Aktyw Forum

Zarejestruj się na forum.ep.com.pl i zgłoś swój akces do Aktywu Forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany wystarczy, że się zalogujesz.

Sprawdź punkty Zarejestruj się

Problem z programowaniem AVR32 AT32UC3A0512 przez USB

spidreck
-
-
Posty: 3
Rejestracja: 12 sty 2012, o 14:20

Problem z programowaniem AVR32 AT32UC3A0512 przez USB

Postautor: spidreck » 12 sty 2012, o 15:11

Witam wszystkich!
Mój problem dotyczy programowania mikrokontrolera AT32UC3A0512 przez USB przy pomocy firmowego bootloadera. Podczas programowania na komputerze DELL pojawiają się losowe błędy podczas programowania, weryfikacji, kasowania pamięci uC. Zdarza się, że raz na kilka prób mikrokontroler się zaprogramuje poprawnie. Nie ma też znaczenia, czy kabel USB wepnę z przodu, czy z tyłu obudowy. Na innych komputerach nie ma problemów z zaprogramowaniem. Co ciekawe, na DELL-u pomaga zmiana kabla USB. Sam kabel nie jest najgorszej jakości - ma grube żyły, ferryt założony na końcu - tym bardziej, że działa na innych komputerach bez problemów.
Czy ktoś spotkał się z takim problemem? Interesuje mnie bardzo przyczyna takiego stanu rzeczy. Nie wiem, czy winić kabel, czy komputer i dlaczego tak się dzieje?

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
pajaczek
Moderator
Moderator
Posty: 2650
Rejestracja: 24 sty 2005, o 00:39
Lokalizacja: Winny gród

Re: Problem z programowaniem AVR32 AT32UC3A0512 przez USB

Postautor: pajaczek » 12 sty 2012, o 20:29

Układ podczas programowania zasilany z usb?? jesteś w stanie monitorować napięcie, a co ważniejsze pobór prądu układu?
Długość tego przewodu usb?

Awatar użytkownika
Łukasz Krysiewicz
-
-
Posty: 143
Rejestracja: 8 cze 2011, o 20:03

Re: Problem z programowaniem AVR32 AT32UC3A0512 przez USB

Postautor: Łukasz Krysiewicz » 13 sty 2012, o 00:08

wymień kabel,

spidreck
-
-
Posty: 3
Rejestracja: 12 sty 2012, o 14:20

Re: Problem z programowaniem AVR32 AT32UC3A0512 przez USB

Postautor: spidreck » 13 sty 2012, o 08:19

Układ jest zasilany w czasie programowania z zewnętrznego źródła, ponieważ mikrokontroler jest częścią całego urządzenia, które podczas programowania jest zasilane z sieci.
Napięcie mogę monitorować, prąd - niekoniecznie
Kabel jest taki: http://www.gmb.nl/item.aspx?id=5216
Ma długość 1.8m.
wymień kabel,
ok. po wymianie kabla działa - tak jak wyżej pisałem, ale na innych komputerach problemu z pierwszym kablem nie ma. Tak więc DELL z innymi kablami działa bez problemów, ale inne komputery działają z tym pierwszym kablem również bez problemów.

Awatar użytkownika
pajaczek
Moderator
Moderator
Posty: 2650
Rejestracja: 24 sty 2005, o 00:39
Lokalizacja: Winny gród

Re: Problem z programowaniem AVR32 AT32UC3A0512 przez USB

Postautor: pajaczek » 13 sty 2012, o 09:06

W takim razie trochę to dziwne (że akurat tylko ten jeden ma problem), być może przez te "grube żyły" przewód ma za dużą pojemność i dell nie nadąża z przeładowaniem. Grube przewody sygnałowe nie zawsze są pożądane.
Jeżeli zasilanie z innego źródła to trop ze spadkiem napięcia obciążonego portu usb jest błędny.

spidreck
-
-
Posty: 3
Rejestracja: 12 sty 2012, o 14:20

Re: Problem z programowaniem AVR32 AT32UC3A0512 przez USB

Postautor: spidreck » 13 sty 2012, o 11:53

A no właśnie dziwne. Być może ta pojemność, chociaż myślę, że te żyły nie są aż tak grube... Zaciekawił mnie ten przypadek. Może stanę oscyloskopem i obejrzę sygnał, ale to nie w najbliższym czasie. Dodam jeszcze, że na drugim DELL-u też ten kabel nie działa, więc wydaje się, że problem leży w Dellach. Może używają jakichś konkretnych układów do transmisji USB?

Wróć do „AVR/AVR32”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 23 gości