Aktyw Forum

Zarejestruj się na forum.ep.com.pl i zgłoś swój akces do Aktywu Forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany wystarczy, że się zalogujesz.

Sprawdź punkty Zarejestruj się

WinAVR + AVRasm2

Dexter
-
-
Posty: 115
Rejestracja: 29 kwie 2003, o 21:38
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

WinAVR + AVRasm2

Postautor: Dexter » 10 kwie 2005, o 13:54

Witam.
Pisalem juz na elektrodzie pisalem na AVR Freaks i jak na razie nikt nie potrafi mi pomoc. pora na EP ;) Probuje od kilkunatu godzin zglebic wiedze jak pogodzic C z asemblerem. Zaznaczam ze nie chodzi mi tu o wbudowany w gcc asembler. IMHO ten asembler jest do bani i chcialbym uzywac dolaczonego do AVR Studio AVRasm2. Moja idea jest taka zebym mogl korzystac z procedur asemblerowych ktore kiedys napisalem i z wiadomych wzgledow chcialbym ich uzywac (juz sa i sa szybkie ) Nie lubie C, ale widze ze od niego nie uciekne, wiadomo ma swoje zalety. I teraz problem jak zmusic C zeby widzial w/w procedury. Modyfikujac makefile udalo juz mi się zmusic do pracy asembler. Na poczatku wywoluje prace asemblera a ten wytwarza mi pliki obiektowe .obj. Teraz pozostaje tylko kwestia zmuszenia linkera do pracy. Nigdy w zasadzie nie pisalem w C wiec nie mam bladego pojecia jak to uczynic. Z tego co się zorientowalem do linkowania sluza programy avr-objcopy i avr-objdump a na AVR Freaks wyczytalem ze avr-ld. Uruchomilem helpa wyswietlajacego mi wszystkie przelaczniki i opcje ale jestem bardziej glupi niz bylem zanim to uczynilem. Za wszelkie sugestie, porady, linki bede ogromnie wdzieczny. Dla osob z Warszawy ktore mi pomoga stawiam prawdziwy kufel piwa (nawet kilka).
Pozdro
Dexter

Jurek Szczesiul
-
-
Posty: 175
Rejestracja: 10 paź 2003, o 20:44
Lokalizacja: Białystok
Kontaktowanie:

Re: WinAVR + AVRasm2

Postautor: Jurek Szczesiul » 12 kwie 2005, o 20:15

Witam.
Pisalem juz na elektrodzie pisalem na AVR Freaks i jak na razie nikt nie potrafi mi pomoc.
Czesc.

Nie da sie niestety. Atmelowy avrasm generuje format obiektowy używany przez rzeczy Atmela ( symulator, ICE ), który wcale nie bedzie rozumiany przez linker avr-ld.
Pozostaje przeprosic sie z avr-as ( nie wiem co od niego chcesz ? asembler jak asembler, mnemoniki pozostaja takie same tylko dyrektywy maja inna skladnie; dodatkowo masz mozliwosc uzywania makr identycznych jak w C oraz headerow io.h ).
BTW avrasm 1 i 2 w ogole nie przewiduja linkowania - generuja od razu w pelni zaadresowany kod wynikowy ( nie da sie wiec tworzyc projektow wielomodulowych, chyba ze na zasadzie bezposredniego dolaczania plikow #include )

Pozdrowienia Jurek S.

Dexter
-
-
Posty: 115
Rejestracja: 29 kwie 2003, o 21:38
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Postautor: Dexter » 13 kwie 2005, o 21:11

No to mnie troszke zmartwiles. To moze z innej beczki. Jak zmusic gcc zeby wygenerowal kod asemblera. Najlepiej zachowujac nazwy etykiet. Wtedy zrobie odwrotnie i wszystko skompiluje asemblerem. Wiem ze taka sztuczka ma szanse przejsc bo gdzies juz na ten temat czytalem ale teraz kiedy mi jest to potrzebne nie moge znalezc.
Pozdro
Dexter

Jurek Szczesiul
-
-
Posty: 175
Rejestracja: 10 paź 2003, o 20:44
Lokalizacja: Białystok
Kontaktowanie:

