Aktyw Forum

Zarejestruj się na forum.ep.com.pl i zgłoś swój akces do Aktywu Forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany wystarczy, że się zalogujesz.

Sprawdź punkty Zarejestruj się

M128 dziwne dzialanie

piegzik
-
-
Posty: 1
Rejestracja: 20 sty 2004, o 15:56

M128 dziwne dzialanie

Postautor: piegzik » 3 wrz 2009, o 00:04

Witam.
Chciałbym zeby ktoś podsuął mi pomysł jak usunać mój problem. A więc mam ATMEGA128-16AU SMD i z fabrycznymi ustawieniami dziala sobie pieknie na wew RC 1 MHz. Na tych ustawieniach procek dziala pieknie, problem pojawia sie natomiast gdy ustawie inną czestotliwość i tak więc:
- wew 2MHz jest ok
- wew 4MHz czasami zaskoczy i dziala a czasami nie chce ruszyc
- wew 8MHz nie chce ruszyc na tej czestotliwosci
- zewnetrzny kwarc 16MHz kondki 22pF czasami zaskoczy ale zadko. Na kwarcu tym wystepuje ladna sinusoidka, ale nawet jak juz zaskoczy i dziala to dziala jakby z przez preskaler a bajt XDIV mam ustawiony na zerowy podzial czestotliwosci zekarowej, i co ciekawe jak juz nawet zaskoczy to dziala sobie jak chce z roznymi czestotliowosciami.

Dodam jeszcze ze psa mam wylaczonego a do zdjagnozowania predkosci dzialabie generuje kwadret wygerowany na jednym z wyjsci i obserwuje go na oscyloskopie.
Prosze o jakies wskazowki.
Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
pikczu
-
-
Posty: 89
Rejestracja: 5 paź 2003, o 19:55
Lokalizacja: Dublin
Kontaktowanie:

Postautor: pikczu » 4 wrz 2009, o 18:13

Witam
Teraz żebyś my mogli "zaskoczyć" to podaj coś więcej jak to robisz czym to robisz jakiś przykładowy kod , jak dokładnie masz fusy ustawione itp.

Awatar użytkownika
ZbeeGin
-
-
Posty: 170
Rejestracja: 3 kwie 2003, o 10:10
Lokalizacja: Metropolia Katowice

Postautor: ZbeeGin » 20 wrz 2009, o 09:14

Bezpieczniczek M103 wyłączony?

Wróć do „AVR/AVR32”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 19 gości