Aktyw Forum

Zarejestruj się na forum.ep.com.pl i zgłoś swój akces do Aktywu Forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany wystarczy, że się zalogujesz.

Sprawdź punkty Zarejestruj się

próbkujący woltomierz napięcia przemiennego

tomi_cuper
-
-
Posty: 2
Rejestracja: 13 mar 2009, o 10:33
Lokalizacja: Polska

próbkujący woltomierz napięcia przemiennego

Postautor: tomi_cuper » 13 mar 2009, o 10:41

Witam specjalistów od uP.Bardzo prosze o pomoc, ma do zasymulowania woltomierz próbkujący napięcia przemiennego na uP 8051. przeszukałem duzo czasopism i stron ale nigdzie nie moge znaleźć schematu.Czy ktoś jest w stanie mi pomóć. Z góry dziękuję>

ar
-
-
Posty: 56
Rejestracja: 30 maja 2007, o 19:44
Lokalizacja: poznań

Postautor: ar » 13 mar 2009, o 11:25

Co rozumiesz przez "do zasymulowania"? Jaki zakres częstotliwości przebiegów? Jakie przebiegi? Czy ma rejestrować przebieg punkt po punkcie, z określoną częstotliwością (jaką?) czy wychwytywać jakiś określony punkt np. maksimum w każdym okresie? Czy przebieg o zmiennej polaryzacji? Pierwszy pomysł/sugestia - układ próbkująco-pamiętający na wejściu przetwornika procesora.

tomi_cuper
-
-
Posty: 2
Rejestracja: 13 mar 2009, o 10:33
Lokalizacja: Polska

Postautor: tomi_cuper » 13 mar 2009, o 22:17

witam mam do zaprojektowania próbkujący woltomierz napięcia przemiennego na takich zalozeniach:
-zakres woltomierza 230 V sk
-czestotliwośc mierzonego sygnału 19Hz
-do konwersji a/c zastosowac 8bitowy przetwornik a/c ADC0800
-do reprezentacji pomiaru 3 wyswietlacze LED wraz z dekoderami kodu BCD na kod siedmiosegmentowy 9368
W programie EDWinXP.
i potrzebuje schemat aby to wszytsko polaczyc, z reszta juz sobie poradze.

Wróć do „8051”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 23 gości