że miło by było jakbym nie musiał lutować wszystkiego na płytkach prototypowych i czas się zaoszczędza stawiając kilka wyświetlaczy LED i przełączników na monitorze komputera niż lutować kabelkami;)

Josep1984
-
-
Posty: 27
Rejestracja: 17 gru 2012, o 06:46

Re: Symulator AVR

Postautor: Josep1984 » 17 gru 2012, o 07:11

Może użycie emulatora windowsa jak pamiętam to Wine

oriwad
-
-
Posty: 27
Rejestracja: 9 lut 2012, o 20:19

Re: Symulator AVR

Postautor: oriwad » 17 gru 2012, o 16:50

Na razie tak używam ale wolałbym jakiś linuksowy program, bo zawsze to lepiej działa niż przez emulację na wine.

Wróć do „AVR/AVR32”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 50 gości