Aktyw Forum

Zarejestruj się na forum.ep.com.pl i zgłoś swój akces do Aktywu Forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany wystarczy, że się zalogujesz.

Sprawdź punkty Zarejestruj się

obsluga karty mmc za pomoca procka atmega128

tomson071
-
-
Posty: 2
Rejestracja: 3 sie 2008, o 22:35
Lokalizacja: Gdynia
Kontaktowanie:

obsluga karty mmc za pomoca procka atmega128

Postautor: tomson071 » 3 sie 2008, o 22:44

Witam


Mam wielki i bardzo malo czasu:( wykonalem uklad do obslugi karty mmc taki jaki byl opisany w elektronice w 2004. Do programowania uzywam ISP cable 2. Korzystam z procka atmega 128. I mam taki problem:(. Dokladnie chodzi o to ze probuje sie komunikowac z ta karta tak jak bylo to opisane w elektronice musialem troche program pozmieniac bo tamtem byl napisany dla atmegi 162. Specjalnie kupilem nowa karte i problem polega na tym ze karta nie zwraca mi CID reset jest dobry ale potem nic. I mam pytanie czy to moze wina karty?Czy trzeba ja jakos sformatowac czy poprostu jest blad w programie???Naprawde potrzebuje waszej pomocy:(

lucck
-
-
Posty: 19
Rejestracja: 8 maja 2004, o 19:07
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Postautor: lucck » 4 sie 2008, o 08:04

Pewnie masz nowa karte SD a nie MMC w tym artykule byla opisania inicjalizacja MMC , dla kart SD jest troche inaczej. A jescze inaczej jest w przypadku kart SDHC. Generalnie obecnie mozna spotkac 4 typy kart: MMC,SDv1,SDv2 i SDHC. Dla kart MMC wystarczy inicjalizacja jak opisano w artykule czyli jako druga komenda MMC_SEND_OP_COND. Dla SDv2 i SDHC trzeba zaczac od SD_CMD8 nastepnie sprawdzic SD_CMD58 (Read Ocr) czy mamy do czynienia z karta SDv2 czy SDHC. W przypadku kart SDv1 (najpopularniejsze o wielkosci 1-2G) Jako druga komenda inicjalizujaca powinno byc SD_ACMD41 a potem SD_CMD55. Dodatkowo w przypadku SDHC sama obsluga jest troszke inne, bo zamiast bajtowo adresujemy karte sektorami jak dyski twarde.

tomson071
-
-
Posty: 2
Rejestracja: 3 sie 2008, o 22:35
Lokalizacja: Gdynia
Kontaktowanie:

Postautor: tomson071 » 4 sie 2008, o 11:44

No wlasnie mam nowa karte MMC+ jestem tegopewien. i poprostu jak wczesniej pisalem nie moge odebrac rejestru CID. karte widac w laptopie to mysle dziala.i chodzi mi o to czy te komendy w tym artykule sa zle napisane czy z karta jest cos:(...Pomocy:((

lucck
-
-
Posty: 19
Rejestracja: 8 maja 2004, o 19:07
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Postautor: lucck » 6 sie 2008, o 08:58

Jak napisalem we wczesniejszym poscie tamten artykul dotyczyl klasycznej karty MMC, natomiast od tego czasu sie troche zmienilo i inicjalizacja dla nowch kart jest inna, wiec mysle ze karta jest w porzadku. Te procedury z powyzszego artykulu aby dzialaly z nowymi kartami wymagaja malego liftingu.

Wróć do „AVR/AVR32”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 28 gości