Aktyw Forum

Zarejestruj się na forum.ep.com.pl i zgłoś swój akces do Aktywu Forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany wystarczy, że się zalogujesz.

Sprawdź punkty Zarejestruj się

Programowanie procesora ATTiny 26

GROM RYSZARD
-
-
Posty: 95
Rejestracja: 26 mar 2008, o 19:21
Lokalizacja: ELBLAG

Programowanie procesora ATTiny 26

Postautor: GROM RYSZARD » 1 mar 2010, o 17:32

Zbudowałem ładowarkę na kontrolerze ATTina 26 według opisu autora jak również zaprogramowałem kontroler zmieniłem fusbity i niby wszystko jest OK.Zastanawia natomiast mnie zapis autora następującej treści:"Aby każdorazowo przy uruchomieniu częstotliwość była kalibrowana należy odczytać programatorem jednobajtową wartość kalibrującą dla częstotliwości 8MHz zapisaną na stałe razem z sygnaturami mikrokontrolera podczas jego produkcji, a następnie zaprogramować ją w pierwszej komórce pamięci EEPROM mikrokontrolera pod adresem 0x00. Każda zapisana pod tym adresem wartość inna niż 0xFF będzie automatycznie ładowana przez program sterujący do rejestru kalibrującego przy uruchomieniu. " Nie mam najmniejszego pojęcia o co tu chodzi.Nie wiem skąd odczytać tą jednobajtową wartość i jak ją zapisać?

Awatar użytkownika
Tomasz Gumny
-
-
Posty: 685
Rejestracja: 4 lut 2004, o 23:31
Lokalizacja: Trzcianka/Poznań

Re: Programowanie procesora ATTiny 26

Postautor: Tomasz Gumny » 2 mar 2010, o 20:26

[...]Aby każdorazowo przy uruchomieniu częstotliwość była kalibrowana należy odczytać programatorem jednobajtową wartość kalibrującą dla częstotliwości 8MHz zapisaną na stałe razem z sygnaturami mikrokontrolera podczas jego produkcji, a następnie zaprogramować ją w pierwszej komórce pamięci EEPROM mikrokontrolera pod adresem 0x00.
Programator (jakiego używasz?) ma możliwość odczytania poza fuse-bitami, sygnaturą, itp. tzw. Calibration Byte. Odczytujesz go i zapisujesz do EEPROM-u. Dokiładnie tak jak zostało to opisane w cytacie.

GROM RYSZARD
-
-
Posty: 95
Rejestracja: 26 mar 2008, o 19:21
Lokalizacja: ELBLAG

Programowanie procesora ATTiny 26

Postautor: GROM RYSZARD » 3 mar 2010, o 07:37

Programator którym programowałem Attiny 26 jest STK 200/300 a program Bascom demo wersji nie pamiętam, a sprawdzić nie mogę ponieważ jestem poza miejscem zamieszkania.

Wróć do „AVR/AVR32”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 23 gości