Postautor: Jurek Szczesiul » 13 kwie 2005, o 22:32

No to mnie troszke zmartwiles. To moze z innej beczki. Jak zmusic gcc zeby wygenerowal kod asemblera. Najlepiej zachowujac nazwy etykiet. Wtedy zrobie odwrotnie i wszystko skompiluje asemblerem. Wiem ze taka sztuczka ma szanse przejsc bo gdzies juz na ten temat czytalem ale teraz kiedy mi jest to potrzebne nie moge znalezc.
Pozdro
Dexter
Dobrze, ze tylko troszke.
Kod asemblera z pliku C uzyskasz stosujac w wywolaniu opcje -S ( dodaj do cflags ); powstaje plik nazwa.s
Ale i tak kod jest dostosowany do avr-as i do calego toolsetu ( np. uzywa wielu predefiniowanych symboli __stack . __zero_reg__ itd. ) wiec zaden inny avrasm tego nie ugryzie.
IMHO jednak najprosciej bedzie cokolwiek pozmieniac w plikach avrasmowych zeby uzyskac zgodnosc z avr-as i dolaczyc te asemblerowe pliki do projektu ( moze ktos popisal jakies skrypty, ktore robia taka konwersje ale nigdy nie napotkalem )

Pozdrowienia Jurek S.

Dexter
-
-
Posty: 115
Rejestracja: 29 kwie 2003, o 21:38
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Postautor: Dexter » 14 kwie 2005, o 18:29

Ale i tak kod jest dostosowany do avr-as i do calego toolsetu ( np. uzywa wielu predefiniowanych symboli __stack . __zero_reg__ itd. ) wiec zaden inny avrasm tego nie ugryzie
Ale napewno jest to gdzies zdefiniowane. Mozna zrobic wlasnego includ-a z tymi definicjami lub jezeli jest to w formie przystepnej byc moze da sie dolaczyc bez zadnych kombinacji. AVRasm2 ma juz duzo dyrektyw zaczerpnietych z C.
Pozostaje przeprosic sie z avr-as ( nie wiem co od niego chcesz ? asembler jak asembler, mnemoniki pozostaja takie same tylko dyrektywy maja inna skladnie; dodatkowo masz mozliwosc uzywania makr identycznych jak w C oraz headerow io.h ).
No wlasnie probowalem. Od razu dostalem blad ze asembler nie lyka nazw tylko liczby (wpisalem out DDRB,r16 i obrazil sie na DDRB) Dlatego uwazam go za beznadziejny. Byc moze robie blad, w C bawie od bardzo niedawna.
Pozdro
Dexter

Jurek Szczesiul
-
-
Posty: 175
Rejestracja: 10 paź 2003, o 20:44
Lokalizacja: Białystok
Kontaktowanie:

Postautor: Jurek Szczesiul » 14 kwie 2005, o 18:52

No wlasnie probowalem. Od razu dostalem blad ze asembler nie lyka nazw tylko liczby (wpisalem out DDRB,r16 i obrazil sie na DDRB) Dlatego uwazam go za beznadziejny. Byc moze robie blad, w C bawie od bardzo niedawna.
Pozdro
Dexter
Dodaj na początku :
#define __SFR_OFFSET 0
#include <avr/io.h>

i spróbuj jeszcze raz.
Rozszerzenie pliku asm musi być .S a nie .s ( duża litera powoduje przepuszczenie
kodu przez preprocesor ).

Pozdrowienia Jurek S.

Dexter
-
-
Posty: 115
Rejestracja: 29 kwie 2003, o 21:38
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Postautor: Dexter » 14 kwie 2005, o 20:45

Powoli ogarnia mnie czarna rozpacz. Jestem na to za glupi. Czy moglbys mi (oraz innym zainteresowanym) pokazac kawalek kodu ktory wlaczy (stan wysoki) i wylaczy(stan niski) na dowolnym porcie (bez bawienia sie w inicjalizacje itp.) Tylko tak zeby w funkcji main byly odwolania do funkcji zawartych w pliku asemblera . Za poswiecony czas z gory dziekuje, ja juz sie mecze kilka godzin sledzac avr freaks oraz dokumentacje do avr-libc i wymiekam.
Pozdro
Dexter

Jurek Szczesiul
-
-
Posty: 175
Rejestracja: 10 paź 2003, o 20:44
Lokalizacja: Białystok
Kontaktowanie:

Postautor: Jurek Szczesiul » 14 kwie 2005, o 22:40

Czy moglbys mi (oraz innym zainteresowanym) pokazac kawalek kodu ktory wlaczy (stan wysoki) i wylaczy(stan niski) na dowolnym porcie (bez bawienia sie w inicjalizacje itp.)
Plik main.c :

