Aktyw Forum

Zarejestruj się na forum.ep.com.pl i zgłoś swój akces do Aktywu Forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany wystarczy, że się zalogujesz.

Sprawdź punkty Zarejestruj się

WinAVR + AVRasm2

Dexter
-
-
Posty: 115
Rejestracja: 29 kwie 2003, o 21:38
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Postautor: Dexter » 1 maja 2005, o 18:10

Poczta mi niestety nie dziala najlepiej wiec podam tu. To proste rozwiazanie i niestety dzialajace tylko pod WinXP:
clean.bat

Kod: Zaznacz cały

cd F:\!Prace\Programy\AVR C\test rm *.o rm *lst rm *hex rm *elf rm *.txt rm *.map rm *.smb
Inna opcja to wywolanie make'a z opcja clean (zadziala na wszystkim lecz potrzebny jest make i makefile):
clean.bat:

Kod: Zaznacz cały

@SET PATH=E:\PrgTools\WinAVR\utils\bin; cd F:\!Prace\Programy\AVR C\test make.exe clean
makefile:

Kod: Zaznacz cały

clean: rm -rf *.o *.elf *hex *.txt rm -rf *.lst *.map *.smb
Wykorzystalem make z czystego lenistwa ;) Mozna zawsze samemu napisac kawalek programu ktory potrafilby usuwac pliki z dysku. Zabawne ze w WinXP dopiero dodali komende usuwajaca plik (no chyba ze czegos nie wiem na temat DOS-a i taka komenda jest).
Pozdrawiam
Dexter

Jurek Szczesiul
-
-
Posty: 175
Rejestracja: 10 paź 2003, o 20:44
Lokalizacja: Białystok
Kontaktowanie:

Postautor: Jurek Szczesiul » 1 maja 2005, o 20:25

Kod: Zaznacz cały

cd F:\!Prace\Programy\AVR C\test rm *.o rm *lst rm *hex rm *elf rm *.txt rm *.map rm *.smb
BTW - używasz make równolegle z AvrSide ?
Samo AvrSide nie wymaga czyszczenia - nadpisuje
poprzednie pliki.

Pzdr Jurek S.

Awatar użytkownika
ACeK
-
-
Posty: 1520
Rejestracja: 30 mar 2003, o 19:35
Lokalizacja: Kielce

Postautor: ACeK » 1 maja 2005, o 21:43

... Zabawne ze w WinXP dopiero dodali komende usuwajaca plik (no chyba ze czegos nie wiem na temat DOS-a i taka [fade]komenda jest) [/fade]
:) del *.lst zobacz tez to help :wink:
:D

Dexter
-
-
Posty: 115
Rejestracja: 29 kwie 2003, o 21:38
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Postautor: Dexter » 1 maja 2005, o 21:48

Nie, normalnie nie uzywam make'a. Tylko podalem przyklad jak go wykorzystac do usuwania plikow na platformie innej niz XP.
Powiadasz ze AVRSide nadpisuje. W ktoryms momencie mialem z tym problem i reczne wykasowanie plikow dopiero pomoglo. Dlatego dla czystej "higieny" zrobilem sobie bat-a. Wywolywanie takich pomocnych narzedzi czesto sie przydaje. Mozna sobie napisac sporo takich autoatow np. do robienia kopii roboczych, ucinania ogonkow polskim literkom (akurat dwa przyklady z ktorych obficie korzystam ;) ) Milo by bylo wywolywac takie "automaciki" z poziomu IDE bez potrzeby przelaczania. Swietnym przykladem realizacji tego jest polecenie "uruchom" w TextPadzie. AVRSide zbliza sie bardzo do mojego wyobrazenia o idealnym IDE. Brakuje wlasnie tylko tego malego szczegoliku. Dorzucam zrzut z ekranu jak to jest w TP. Za poswiecenie kilku chwil i ewentualna implementacje w nowej wersji serdecznie z gory dziekuje.
Pozdrawiam
Dexter
Załączniki
TP.JPG

Jurek Szczesiul
-
-
Posty: 175
Rejestracja: 10 paź 2003, o 20:44
Lokalizacja: Białystok
Kontaktowanie:

Postautor: Jurek Szczesiul » 2 maja 2005, o 17:36

1.Powiadasz ze AVRSide nadpisuje. W ktoryms momencie mialem z tym problem i reczne wykasowanie plikow dopiero pomoglo.
...................
2.Dorzucam zrzut z ekranu jak to jest w TP. Za poswiecenie kilku chwil i ewentualna implementacje w nowej wersji serdecznie z gory dziekuje.
Pozdrawiam
Dexter
1 - powinno. Po prostu wcale nie sprawdzam czy plik o danej nazwie istnieje
tylko tworzę nową wersję. Właśnie po to żeby uniknąć oddzielnego czyszczenia.
Jeśli był kłopot to coś musiało się zaciąć ( ew. mogą po zmianie opcji kompilacji
pozostać jakieś starsze wersje o ile już nie tworzymy danego pliku wyjściowego;
wtedy rzeczywiście moze byc nieporozumienie )

2. postaram się coś wyklepać, to już dość dawno wisi w TODO ale jakoś
nie mogło się doczekać ;-)

Pozdrowienia Jurek S.

Dexter
-
-
Posty: 115
Rejestracja: 29 kwie 2003, o 21:38
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Postautor: Dexter » 3 maja 2005, o 13:52

OK. Dziekuje i czekam z niecierpliwoscia. Raczej nie usmiechalo mi sie wizja zakupu DELPHI7 ;)
Pozdrawiam.
Dexter

radzio
Moderator
Moderator
Posty: 965
Rejestracja: 13 maja 2003, o 10:33
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontaktowanie:

Postautor: radzio » 3 maja 2005, o 19:30

Brakuje mi tylko jednej rzeczy. Mozliwosci wywolania (skrotem lub z menu) skryptu lub komendy z linii polecen.
Mi tez brakuję takiej możliwości. Bardzo przydałoby się to do obsługi programatora (ewentualnie wbudować w AVRSide obsługę AVRDUDE) bo ciągłe przełączanie się miedzy AVRSide a Bascomem (!) moze doprowadzić do "lekkiego" stanu zdenerwowania.

Jurek Szczesiul
-
-
Posty: 175
Rejestracja: 10 paź 2003, o 20:44
Lokalizacja: Białystok
Kontaktowanie:

Postautor: Jurek Szczesiul » 3 maja 2005, o 20:05

Bardzo przydałoby się to do obsługi programatora (ewentualnie wbudować w AVRSide obsługę AVRDUDE) bo ciągłe przełączanie się miedzy AVRSide a Bascomem (!) moze doprowadzić do "lekkiego" stanu zdenerwowania.
Tzn. masz programator na rs-ie ?
Bo do lpt-owego ( typu STK200 ) jest współpraca z ISP Programmerem
Adama Dybkowskiego.

Pozdrowienia Jurek S.

radzio
Moderator
Moderator
Posty: 965
Rejestracja: 13 maja 2003, o 10:33
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontaktowanie:

Postautor: radzio » 3 maja 2005, o 21:29

No właśnie mam STK200 (AVT2550/p) na LPT, tylko ze program Adama Dybkowskiego jakoś nie potrafi sie z nim dogadać (Bascom i avrdude programują bez zadnych problemów) - czasem wywala błedy odczytu a czasem programuje bez problemu, tak więc praca na nim nie nalezy do najprzyjemniejszych. Niemniej jednak wspomniana opcja zawsze mozez się przydać.

Wróć do „AVR/AVR32”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 104 gości