Aktyw Forum

Zarejestruj się na forum.ep.com.pl i zgłoś swój akces do Aktywu Forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany wystarczy, że się zalogujesz.

Sprawdź punkty Zarejestruj się

zliczanie impulsów z myszy

zeus2001
-
-
Posty: 1
Rejestracja: 9 cze 2008, o 17:08
Lokalizacja: wegorzewo

zliczanie impulsów z myszy

Postautor: zeus2001 » 9 cze 2008, o 17:37

Próbuję napisać program w asemblerze zliczający impulsy jednej z rolek myszy (oś pionowa lub pozioma). Mam problem bo nie chodzi o samą ilość obrotów rolki, ale także o określenie w którą stronę się ona porusza. Myślałem nad wykorzystaniem detektora przejścia przez zero, ale nie do końca wiem jak się za to zabrać. Może jakieś sugestie albo podpowiedzi?
Z góry dzięki za pomoc.

PMX
-
-
Posty: 9
Rejestracja: 19 sie 2007, o 09:30
Lokalizacja: Międzychód

Postautor: PMX » 10 cze 2008, o 11:46

Ale w czym konkretnie problem, w napisaniu programu czy w detekcji kierunku?
Podczas detekcji kierunku sprawdzasz na ktorym pinie enkodera sygnal pojawia sie jako pierwszy np. krecisz w prawo to sygnal najpierw sie pojawi na pinie 1 potem na 2, w lewo odwrotnie. Mowie tutaj o enkoderze mechanicznym (czesto stosowanym wlasnie w rolkach) ale mozesz spotkac sie takze z optotransoptorem, zasada jest taka sama. Jesli piszac rolki miales na mysli te od kulki to na bank sa tam optotransoptory.

Wróć do „8051”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 20 gości