Kod: Zaznacz cały

// główny moduł projektu #define _MAIN_MOD_ 1 // pliki dołączone ( include ) : #include <avr/io.h> // dane : // funkcje : extern void SetPortLine(void); extern void ClearPortLine(void); //==================== // funkcja main() int main(void) { // inicjalizacja DDRB=0xff; // pętla główna while (1) { SetPortLine(); ClearPortLine(); } }
Plik asmfun.s :

Kod: Zaznacz cały

// funkcje asm // na przykład niech ustawiają i zerują bit 1 portu PORTB #define __SFR_OFFSET 0 #include <avr/io.h> .global SetPortLine .section .text,"ax",@progbits .type SetPortLine,@function SetPortLine: sbi PORTB,PB1 ret .size SetPortLine, .-SetPortLine .global ClearPortLine .section .text,"ax",@progbits .type ClearPortLine,@function ClearPortLine: cbi PORTB,PB1 ret .size ClearPortLine, .-ClearPortLine
albo w uproszczonej wersji bez szczegółowych atrybutów - działa tak samo :

Kod: Zaznacz cały

// funkcje asm // na przykład niech ustawiają i zerują bit 1 portu PORTB #define __SFR_OFFSET 0 #include <avr/io.h> .text .global SetPortLine,ClearPortLine SetPortLine: sbi PORTB,PB1 ret ClearPortLine: cbi PORTB,PB1 ret
( plik asm ma rozszerzenie .s a nie .S bo nie korzystam z automatycznego
rozpoznawania tylko wymuszam preprocesor opcją wywołania :
C:\AvrSide\gcc-3.4.3-2.15-1.2.3\bin\avr-gcc.exe -c -mmcu=atmega8 -x assembler-with-cpp -Wa,--gdwarf2 asmfun.s )

Wynikowy kod projektu ( atmega 8 ) :

Kod: Zaznacz cały

asmtst1.elf: file format elf32-avr Disassembly of section .text: 00000000 <__vectors>: 0: 12 c0 rjmp .+36 ; 0x26 2: 2b c0 rjmp .+86 ; 0x5a 4: 2a c0 rjmp .+84 ; 0x5a 6: 29 c0 rjmp .+82 ; 0x5a 8: 28 c0 rjmp .+80 ; 0x5a a: 27 c0 rjmp .+78 ; 0x5a c: 26 c0 rjmp .+76 ; 0x5a e: 25 c0 rjmp .+74 ; 0x5a 10: 24 c0 rjmp .+72 ; 0x5a 12: 23 c0 rjmp .+70 ; 0x5a 14: 22 c0 rjmp .+68 ; 0x5a 16: 21 c0 rjmp .+66 ; 0x5a 18: 20 c0 rjmp .+64 ; 0x5a 1a: 1f c0 rjmp .+62 ; 0x5a 1c: 1e c0 rjmp .+60 ; 0x5a 1e: 1d c0 rjmp .+58 ; 0x5a 20: 1c c0 rjmp .+56 ; 0x5a 22: 1b c0 rjmp .+54 ; 0x5a 24: 1a c0 rjmp .+52 ; 0x5a 00000026 <__ctors_end>: 26: 11 24 eor r1, r1 28: 1f be out 0x3f, r1 ; 63 2a: cf e5 ldi r28, 0x5F ; 95 2c: d4 e0 ldi r29, 0x04 ; 4 2e: de bf out 0x3e, r29 ; 62 30: cd bf out 0x3d, r28 ; 61 00000032 <__do_copy_data>: 32: 10 e0 ldi r17, 0x00 ; 0 34: a0 e6 ldi r26, 0x60 ; 96 36: b0 e0 ldi r27, 0x00 ; 0 38: e6 e7 ldi r30, 0x76 ; 118 3a: f0 e0 ldi r31, 0x00 ; 0 3c: 02 c0 rjmp .+4 ; 0x42 0000003e <.do_copy_data_loop>: 3e: 05 90 lpm r0, Z+ 40: 0d 92 st X+, r0 00000042 <.do_copy_data_start>: 42: a0 36 cpi r26, 0x60 ; 96 44: b1 07 cpc r27, r17 46: d9 f7 brne .-10 ; 0x3e 00000048 <__do_clear_bss>: 48: 10 e0 ldi r17, 0x00 ; 0 4a: a0 e6 ldi r26, 0x60 ; 96 4c: b0 e0 ldi r27, 0x00 ; 0 4e: 01 c0 rjmp .+2 ; 0x52 00000050 <.do_clear_bss_loop>: 50: 1d 92 st X+, r1 00000052 <.do_clear_bss_start>: 52: a0 36 cpi r26, 0x60 ; 96 54: b1 07 cpc r27, r17 56: e1 f7 brne .-8 ; 0x50 58: 05 c0 rjmp .+10 ; 0x64 0000005a <__bad_interrupt>: 5a: d2 cf rjmp .-92 ; 0x0 0000005c <SetPortLine>: 5c: c1 9a sbi 0x18, 1 ; 24 5e: 08 95 ret 00000060 <ClearPortLine>: 60: c1 98 cbi 0x18, 1 ; 24 62: 08 95 ret 00000064 <main>: //==================== // funkcja main() int main(void) { 64: cf e5 ldi r28, 0x5F ; 95 66: d4 e0 ldi r29, 0x04 ; 4 68: de bf out 0x3e, r29 ; 62 6a: cd bf out 0x3d, r28 ; 61 // inicjalizacja DDRB=0xff; 6c: 8f ef ldi r24, 0xFF ; 255 6e: 87 bb out 0x17, r24 ; 23 // pętla główna while (1) { SetPortLine(); 70: f5 df rcall .-22 ; 0x5c ClearPortLine(); 72: f6 df rcall .-20 ; 0x60 74: fd cf rjmp .-6 ; 0x70
To są oczywiście najprostsze funkcje : jeśli mają być przekazane argumenty
i zwracane wartości to trzeba doczytać jak to jest realizowane w avr-gcc
i których rejestrów użyć.

