Aktyw Forum

Zarejestruj się na forum.ep.com.pl i zgłoś swój akces do Aktywu Forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany wystarczy, że się zalogujesz.

Sprawdź punkty Zarejestruj się

Jtag w ATmega128, co mozna uzyskac?

hamburgier
-
-
Posty: 3
Rejestracja: 5 wrz 2007, o 12:46
Lokalizacja: Gdynia

Jtag w ATmega128, co mozna uzyskac?

Postautor: hamburgier » 9 wrz 2007, o 12:06

Mam plytke evb503 z mikrokontrolerem ATmega128, ktory oczywiscie ma Jtaga. Z pomoca AvrStudio przy uzyciu programatora moge debugowac wykonywanie programow i robic wszytsko co jest z tym zwiazane.
Jednak co z opcja boundary scan (skanowania krawedziowego)? W avr studio moge odczytac jakies tam napiecie i numer serii czy jakis tam...w opcjach programowania poprzez jtag.
Czy moge cos jeszcze? skanowac linie portow, zegara, przetwornik analogowo cyfrowy, komparator, cokolwiek innego? Jesli tak to pozostaje skromne pytanie, jak??
Na plytce nie ma innych urzadzen z jtagiem ktore moglbym skanowac, pozostaje wiec sam mikrokontroler.
Moze jakies inne kompilatory maja takie funkcje? Zebym mogl cos odczytywac z mikrokontrolera za pomoca skanowania krawedziowego jtag? Mozecie cos polecic? Jakas analogie dla avrstudio?

Dzieki za odpowiedzi!

hamburgier
-
-
Posty: 3
Rejestracja: 5 wrz 2007, o 12:46
Lokalizacja: Gdynia

Postautor: hamburgier » 14 wrz 2007, o 20:23

... mozna jeszcze odczytac bajt kalibracji :/
Dochodze do wniosku ze AVR Studio sluzy tylko do debuggowania... Chociaz niby odczytanie sygnatury czy tego bajtu kalibracji zwiazane jest bardziej ze skanowaniem krawędziowym, ewentualnie z programowaniem, ktore AVR Studio umozliwia.

Czy za pomoca zwyklego programatora JTAG i jakiegos interfejsu pokroju AVR Studio, da sie wycisnac z ATmegi128 cos zwiazanego ze skanowaniem krawedziowym??
Czy trzeba korzystac ze specjalnych testerow...?

1988maciejt
-
-
Posty: 25
Rejestracja: 7 sty 2008, o 19:07
Lokalizacja: Koziegłowy WLKP
Kontaktowanie:

Postautor: 1988maciejt » 28 maja 2009, o 21:16

A dlaczego nikt nie pomyśli, że można zrobić sobie własny interfejs i program na PC? Koszt takiego urządzenia to ok. 15 złotych, a program na PC to kilka godzin pracy. Ja zrobiłem sobie taki interfejs, i korzystanie z Test Access Port nie stanowi dla mnie najmniejszego prblemu, bez względu na to, z której "opcji" chcę skorzystać. Dla mnie celem bylo korzystanie z Boundary Scan.
Dlaczego wszyscy chcą korzystać "z gotowców", nikt nie wymyśli czegoś sam? Zwłaszcza czegoś tak prostego?

Pozdrawiam
M.T.

elpako
-
-
Posty: 1
Rejestracja: 11 lis 2008, o 23:09
Lokalizacja: Łódź

Postautor: elpako » 31 maja 2009, o 16:50

To kolega pomógł dopiero.

Wróć do „AVR/AVR32”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 42 gości