Aktyw Forum

Zarejestruj się na forum.ep.com.pl i zgłoś swój akces do Aktywu Forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany wystarczy, że się zalogujesz.

Sprawdź punkty Zarejestruj się

Pomoc w uruchomieniu AVT974 na module NM7010A

MES Mariusz
-
-
Posty: 91
Rejestracja: 17 lut 2005, o 12:02
Lokalizacja: Wrocław
Kontaktowanie:

Pomoc w uruchomieniu AVT974 na module NM7010A

Postautor: MES Mariusz » 22 wrz 2008, o 19:32

Witam.

Mam prośbę do osób, które budowały urządzenia z wykorzystaniem modułów IIM7000, IIM7010, NM7010.

Otóż mam drobny problem z uruchomieniem AVT 974 ( http://www.elektronikapraktyczna.pl/?se ... 200703_010 )

uP jest zaprogramowany, fusebity ustawione na zewnętrzny oscylator 8MHz. Po podłączeniu zasilania zegar uP pracuje (sprawdzone oscyloskopem), w gnieździe rj 45 modułu NM7010A ( http://www.nag.ru/goodies/manuals/ups_i ... 20V1.0.pdf ) świecą się obie diody LED, na PCB świeci się dioda LINK (tak jakby urządzenie było już połączone, a przecież na razie nie ma włożonego kabelka LAN). Po podłączeniu do routera, zero reakcji. Na routerze też nie zaświeca się dioda.

Do modułu prawidłowo dociera napięcie 3,3V (pin 1 JP1), masa też jest obecna (pin 1 JP2), na sygnale RESET (pin 6 JP1) mam niby stan wysoki (oscyloskop z wyłączoną podstawą czasu kreśli coś w rodzaju elipsy zakończonej histerezami), podobnie na sygnale /RD i /WR i /CS.

Bardzo proszę o pomoc kolegów, którzy mają za sobą zakończone sukcesem uruchamianie układów opartych na modułach ethernetowych Wiznet.

MES Mariusz
-
-
Posty: 91
Rejestracja: 17 lut 2005, o 12:02
Lokalizacja: Wrocław
Kontaktowanie:

Postautor: MES Mariusz » 1 paź 2008, o 19:25

Problem rozwiązany :-) Można zastosować moduł NM7010A :-)

pmark2
-
-
Posty: 1
Rejestracja: 19 wrz 2005, o 13:40
Lokalizacja: Wrocek

Postautor: pmark2 » 21 gru 2008, o 09:49

Witam.
Uruchomiłem AVT 974 z modułem IIM7010, dzięki @MES Mariusz zdjęcia pomogły.
Czy ktoś sprawdzał jak zachowuje się strona www łącząc się przez Internet z modułem ?
U mnie po sieci lokalnej jest prawidłowo, natomiast przy połączeniu z zewnątrz strona się "rozsypuje”.
Sprawdzałem pod IE6, 7 oraz Firefox.
Oczywiście strona automatycznie odświeża się co 5 sekund i za każdym razem wygląda inaczej.
Załączniki
Clip.jpg
Tak wygląda "rozsypana" strona.

Wróć do „AVR/AVR32”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 82 gości