Aktyw Forum

Zarejestruj się na forum.ep.com.pl i zgłoś swój akces do Aktywu Forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany wystarczy, że się zalogujesz.

Sprawdź punkty Zarejestruj się

dwóch przygłupów prosi o pomoc

swirmenes
-
-
Posty: 4
Rejestracja: 24 lut 2008, o 17:37
Lokalizacja: Bydgoszcz

dwóch przygłupów prosi o pomoc

Postautor: swirmenes » 3 mar 2008, o 20:11

Witam! Jak widać w temacie jesteśmy kompletnymi nowicjuszami w programowaniu 51 :P a tak wyszło, że musimy napisać jakiś program na zaliczenie na studiach :D nie interesujemy się za bardzo tym tematem, więc nie będę ściemniał pisząc, że chcemy się czegoś nauczyć, bo nie chcemy :P a oto nasza prośba i pytanie: "czy ktoś byłby na tyle miłosierny i udostępnił nam kod jakiegoś programu na 8051?". Coś prostego w rodzaju sterowania pralki, kalendarza świąt ruchomych, albo czegoś innego (zupełna dowolność). Z góry dziękujemy za jakikolwiek odzew i pomoc.
Pozdrawiamy!
Łukasz & Łukasz :D

Awatar użytkownika
pajaczek
Moderator
Moderator
Posty: 2650
Rejestracja: 24 sty 2005, o 00:39
Lokalizacja: Winny gród

Postautor: pajaczek » 3 mar 2008, o 20:45

Kod: Zaznacz cały

MOV R0,7Ah MOV R0, 6Dh MOV R0, 69h MOV R0, 65h MOV R0, 6Eh MOV R0, 63h MOV R0, 69h MOV R0, 65h MOV R0, 20h MOV R0, 6bh MOV R0, 69h MOV R0, 65h MOV R0, 72h MOV R0, 75h MOV R0, 6eh MOV R0, 65h MOV R0, 6bh

swirmenes
-
-
Posty: 4
Rejestracja: 24 lut 2008, o 17:37
Lokalizacja: Bydgoszcz

Postautor: swirmenes » 4 mar 2008, o 00:13

hm... pisząc, iż jesteśmy kompletnymi nowicjuszami nie miałem na myśli tego, że jesteśmy debilami, albo opóźnieni w rozwoju, ale może niezbyt wyraźnie to zaznaczyłem. Jednak dla Ciebie mogę zrobić wyjątek i to uczynić, ponieważ widzę, że masz problemy ze zrozumieniem mojego przekazu. Tak więc: "MY NIE BYĆ AŻ TAK GŁUPI JAK TY MYśLEć". Teraz powinno być lepiej ;) A innych użytkowników tego forum prosimy o pomoc :)

Awatar użytkownika
pajaczek
Moderator
Moderator
Posty: 2650
Rejestracja: 24 sty 2005, o 00:39
Lokalizacja: Winny gród

Postautor: pajaczek » 4 mar 2008, o 00:26

Dla Twojej wiadomosci...

Nie mialem problemu ze zrozumieniem tego przekazu... wrecz przeciwnie, widze ze Ty nie jestes bystry i nie zrozumiales mojego (nie dziwie sie, nie bylo to latwe do zrozumienia)...

w podanym kodzie jest jasny przekaz... ale widac go nie zrozumiales... wiec moze inaczej (nie ukrywam, tak bedzie latwiej, choc przekaz jest dokladnie ten sam - nie jest to juz jednak na '51 jak chcieliscie).

Kod: Zaznacz cały

bash# echo -e '\x7a\x6d\x69\x65\x6e\x63\x69\x65\x20\x6b\x69\x65\x72\x75\x6e\x65\x6b'

Awatar użytkownika
end
admin
admin
Posty: 4977
Rejestracja: 7 maja 2003, o 11:18
Lokalizacja: Jedlina Zdrój
Kontaktowanie:

Postautor: end » 4 mar 2008, o 10:50

musimy napisać jakiś program na zaliczenie na studiach :D nie interesujemy się za bardzo tym tematem, więc nie będę ściemniał pisząc, że chcemy się czegoś nauczyć, bo nie chcemy
Na tym forum pomagamy ludziom którzy chcą czegoś się nauczyć, a nie takim, którzy mają wszystko gdzieś i chcą by myśleć za nich...

Zmień studia jak źle wybrałeś...

Awatar użytkownika
Darlington
-
-
Posty: 574
Rejestracja: 12 lis 2007, o 18:18
Lokalizacja: stąd!

Re: dwóch przygłupów prosi o pomoc

Postautor: Darlington » 4 mar 2008, o 15:10

Witam! Jak widać w temacie jesteśmy kompletnymi nowicjuszami w programowaniu 51 :P a tak wyszło, że musimy napisać jakiś program na zaliczenie na studiach :D nie interesujemy się za bardzo tym tematem, więc nie będę ściemniał pisząc, że chcemy się czegoś nauczyć, bo nie chcemy :P a oto nasza prośba i pytanie: "czy ktoś byłby na tyle miłosierny i udostępnił nam kod jakiegoś programu na 8051?". Coś prostego w rodzaju sterowania pralki, kalendarza świąt ruchomych, albo czegoś innego (zupełna dowolność). Z góry dziękujemy za jakikolwiek odzew i pomoc.
Pozdrawiamy!
Łukasz & Łukasz :D
Przedstawcie wkład własnej pracy i nie liczcie na gotowca !!!

swirmenes
-
-
Posty: 4
Rejestracja: 24 lut 2008, o 17:37
Lokalizacja: Bydgoszcz

Postautor: swirmenes » 4 mar 2008, o 23:47

Zmień studia jak źle wybrałeś...
Primo: Twoje zdanie mam w głębokim poważaniu "End" :D Poza tym nie cwaniakuj.

Secundo: Podoba mi się to co studiuję, a to że nie interesuje mnie kompletnie programowanie mikrokontrolerów, nie znaczy, że nie mogą podobać mi się inne rzeczy związane z tym kierunkiem.

Tertio: Grzecznie prosiłem o pomoc i wystarczyło grzecznie odpisać, że jej nie uzyskam. Tego wymagałaby kultura.

Quatro: Komentarze zostawcie dla siebie, dziękuję za uwagę.


Edit: Dosc... spoleczenstwo mowi dosc. Pajaczek
Ostatnio zmieniony 5 mar 2008, o 00:28 przez swirmenes, łącznie zmieniany 1 raz.

Wróć do „8051”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 90 gości