Aktyw Forum

Zarejestruj się na forum.ep.com.pl i zgłoś swój akces do Aktywu Forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany wystarczy, że się zalogujesz.

Sprawdź punkty Zarejestruj się

Zapis na kartach SD przy pomocy uC AVR

Sławek5
-
-
Posty: 485
Rejestracja: 15 sie 2003, o 16:40
Lokalizacja: Szczecin
Kontaktowanie:

Zapis na kartach SD przy pomocy uC AVR

Postautor: Sławek5 » 15 kwie 2009, o 06:53

Chciałbym Was prosic o pomoc.
Chce podłączyć do uC AVR kartę pamięci SD.
Szukałem dużo na ten temat i jedyne co mi po tej lekturze zostało to mętlik w głowie.
Każdy opisuje to inaczej i twierdzi że cos tam nie do końca działa.
Czy macie jakieś sprawdzone procedury zapisu i odczytu z karty SD napisane w C do AVR'a? Nie chodzi mi na razie o jakis konkretny system plików, lecz sam zapis i odczyt z karty.
Byc może ktoś powie, że temat był wałkowany kilka razy, ale powód dla którego piszę o pomoc jest wyżej.

Josep1984
-
-
Posty: 27
Rejestracja: 17 gru 2012, o 06:46

Re: Zapis na kartach SD przy pomocy uC AVR

Postautor: Josep1984 » 17 gru 2012, o 07:33

Na myśl przyszły mi 2 biblioteki do pełnej obsługi kart SD - nazwy bibliotek to 1. Petit FatFs - jest to biblioteka FAT dla mikrokontrolerów 8-bitowych oraz 2. FatFs - uniwersalna biblioteka FAT.

Ad 1. Petit FatFs jest biblioteką FAT dedykowaną dla 8-bitowych mikrokontrlerów o małych zasobach pamięci. Napisana w ANSI C, niezależna od hardware użytego mikrokontrolera. Może być użyta nawet w małych mikrokontrolerach, gdzie pamięć RAM jest mniejsza od sektora FAT.

Zalety: Małe zapotrzebowane na pamięć RAM (46 bajtów + niezbędny stos), mały rozmiar kodu (2 - 4 KB), wspiera FAT32.

Ad 2. FatFS jest modułową biblioteką obsługi FAT dla systemów wbudowanych. Napisana jest w języku C, niezależna od używanego sprzętu. Może być używana na róznych platformach takick jak mikrokontrolery AVR, ARM, 8051, PIC, itp. bez żadnych zmian. Dzięki wielu opcjom konfiguracyjnych może być w łatwy sposób dostosowana do własnych potrzeb.

Paczka zaawiera bibliotekę, dokumentacje, oraz przykłady dla różnych mikrokontrolerów (AVR, LPC, H8, PIC)

Z łatwością znajdziesz na google, w razie czego pomogę :)

Wróć do „AVR/AVR32”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 35 gości