Pozdrowienia Jurek S.[/code]

Dexter
-
-
Posty: 115
Rejestracja: 29 kwie 2003, o 21:38
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Postautor: Dexter » 15 kwie 2005, o 07:06

Dziekuje, ale... Ctrl-C,Ctrl-V i.... nie dziala.
Undefined reference to "SetPortLine"
Undefined reference to "ClearPortLine"
Zarowno wersja prosta (tak juz robilem) jak i skomplikowana. Nadal korzystam z automatycznego dolaczania.

UPDATE:
Dolaczylem linijke z wywolaniem asemblera i tez mam blad:
make: *** No rule to make target `-c', needed by `asembler'. Stop.

avr-gcc mam w wersji 3.4.3. Moze kawalek makefile jak dolaczyc te linijke wywolujaca asembler ? Dziekuje.
Pozdro
Dexter

Jurek Szczesiul
-
-
Posty: 175
Rejestracja: 10 paź 2003, o 20:44
Lokalizacja: Białystok
Kontaktowanie:

Postautor: Jurek Szczesiul » 15 kwie 2005, o 08:01

... nie dziala.
Undefined reference to "SetPortLine"
Undefined reference to "ClearPortLine"

Czyli main.c został samotny - funkcje asm nie są dolinkowane.


avr-gcc mam w wersji 3.4.3. Moze kawalek makefile jak dolaczyc te linijke wywolujaca asembler ?

Tak od ręki nie podpowiem - przykład jest zrobiony w AvrSide gdzie nie martwię sie
o makefile bo robi to za mnie IDE ( stąd też pochodzi wywołanie avr-gcc dla pliku
asm - to nie jest absolutnie fragment makefila tylko bezposrednia konsolowa
linia komendy dla skompilowania asmfun.s do postaci relokowalnej )
Trzeba dopisać plik do listy źrodeł obrabianych przez make i podać
wykaz parametrów przekazywanych do asemblera - ale bez szczegółow - jw.

Pozdrowienia Jurek S.

LucASWw
-
-
Posty: 248
Rejestracja: 23 sie 2003, o 18:26
Lokalizacja: UK

Postautor: LucASWw » 15 kwie 2005, o 11:48

A to WinAVR'owy kompilator nie potrzebuje jakiś dyrektyw preprocesora, aby też podołączał i zlinkował zewnętrzne source napisane w asm'ie? Nie trzeba coś przestawić w ustawieniach projektu, że chcesz korzystać z bibliotek asm?

