Aktyw Forum

Zarejestruj się na forum.ep.com.pl i zgłoś swój akces do Aktywu Forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany wystarczy, że się zalogujesz.

Sprawdź punkty Zarejestruj się

symulator i programator mikrokontrolera 8051

Copek
-
-
Posty: 27
Rejestracja: 22 kwie 2003, o 08:25
Lokalizacja: Norwich
Kontaktowanie:

symulator i programator mikrokontrolera 8051

Postautor: Copek » 25 kwie 2003, o 18:49

Witam.
Pragnął bym zacząć „przygodę” z 8051, od jakiego symulatora lub programatora zacząć ?? (pisałem już trochę w asemblerze) i co dalej ... ? Prosił bym o pomóc w tej sprawie i o jakieś wskazówki aby programować w przyszłości uC.
Ostatnio zmieniony 27 mar 2007, o 13:09 przez Copek, łącznie zmieniany 1 raz.

Gość

Postautor: Gość » 26 kwie 2003, o 09:11

Cześć
Proponuje zacząć od programatora - będziesz mógł na bieżąco sprawdzać,co stworzyłeś. Układy to najlepiej atmele - AT89c2051 i podobne - proste do programowania i tanie (ok 10zl). Skontaktuj się ze mną franyo_z@tlen.pl - prześle sprawdzony schemacik i programik do obsługi. Na razie ściągnij sobie demko assemblera - proponuje sprawdzony i niezawodny Fortech - demko (do 2k kodu - akurat do AT89c2051) na http://gray.logonet.com.pl/~fortech/ (dobre bo polskie :) ). Właściwie wszystkie moje projekty na te układy stworzyłem na tym programie i programatorze-są więc na 100% pewne. I chociaż chodzą tylko pod DOS-em to nie jest to chyba wielka niedogodność. Pozdrawiam.

Wróć do „8051”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości