Aktyw Forum

Zarejestruj się na forum.ep.com.pl i zgłoś swój akces do Aktywu Forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany wystarczy, że się zalogujesz.

Sprawdź punkty Zarejestruj się

Zlecę odpłatnie napisanie aplikacji w Bascom

Mario123
-
-
Posty: 1
Rejestracja: 13 sie 2011, o 17:15

Zlecę odpłatnie napisanie aplikacji w Bascom

Postautor: Mario123 » 13 sie 2011, o 17:27

zlecę odpłatnie napisanie prostego softu na Atmega8 do sterowania dwoma przekaźnikami. Timer ma sterować dwoma przekaźnikami , jeden ma się włączać cyklicznie 15min ON /15min OFF a drugi przekaźnik ma się załączać 2 razy na dobę po 15min. Chętne zlecę do tego wykonanie projektu płytki drukowanej. Tel. 504772682 lub mail komputerowcy@o2.pl

Awatar użytkownika
Woycek
-
-
Posty: 62
Rejestracja: 30 sty 2005, o 09:51
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski
Kontaktowanie:

Re: Zlecę odpłatnie napisanie aplikacji w Bascom

Postautor: Woycek » 23 sie 2011, o 17:48

Mam coś takiego ale na '51 a konkretnie na AT89S4051 a program jest w Assemblerze. Komunikuje się to poprzez złącze szeregowe z PC-tem i poprzez program Terminal umożliwia programowanie czasów włączenia i wyłączenia. :D

Awatar użytkownika
r-mik
-
-
Posty: 351
Rejestracja: 14 cze 2005, o 19:18
Lokalizacja: Wawa
Kontaktowanie:

Re: Zlecę odpłatnie napisanie aplikacji w Bascom

Postautor: r-mik » 17 wrz 2011, o 12:55

A czy koniecznie musi być Bascom? W C można to napisać szybciej, a co za tym idzie taniej.

matrix
-
-
Posty: 342
Rejestracja: 7 maja 2010, o 14:02
Lokalizacja: Sochaczew
Kontaktowanie:

Re: Zlecę odpłatnie napisanie aplikacji w Bascom

Postautor: matrix » 17 wrz 2011, o 15:14

A ileż to czasu napisać taką aplikację w bascomie? Podstawa czasu = timer, zmienna, dwie lub trzy w zależności od wymagań i po sprawie.

Awatar użytkownika
r-mik
-
-
Posty: 351
Rejestracja: 14 cze 2005, o 19:18
Lokalizacja: Wawa
Kontaktowanie:

Re: Zlecę odpłatnie napisanie aplikacji w Bascom

Postautor: r-mik » 19 wrz 2011, o 09:13

A ileż to czasu napisać taką aplikację w bascomie? Podstawa czasu = timer, zmienna, dwie lub trzy w zależności od wymagań i po sprawie.
I nie trzeba aplikacji testować?
W C mam możliwość debugowania w systemie, w Bascom nie co wydłuża czas uruchamiania aplikacji. Tak więc Bascom to zabawka.

matrix
-
-
Posty: 342
Rejestracja: 7 maja 2010, o 14:02
Lokalizacja: Sochaczew
Kontaktowanie:

Re: Zlecę odpłatnie napisanie aplikacji w Bascom

Postautor: matrix » 19 wrz 2011, o 10:29

Sory za OT, ale jestem ciekaw czemu wszyscy są tak wrogo do bascoma nastawieni? Co że zajmuje dużo miejsca? Co że płatny? Daje dużo możliwości podobnie jak wiele innych języków. Za to C jest strasznie trudny. Od dawna próbuję zrozumieć C i za skarby świata nie idzie mi. Nie spotkałem się jeszcze z czymś czego nie mogę napisać w bascomie, ale może mało piszę bo nie zajmuję się zawodowo projektowaniem urządzeń na uP.

Awatar użytkownika
pajaczek
Moderator
Moderator
Posty: 2650
Rejestracja: 24 sty 2005, o 00:39
Lokalizacja: Winny gród

Re: Zlecę odpłatnie napisanie aplikacji w Bascom

Postautor: pajaczek » 19 wrz 2011, o 15:34

Sporo IDE dla C również jest płatna, często znacznie wyżej.
A ja kiedyś próbowałem zrozumieć Bascoma (w sensie zapanować nad tym co się dzieje, a nie jedynie coś wklepać), dałem sobie spokój, wolę ASM lub C ;) Bascom może i jest fajny, jak coś szybko, prostego do zrobienia mamy.

Awatar użytkownika
r-mik
-
-
Posty: 351
Rejestracja: 14 cze 2005, o 19:18
Lokalizacja: Wawa
Kontaktowanie:

Re: Zlecę odpłatnie napisanie aplikacji w Bascom

Postautor: r-mik » 19 wrz 2011, o 17:51

Sporo IDE dla C również jest płatna, często znacznie wyżej
AvrStudio z kompilatorem GCC, koszt 0 zł.

Awatar użytkownika
pajaczek
Moderator
Moderator
Posty: 2650
Rejestracja: 24 sty 2005, o 00:39
Lokalizacja: Winny gród

Re: Zlecę odpłatnie napisanie aplikacji w Bascom

Postautor: pajaczek » 20 wrz 2011, o 07:19

r-mik Sporo, nie znaczy wszystkie. A że Studio jest free, to wiem, sam go używam :twisted:

Awatar użytkownika
Łukasz Krysiewicz
-
-
Posty: 143
Rejestracja: 8 cze 2011, o 20:03

Re: Zlecę odpłatnie napisanie aplikacji w Bascom

Postautor: Łukasz Krysiewicz » 24 wrz 2011, o 20:59

dawno dawno temu
uważałem że nawet w C dzieje się zbyt dużo "bez mojej wiedzy"
dlatego też wszystko pisałem w assemblerze
teraz znormalniałem i piszę głównie w językach wyższego poziomu, jednak nadal trzymam się zasady, że im więcej własnej kontroli nad kodem tym lepiej !

P.S.1.
wielkie było zdziwienie prowadzących na studiach jak oddawałem im projekty napisane w assemblerze x86 (kiedy koledzy to samo pisali w C, javie, C++, C#) Plus mojego postępowania były takie że prowadzący widząc kilka tysięcy linii w asm nawet nie chciał tego sprawdzać (działa, działa zejdź mi z oczu z tym kodem)Eh to były fajne, dawne czasy :D

P.S.2.
w bascomie nie piszę i nigdy nie będę !

Wróć do „AVR/AVR32”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 30 gości