Aktyw Forum

Zarejestruj się na forum.ep.com.pl i zgłoś swój akces do Aktywu Forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany wystarczy, że się zalogujesz.

Sprawdź punkty Zarejestruj się

C++ i avrgcc etc.

robson56
-
-
Posty: 15
Rejestracja: 3 cze 2005, o 17:15
Lokalizacja: Polska,Niemcy

C++ i avrgcc etc.

Postautor: robson56 » 3 cze 2005, o 17:58

witam

pelzne dopiero na pierwszy stopien schodow programowania i jak zawsze mnostwo problemow.korzystam z ksiazki "mikrokontrolery avr w praktyce", EP, EDW, i oczywiscie internetu, probowalem robic wszystko wedle opisow, ale niestety zawsze cos nie gra, coraz wiecej roznych programow na kompie, a efektow niewiele, np. z ksiazki zrobilem tak jak opisano, pisze program z ksiazki (cwiczenie1) i niestety, efekt z bledami, nie wiadomo co to PORTB, DDRB itd. podejrzewam ze moze biblioteki sa stare, ale wszystko jest posciagane w sumie w najnowszych wersjach, chociaz i ze starymi probowalem, inne opisy rowniez stosowalem i zawsze cos jest nie tak, nie wazne czy robie to z avrside, czy ze studio 3.5, studio 4, czy vml, z plikami make i bez(avrside), na pewno jeszcze sie dlugo pomecze, ale mam tez inna mozliwosc, jezeli sie da oczywiscie, mianowicie posiadam builder c++ 6 z borlanda i pomyslalem czy nie jest mozliwe w jakis sposob polaczyc bibliotek avr-u *.h, i innych zeby c++ wiedzial o co chodzi,a potem chyba najtrudniejsze, aby to skompilowac czy do binaru ,albo przynajmniej dla assemblera, ktory by zalatwil reszte?
wiem ze wystarczy c , ale jezeli mozna sie uczyc c++ zamiast tylko c, to napewno jest to korzystniejsze.niestety ja rowniez nie mam zbyt wiele pojecia, ale moze z czyjas pomoca bedzie mi latwiej, o ile uda mi sie zrozumiec porady.

cieszylbym sie z jakiejs pomocy, w miedzy czasie probuje dalej.

robson56

Awatar użytkownika
ACeK
-
-
Posty: 1520
Rejestracja: 30 mar 2003, o 19:35
Lokalizacja: Kielce

Postautor: ACeK » 3 cze 2005, o 19:37

:) Proponuje Ci zapoznac sie z tym :arrow: linkiem ktory jest linkiem do innych. A jak masz problemy to sie pytaj na forum po to ono jest :wink:
:D

robson56
-
-
Posty: 15
Rejestracja: 3 cze 2005, o 17:15
Lokalizacja: Polska,Niemcy

Postautor: robson56 » 3 cze 2005, o 20:27

halo

dziekuje,bede tam szukal odpowiedzi.

pozdrawiam

robson56

Dexter
-
-
Posty: 115
Rejestracja: 29 kwie 2003, o 21:38
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Postautor: Dexter » 4 cze 2005, o 08:31

Problem jest odwrotny. Ksiazka jest dosc stara a biblioteki nowe ;) Sprobuj znalezc wersje jaka poslugiwal sie autor.
Pozdro
Dexter

rejestr007
-
-
Posty: 35
Rejestracja: 20 mar 2004, o 14:16
Lokalizacja: Lublin
Kontaktowanie:

Postautor: rejestr007 » 4 cze 2005, o 09:37

Witam!
Ja do pisania programów na AVR-y używam programu AtmanAVR i nie mam problemów z bibliotekami. Program ma też wbudowany symulator. W wersji darmowej działa przez 30 dni ale instaluję go na oddzielnym małym dysku razem z systemem tak, że po 30 dniach formatuję dysk i instaluję od nowa. Trochę to skomplikowane ale do nauki wystarczy. Pełna wersja programu nawet nie jest aż tak droga w porównaniu z innymi profesjonalnymi kompilatorami i kosztuje ok. 100$.

a_antoniak
-
-
Posty: 645
Rejestracja: 13 sty 2005, o 18:38
Lokalizacja: Krasnystaw
Kontaktowanie:

Postautor: a_antoniak » 4 cze 2005, o 14:17

Kopmpilator uzywany w ksiazce o AVR wyd. przez btc, czyli AVRGCC 2002-06-25 oraz AVRStudio 3.53 rzucilem na:

http://www.arek.a.prv.pl

Tak to juz jest z gcc - duzo zalezy od wersji. Nie wyprobowywalem przykladow z ksiazki ale z powodzeniem uzywalem powyzszego zestawu do programowania AVR.

robson56
-
-
Posty: 15
Rejestracja: 3 cze 2005, o 17:15
Lokalizacja: Polska,Niemcy

Postautor: robson56 » 4 cze 2005, o 18:28

witam

dziekuje wszystkim za rady, sciagne to i sprobuje.jezeli chodzi o c++ nadal bede probowal jakos to polaczyc,moze sie uda.


pozdrawiam wszystkich :564:

robson 56 :)

LucASWw
-
-
Posty: 248
Rejestracja: 23 sie 2003, o 18:26
Lokalizacja: UK

Postautor: LucASWw » 4 cze 2005, o 21:38

hehehe
Drogi Panie robson56,

Generalnie C/C++ nie potrafi bezpośrednio odwoływać się do sprzętu. Aby mógł Pan korzystać ze sprzętu należy w kodzie programu dodać dyrektywę preprocesora aktywującą specialne nazwy rejestrów, bitów. W przypadku tego kompliatora nie znam tej dyrektywy, ale na 100% będzie napisana w pomocy.
W przypadku prostych programów, nie powinno być różnicy, czy stara biblioteka, czy nowa. Jednak należy zwrócić uwagę, że C/C++ rozróżnia wielkie i małe litery. Nawet poprawnie napisane polecenie będzie błędne, jeżeli zapomni się o tym.
Aby dołączyć plik nagłówkowy *.h wystarczy w pliku *.c (*.cpp) kodu programu dodać linijkę #include <coś.h>.

P.S. Użycie C++ Builder'a może będzie dobre, ale wygeneruje kod programu strawny na procesor zgodny z x86.

Wróć do „AVR/AVR32”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 83 gości