Aktyw Forum

Zarejestruj się na forum.ep.com.pl i zgłoś swój akces do Aktywu Forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany wystarczy, że się zalogujesz.

Sprawdź punkty Zarejestruj się

Program obsługi programatorów do AVR

Awatar użytkownika
Lucas286
-
-
Posty: 86
Rejestracja: 13 paź 2004, o 13:12
Lokalizacja: Pomorze

Program obsługi programatorów do AVR

Postautor: Lucas286 » 17 maja 2007, o 09:03

Witam

Potrzebuję programu obsługi programatora, który umozliwiałby mi zapisanie swego rodzaju projektu programowania tzn. pokazuje mu pliki z flashem, eepromem, fuse bity i jednym kliknieciem wykona te wszystkie czynności czyli pełne zaprogramowanie mikrokontrolera. Taki projekt musi być zapisywany do pliku aby po ponownym uruchomieniu programu, wczytuję taki projekt i programuje danej. Znalezłem taki program, który w 100% odpowiada moim wymaganiom ale niestety to program komercyjny Chip Blaster AVR firmy HPInfoTech. Czy może zna ktoś program o takiej funkcjonalności tyle że freewerowy ?

Pozdrawiam

MDz
-
-
Posty: 365
Rejestracja: 29 mar 2003, o 13:35
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Postautor: MDz » 17 maja 2007, o 12:02

AVRdude ?

--
MDz

Awatar użytkownika
Lucas286
-
-
Posty: 86
Rejestracja: 13 paź 2004, o 13:12
Lokalizacja: Pomorze

Postautor: Lucas286 » 17 maja 2007, o 18:53

Hmmm, znalazłem kody źródłowe ale nie mogę tego złożyć, może ma ktoś skompilowaną wersję pod Windows ?

Pozdrawiam

MDz
-
-
Posty: 365
Rejestracja: 29 mar 2003, o 13:35
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Postautor: MDz » 17 maja 2007, o 19:25

Hmmm, znalazłem kody źródłowe ale nie mogę tego złożyć, może ma ktoś skompilowaną wersję pod Windows ?
AvrDude skompilowane pod Win wchodzi w skład pakietu WinAVR:
http://winavr.sourceforge.net/index.html

BTW:
Nie wiem jak obecnie, ale AvrDude-GUI zainstalowane jakiś rok temu, ma kłopoty z generowaniem poprawnych składniowo linii poleceń dla AvrDude. Tzn. to co wypuszcza z siebie GUI wymaga ręcznych poprawek.

--
MDz

Awatar użytkownika
Lucas286
-
-
Posty: 86
Rejestracja: 13 paź 2004, o 13:12
Lokalizacja: Pomorze

Postautor: Lucas286 » 22 maja 2007, o 08:00

Trochę kombinowałem ale ten program jest zbyt skomplikowany, za dużo kombinacji. Potrzebuje coś o wiele prostszego. Dodam że program będą obsługiwały różne osoby tak więc musi on być bardzo intuicyjny tak aby nie trzeba było się wgryzać w niego zbyt długo. Może ktoś z Forumowiczów zna jeszcze inne rozwiązania ?

Pozdrawiam

Wróć do „AVR/AVR32”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 22 gości