Aktyw Forum

Zarejestruj się na forum.ep.com.pl i zgłoś swój akces do Aktywu Forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany wystarczy, że się zalogujesz.

Sprawdź punkty Zarejestruj się

Transmisja synchroniczna

Miro_
-
-
Posty: 1
Rejestracja: 7 maja 2009, o 15:22
Lokalizacja: Poland
Kontaktowanie:

Transmisja synchroniczna

Postautor: Miro_ » 7 maja 2009, o 15:28

Witam,
mam zrealizować transmisje synchroniczna ( tryb 0) pomiędzy dwoma mikroprocesorami rodziny 8051 , komunikacja między mikroprocesorami ma odbywać się za pomocą światłowodu. Czy macie pomysł jak podłączyć światłowody w tej transmisji ? Jeśli chodzi o transmisje szeregową co radzicie wybrać SPI , BSP , IIC czy CAN . Macie może jakąś sugestie jak rozwiązać problem zegarów taktujących w transmisji synchronicznej ,żeby nie wystąpił błąd transmisji . Byłby wdzięczny jakby ktoś podzielił się z dokumentacją , która ułatwiła by mi rozwiązanie problemu i ukierunkowała mnie w pracy.

Czekam na wasze opinie i z góry dziękuje za pomoc.

dxfm
-
-
Posty: 26
Rejestracja: 13 lut 2007, o 11:54
Lokalizacja: Kraków
Kontaktowanie:

Re: Transmisja synchroniczna

Postautor: dxfm » 14 lis 2011, o 09:30

mam zrealizować transmisje synchroniczna ( tryb 0) pomiędzy dwoma mikroprocesorami rodziny 8051 , komunikacja między mikroprocesorami ma odbywać się za pomocą światłowodu. Czy macie pomysł jak podłączyć światłowody w tej transmisji ?
Tryb 0 wymaga dwóch linii: danych i zegara. Potrzebne by były dwa światłowody (nitki) lub jeden światłowód plus koder i dekoder Manchester (tak się robi). To kodowanie i dekodowanie można zrobić sprzętowo lub dla niewielkich prędkości programowo (np. na podstawie http://www.atmel.com/dyn/resources/prod ... oc2817.pdf). Jaka ma być prędkość transmisji? Ma być ona dupleksowa, półdupleksowa czy simpleksowa?
Jeśli chodzi o transmisje szeregową co radzicie wybrać SPI , BSP , IIC czy CAN . Macie może jakąś sugestie jak rozwiązać problem zegarów taktujących w transmisji synchronicznej ,żeby nie wystąpił błąd transmisji . Byłby wdzięczny jakby ktoś podzielił się z dokumentacją , która ułatwiła by mi rozwiązanie problemu i ukierunkowała mnie w pracy.
Ale do czego ma być ten interfejs? Rozumiem, że odrębny od powyższego łącza światłowodowego. Jeśli tak to już zależy od tego, z czym ma dalej 'rozmawiać'

Wróć do „8051”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 21 gości