Aktyw Forum

Zarejestruj się na forum.ep.com.pl i zgłoś swój akces do Aktywu Forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany wystarczy, że się zalogujesz.

Sprawdź punkty Zarejestruj się

procedury do AVR

Awatar użytkownika
ZenObi
-
-
Posty: 92
Rejestracja: 9 kwie 2004, o 23:18
Lokalizacja: Lublin

procedury do AVR

Postautor: ZenObi » 6 lut 2006, o 21:25

Witam.
Zacząłem zabawę w AVR, piszę w AVRStudio projekt na ATTiny 2313. Ma ktoś zestaw procedur napisanych w assemblerze? Ciężko się samemu przebić przez wszystko, dużo łatwiej jak wiadomo na przykładach.

radzio
Moderator
Moderator
Posty: 965
Rejestracja: 13 maja 2003, o 10:33
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontaktowanie:

Postautor: radzio » 6 lut 2006, o 21:32

:arrow: http://mikrokontrolery.net/avr_kursy.htm
Co prawda pisane na starego 90S2313 ale powinno coś Ci rozjaśnić.

Awatar użytkownika
ZenObi
-
-
Posty: 92
Rejestracja: 9 kwie 2004, o 23:18
Lokalizacja: Lublin

Postautor: ZenObi » 9 lut 2006, o 03:10

Witam.
Dzieki Radzio za linka, ale stąd już pościągałem i powalczyłem z nimi :). Chodzi mi o więcej różnych rozwiązań, trików, itd.

Czajnik
-
-
Posty: 264
Rejestracja: 17 cze 2004, o 15:40
Lokalizacja: Kraków
Kontaktowanie:

Postautor: Czajnik » 16 lut 2006, o 12:49

no niestety przykładów Ci nie dam bo jedyne co mam to własne programy pod specyficzne urządzneia wiec Ci to nic nie da.... zacząłeś od czystej asm... nei weim czy to dobry pomysł no ale i tok dobrze ze sie nei zniechęcsz :) polecam Ci system taki żebyś sobie sparawił kus z EdW do bascoma i to co tam w bascomie pisał w asm... tam są fajne programiki jak na opczatek :)

Awatar użytkownika
ZenObi
-
-
Posty: 92
Rejestracja: 9 kwie 2004, o 23:18
Lokalizacja: Lublin

Postautor: ZenObi » 16 lut 2006, o 23:10

Witam.
Zacząłem od asemblera, bo dużo w nim kiedyś pisałem na PC. Poza tym, mniejszy kod i bardziej sie uczysz budowy sprzętu.
Jeżeli chodzi o procedurki, to łatwiej jest zobaczyć jak ktoś coś rozwiązał (a najlepiej jak jeszcze linia po linii opisał :) ), niż samemu się przegryzać.
Skserowałem sobie poza tym książkę o ATMega, bardzo dobrą zresztą, i tam sporo fajnych przykładów znalazłem. Tak że już mnie za bardzo nie ciśnie brak źródeł.

Awatar użytkownika
gawel
-
-
Posty: 683
Rejestracja: 24 lis 2003, o 11:19
Lokalizacja: Białystok

Re: procedury do AVR

Postautor: gawel » 18 lut 2006, o 00:21

Witam.
Zacząłem zabawę w AVR, piszę w AVRStudio projekt na ATTiny 2313. Ma ktoś zestaw procedur napisanych w assemblerze? Ciężko się samemu przebić przez wszystko, dużo łatwiej jak wiadomo na przykładach.
A konkretnie to czego potrzebujesz?

Awatar użytkownika
ZenObi
-
-
Posty: 92
Rejestracja: 9 kwie 2004, o 23:18
Lokalizacja: Lublin

Postautor: ZenObi » 21 lut 2006, o 21:25

Witam.
Potrzebuję ogólnie krótkich programików z dobrym opisem, używających przerwań, portów, pamięci wewnętrznych i zewnętrznych, i tak dalej. Po prostu czytając czyjeś rozwiązania, uczę się standardowych zachowań w określonych sytuacjach.
Np. mam problem z oprogramowaniem wyswietlacza, składającego się z pięciu
7-segmentowców. Wymyśliłem, że zrobię to na 6 bitach, 5 do transmisji szeregowej, jeden do taktowania 8-bitowych rejestrów przesuwających, a te podają równoległy sygnał do kostki kontrolera pojedynczego wyświetlacza. Niby proste, a działać mi nie chce ??

Awatar użytkownika
gawel
-
-
Posty: 683
Rejestracja: 24 lis 2003, o 11:19
Lokalizacja: Białystok

Postautor: gawel » 21 lut 2006, o 23:22

No to polecam lekturę stronki Wojtka poświęconej mikrokontrolerom AVR http://www.edw.com.pl/ea/asm_avr.html
Jak podasz mi swój adres e-mail (pisz na PW), to ci dorzucę trochę innych, które nie są opublikowane na stonie Wojtka.

Wróć do „AVR/AVR32”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 99 gości