Dexter
-
-
Posty: 115
Rejestracja: 29 kwie 2003, o 21:38
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Postautor: Dexter » 15 kwie 2005, o 19:25

No wlasnie caly "pic" ma polegac na tym ze jak zadeklarujesz zewnetrzne funkcje dyrektywa extern to kompilator ich szuka w dolaczanych plikach. Pliki asemblerowe majace rozszerzenie .S (duze S) powinny byc skompilowane i dolaczone automatycznie. Dyrektywy .global w plikach asemblerowych powinny udostepnic te procedury na zewnatrz moduly. Ja sie mecze juz jakis czas z tym i nie udaje mi sie.
Jurka porady (serdecznie dziekuje) troche mnie naprowadzaja ale nadal mam gdzies jakis blad. Wczesniej juz zauwazylem ze makefile jest bardzo wrazliwy na tabulatory i spacje. Moze to jest tego rodzaju kwestia, nie wiem. Sprobuje jeszcze troszke powalczyc a jak sie nie uda to tylko utwierdze sie w przekonaniu o wyzszosci asemblera. Akurat na razie mam tylko jeden projekt ktory obedzie sie bez C. Ale dobrze jednak by bylo zaczac sie go uczyc bo niedlugo uC beda tak zaawansowane ze C bedzie bardzo rozsadnym wyborem.
Pzodro
Dexter

LucASWw
-
-
Posty: 248
Rejestracja: 23 sie 2003, o 18:26
Lokalizacja: UK

Postautor: LucASWw » 15 kwie 2005, o 21:14

hmm, a w dokumentacji WinAVR nie ma nic napisane o łączeniu assemblera z C?
Sprobuje jeszcze troszke powalczyc a jak sie nie uda to tylko utwierdze sie w przekonaniu o wyzszosci asemblera.
No to rzeczywiście masz jakiś tępy kompilator C.
Używam iccavr i nie mam żadnych problemów z łączeniem asm z C.

Jurek Szczesiul
-
-
Posty: 175
Rejestracja: 10 paź 2003, o 20:44
Lokalizacja: Białystok
Kontaktowanie:

Postautor: Jurek Szczesiul » 16 kwie 2005, o 11:57

No wlasnie caly "pic" ma polegac na tym ze jak zadeklarujesz zewnetrzne funkcje dyrektywa extern to kompilator ich szuka w dolaczanych plikach. Pliki asemblerowe majace rozszerzenie .S (duze S) powinny byc skompilowane i dolaczone automatycznie.
===============
Automatycznie to sie nic nie robi.
Pliki .S musza byc jawnie dodane w makefilu jako zrodlka do skompilowania
( a w zasadzie dla scislosci to juz nie do skompilowania tylko do zasemblowania do postaci
relokowalnej )
..................



Wczesniej juz zauwazylem ze makefile jest bardzo wrazliwy na tabulatory i spacje. Moze to jest tego rodzaju kwestia, nie wiem.
================
Dlatego ludzie popisali sobie IDE :-)
A na serio :
- wez jako wzor typowy makefile z WinAvr - tam np. latwo znalezc sekcje
ASRC=
oraz
ASFLAGS=
do wprowadzenia listy plikow .S oraz zadanych parametrow

- wyprobuj generator makefili Mfile.
....................................................



Sprobuje jeszcze troszke powalczyc a jak sie nie uda to tylko utwierdze sie w przekonaniu o wyzszosci asemblera.
===================
Spoko, tak jest z kazdym nowym narzedziem. Co chwila stwierdzasz, ze jednak
stary mlotek po dziadku byl najlepszy :-)
...................................................


Ale dobrze jednak by bylo zaczac sie go uczyc bo niedlugo uC beda tak zaawansowane ze C bedzie bardzo rozsadnym wyborem.
===================
Tak juz jest od dawna. Tylko wyjdz poza kilka kB i zrob troche przeliczen
a zobaczysz, ze bez C jak bez reki. To co piszesz dotyczy juz raczej
wskoczenia w C++ i techniki obiektowe.

Pozdrowienia Jurek S.

Dexter
-
-
Posty: 115
Rejestracja: 29 kwie 2003, o 21:38
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Postautor: Dexter » 16 kwie 2005, o 14:34

Wszedzie pisza ze kompilacja plikow .S idzie z automatu. No ale nie wazne. Dodawalem linijki z ASRC i z ASFLAGS. Korzystalem z dolaczonego do WinAVR Mfile. Bez rezultatu. Chyba trzeba bedzie sprobowac zaprzyjaznic sie z AVR Side ;) Zauwazylem Twoje artykuly w EP trzeba bedzie zabrac sie za lekture i czekac z niecierpliwoscia na kolejne czesci.
Pozdrawiam.

Jurek Szczesiul
-
-
Posty: 175
Rejestracja: 10 paź 2003, o 20:44
Lokalizacja: Białystok
Kontaktowanie:

Postautor: Jurek Szczesiul » 16 kwie 2005, o 16:10

Dodawalem linijki z ASRC i z ASFLAGS. Korzystalem z dolaczonego do WinAVR Mfile. Bez rezultatu.
=========
To musi byc jakas drobna zlosliwa usterka - jak juz znajdziesz to sie zdziwisz jak
mozna bylo przegapic :-)
........


