Aktyw Forum

Zarejestruj się na forum.ep.com.pl i zgłoś swój akces do Aktywu Forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany wystarczy, że się zalogujesz.

Sprawdź punkty Zarejestruj się

programowanie atmega8 na i2c w asemblerze

syrum
-
-
Posty: 1
Rejestracja: 3 sty 2006, o 17:02
Lokalizacja: toruń

programowanie atmega8 na i2c w asemblerze

Postautor: syrum » 30 kwie 2006, o 15:40

cze wszystkim
mam uklad na atmega8 i che nim sterowac potencjometrem cyfrowym ad5259 na magistraki i2c, wszystko chce pisac w asemblerze.ale jeszcze nigdy nie pisalem zadnych programow i chcialbym sie nauczyc jesli ktos moze mi podpowiedziec od czego mam zaczac bede wdzieczny.przeczytalem ksiazke baranowskiego ale jakos nie wiem jak mam to zaczac uklad z potencjometrem juz zbudowalem. uzywam programatora firmy propox ispcable II.
prosze o pomoc! :)

[ Dodano: 01-05-2006, 09:55 ]
proszę o pomoc!!! :(

Awatar użytkownika
gawel
-
-
Posty: 683
Rejestracja: 24 lis 2003, o 11:19
Lokalizacja: Białystok

Postautor: gawel » 6 maja 2006, o 00:57

Na początek polecam lekturę strony Wojtka: http://www.elektronika.priv.pl
Jest tam dział poświęcony mikrokontrolerom AVR. W tym dziale znajdziesz asemblerowe początki dla AVR.

Awatar użytkownika
małysz
-
-
Posty: 330
Rejestracja: 4 cze 2004, o 22:16
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Postautor: małysz » 6 maja 2006, o 12:21

Witam!
Ja polecam te dwie stronki ktore są poniżej. Znajdziesz tam także sporo informacji dodatkowych, nie tylko o AVR'ach.

stan24
-
-
Posty: 60
Rejestracja: 16 lut 2004, o 10:19
Lokalizacja: Łódź

Postautor: stan24 » 24 maja 2006, o 22:51

Witam!
Ja polecam te dwie stronki ktore są poniżej. Znajdziesz tam także sporo informacji dodatkowych, nie tylko o AVR'ach.

Ciekawe pozycje :D Szczegolnie kiedy czytam: "Trudno jest znaleźć polski odpowiednik słowa „timer”."

Bardziej powaznie - po lekturze ktora przeczytales mysle, ze analiza procedur dotyczacych transmisji I2C zawartych w notach aplikacyjnych i ich opisach na stronie Atmela nie powinna sprawic klopotu.
Pozdrawiam :)
S

Wróć do „AVR/AVR32”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 30 gości