Aktyw Forum

Zarejestruj się na forum.ep.com.pl i zgłoś swój akces do Aktywu Forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany wystarczy, że się zalogujesz.

Sprawdź punkty Zarejestruj się

ATMega88 i ATR2406 - prosty sytem operacyjny

peter_237
-
-
Posty: 1
Rejestracja: 28 maja 2008, o 11:36
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

ATMega88 i ATR2406 - prosty sytem operacyjny

Postautor: peter_237 » 28 maja 2008, o 12:15

Witam!

Chciałbym prosić o poradę odnośnie powyższego tematu. Mam za zadanie zrobić taki prosty system operacyjny, może lepiej powiedzieć program zarządzający, na zestawie ATR2406-DEV-KIT2. Realizacja tego problemu, ma byc zrobiona w ten sposób, iż mam zaimplementować na ATMega88 (która wchodzi w skład tego zestawu i jest w tej chwili zaprogramowana w celu zapewnienia poprawnej komunikacji pomiędzy dwoma radioodbiornikami ATR2406) program, który będzie umożliwiał w dalszym ciągu bezproblemową komunikację pomiędzy ATR2406, ale będzie również umożliwiał dodawanie przez uzytkownika zadań do realizacji dla mikrokontrolera.
Nie ukrywam, że jestem jeszcze 'bardzo zielony' w tym temacie. Zapoznałem się już z architekturą AVR'a (książka pana Dolińskiego :) ) oraz z istniejącymi już systemami operacyjnymi (freeRTOS, uCOSII), ale narazie jest to dla mnie zbyt skomplikowane :( Zaopatrzyłem się w odpowiednie programy do programowania (bo już trochę się wgryzłem w to co będzie mi potrzebne) W tym tygodniu będę miał już zestaw u siebie, więc będę mógł coś popróbować. Tylko problem jest w tym, że za bardzo nie wiem od czego zacząć... :( Prosiłbym o kilka wskazówek w tym temacie.
Z góry dziękuję!

Wróć do „AVR/AVR32”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 26 gości