Aktyw Forum

Zarejestruj się na forum.ep.com.pl i zgłoś swój akces do Aktywu Forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany wystarczy, że się zalogujesz.

Sprawdź punkty Zarejestruj się

Obliczanie szybkości silnika

Szklok
-
-
Posty: 7
Rejestracja: 7 kwie 2010, o 19:05
Lokalizacja: Rybnik

Obliczanie szybkości silnika

Postautor: Szklok » 26 kwie 2010, o 18:28

opis problemu opatrzony jest taką teorią:

Set motor speed.

Updates the output compare registers of the timer 0 and timer 2 which control the duty cycle of the PWM output and thereby the speed of the motor. The method used ensures that that all PWM channels are behaving same duty cycle.

kod wygląda następująco:
00257 {
00258 TIFR0 = TIFR0; // Clear TC0 interrupt flags
00259 while( !(TIFR0 & (1<<TOV0))); // Wait for TOV to ensure that all registers are
00260 // updated in the same timer cycle
00261 __disable_interrupt();
00262 OCR0A = speed; // Change the duty cycle
00263 OCR0B = speed;
00264 OCR2B = speed;
00265 __enable_interrupt();
00266 }
W następnej części programu dokonuję pomiaru napięcia na potencjometrze, którym mam sterować prędkością silnika. Wynik pomiaru jest reprezentacją bitową przetwornika ADC i ma ustaloną wartość. Wartość ta jest odniesieniem dokonywania przyspieszenia bądź zwolnienia obrotów. Jest ona porównywana z wyżej ustaloną wartością speed. Potrefię więc odczytać wartość z przetwornika, ale nie wiem jaką wartość przyjmuje speed z powyższego zapisu. Potrzebuję zależności wiążących te dwie wartości ale nie rozumiem jak prezentowana jest wartość speed czy ktoś mógłby mi to wyjaśnić?

Wróć do „AVR/AVR32”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 92 gości