Chyba trzeba bedzie sprobowac zaprzyjaznic sie z AVR Side ;)
=========
Wyprobuj. To nie jest zadne bardzo wyrafinowane narzedzie ale znacznie
ulatwia wejscie w avr-gcc. Po to wlasnie zreszta je sobie napisalem :-)
( ale i tak zapoznanie z make/makefile zawsze sie przyda zwlaszcza
jesli w planach jest obracanie sie w swiecie narzedzi GNU )

Pozdrowienia Jurek S.

Dexter
-
-
Posty: 115
Rejestracja: 29 kwie 2003, o 21:38
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Postautor: Dexter » 16 kwie 2005, o 17:53

Uruchomilem AVRSide. No i ...sukces. Wszystko sie skompilowalo jak nalezy. Podejrzalem w AVRStudio czy kod jest poprawny i czy ma szanse dzialac. Wszystko wyglada na to ze tak. W czym tkwi sukces ?? Czemu dedykowane narzedzie nie chce dzialac a obce tak ?? Jestem pod wrazeniem. Musze sie chyba zaglebic w te przelaczniki. Jest szansa podejrzenia w AVRSide kazdej linii polecen jaka wywoluje ??

UPDATE:
OK chyba widze ;) Jest plik tekstowy z wywolanymi programami.

UPDATE2:
Dzieki temu plikowi udalo mi sie wytworzyc bat-a ktory mi kompiluje wszystko jak trzeba ;) I moge korzystac z ulubinego edytora tekstowego ;) Chyba bede uzywal AVRSide zeby wytwarzal mi pomoc do tworzenia plikow .bat i makefile odstawie na bok ;) Jeszcze tylko jedna sprawa. istnieje jakis przelacznik ktory kaze gcc optymalizowac wywolywanie procedur ?? Z tego co widze na debugerze to uzywa zawsze call mimo ze moglby spokojnie wrzucic rcall.
Serdecznie dziekuje za poswiecony czas i pozdrawiam.

Jurek Szczesiul
-
-
Posty: 175
Rejestracja: 10 paź 2003, o 20:44
Lokalizacja: Białystok
Kontaktowanie:

Postautor: Jurek Szczesiul » 17 kwie 2005, o 21:03

istnieje jakis przelacznik ktory kaze gcc optymalizowac wywolywanie procedur ?? Z tego co widze na debugerze to uzywa zawsze call mimo ze moglby spokojnie wrzucic rcall.
AFAIK nie. Po prostu dla kostek <= 8kB są używane rjmp, rcall a dla większych
jmp, call.

Pozdrowienia Jurek S.

Dexter
-
-
Posty: 115
Rejestracja: 29 kwie 2003, o 21:38
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Postautor: Dexter » 29 kwie 2005, o 22:13

Witam ponownie. Pobawilem sie troche AVRSide i musze stwierdzic ze to niezle narzedzie. Najbardziej mi sie podoba mozliwosc zmiany koloru tla oraz czcionki. Bez zmiany tla na czarne jestem slepy ;) Brakuje mi tylko jednej rzeczy. Mozliwosci wywolania (skrotem lub z menu) skryptu lub komendy z linii polecen. Chodzi o to ze napisalem sobie .bat-a ktory mi czysci stare kompilacje i teraz musze przelaczac sie zeby uruchamiac ten plik. I teraz prosba do autora czy nie daloby rady dorzucic takiej opcji. Sam sprobowalbym sobie to dorobic ale posiadam tylko Delphi 6. Dziekuje za jakakolwiek odpowiedz w tej sprawie.
Pozdrawiam
Dexter

Jurek Szczesiul
-
-
Posty: 175
Rejestracja: 10 paź 2003, o 20:44
Lokalizacja: Białystok
Kontaktowanie:

Postautor: Jurek Szczesiul » 1 maja 2005, o 10:43

Brakuje mi tylko jednej rzeczy. Mozliwosci wywolania (skrotem lub z menu) skryptu lub komendy z linii polecen. Chodzi o to ze napisalem sobie .bat-a ktory mi czysci stare kompilacje i teraz musze przelaczac sie zeby uruchamiac ten plik.
Cześć.

Mógłbyś na maila wrzucić tego bata ?
Zobaczę jak go się da pouruchamiać .

Pozdrowienia Jurek S.

Wróć do „AVR/AVR32”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 32 gości