Aktyw Forum

Zarejestruj się na forum.ep.com.pl i zgłoś swój akces do Aktywu Forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany wystarczy, że się zalogujesz.

Sprawdź punkty Zarejestruj się

Program

elektronikopo
-
-
Posty: 160
Rejestracja: 8 lis 2007, o 22:59
Lokalizacja: Poznań

Program

Postautor: elektronikopo » 21 lis 2007, o 18:57

Mam już ten program z tematu DSM-51 :

Mam program , który odlicza czas 10 minut tyle sekundy zmieniają się nie co sekunde tylko co dłuższy czas co zmienić w programie żeby sekundy zmieniały się co sekunde

Kod: Zaznacz cały

LJMP START ORG 100H START: mov r4, #9 mov r3, #59 MOV TMOD,#00010001B MOV TH0,#76 MOV TL0,#0 SETB TR0 MOV TH1,#76 MOV TL1,#0 SETB TR1 MOV R0,80H MOV R1,82H MOV A,#9 SUBB A,#1 MOV R1,A INC R0 LOP: LCALL LCD_CLR MOV A, r4 ;wyswietlenie minut LCALL BIN_BCD LCALL WRITE_HEX MOV A, #':' ;wyswietlenie dwukropka LCALL WRITE_DATA MOV A, r3 ;wyswietlenie sekund LCALL BIN_BCD LCALL WRITE_HEX DEC r3 ;Dekrementacja CJNE r3, #255, TIME_N50 mov r3, #59 DEC r4 CJNE r4, #255, TIME_N50 LJMP STOP ; LCALL WRITE_DATA ; INC DPTR ; MOV A,#20 TIME_N50: JNB TF0,$ MOV TH0,#76 CLR TF0 DJNZ ACC,TIME_N50 MOV A,R1 JNZ LOP STOP: lcall wait_key ljmp start SJMP STOP BIN_BCD: ;konwersja bin -> bcd MOV B, #10 DIV AB SWAP A ADD A, B RET
Mógłby ktoś mi go zmienić , żeby nauczyciel się nie skapnął bo moj kolega ma tak samo i prosze napisać jak tu bedzie wyglądał algorytm
Ostatnio zmieniony 25 wrz 2008, o 21:56 przez elektronikopo, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
piotr_go
-
-
Posty: 159
Rejestracja: 27 sie 2004, o 12:18
Lokalizacja: far far away

Postautor: piotr_go » 21 lis 2007, o 19:06

hahahahahahahahahahaha
a poza haha... to nie zakładaj drugiego tematu

tą tablice można o połowę skrócić

Awatar użytkownika
Darlington
-
-
Posty: 574
Rejestracja: 12 lis 2007, o 18:18
Lokalizacja: stąd!

Postautor: Darlington » 21 lis 2007, o 21:50

a wiesz co to optymalizacja?

Adres do pliku usunąłem. End
Ostatnio zmieniony 22 lis 2007, o 10:31 przez Darlington, łącznie zmieniany 1 raz.

elektronikopo
-
-
Posty: 160
Rejestracja: 8 lis 2007, o 22:59
Lokalizacja: Poznań

Postautor: elektronikopo » 21 lis 2007, o 22:14

W odniesieniu do tego programu to nie wiem co to jest optymalizacja. Wiem , że chodzi ze chodzi tu o algorytm ale nie wiem jak go narysować graficznie wiec prosze wam o pomoc

radzio
Moderator
Moderator
Posty: 965
Rejestracja: 13 maja 2003, o 10:33
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontaktowanie:

Postautor: radzio » 22 lis 2007, o 09:16

EDIT: btw, sciagnij i przestudiuj tą książkę:
http://rapidshare.com
Na forum nie zamieszczamy materiałów chronionych prawem autorskim. Proszę o skasowanie tego linka.

Awatar użytkownika
Darlington
-
-
Posty: 574
Rejestracja: 12 lis 2007, o 18:18
Lokalizacja: stąd!

Postautor: Darlington » 22 lis 2007, o 14:12

no i co z tego ze lamie prawo autorskie
nie kazdy ma kupe forsy zeby sobie kupic ksiazke za powiedzmy 100zl
nie widze nic zlego w podaniu tego linka, jezeli ludzie sciagaja to na wlasny uzytek i sluzy to dobrym celom (czytaj nauka)

Informations wants to be free!

elektronikopo
-
-
Posty: 160
Rejestracja: 8 lis 2007, o 22:59
Lokalizacja: Poznań

Postautor: elektronikopo » 22 lis 2007, o 14:39

To pomoze mi ktoś przerobić ten program żebym nie mial tak samo jak kolega i prosze napisac jak narysować ten algorytm

Awatar użytkownika
end
admin
admin
Posty: 4977
Rejestracja: 7 maja 2003, o 11:18
Lokalizacja: Jedlina Zdrój
Kontaktowanie:

Postautor: end » 22 lis 2007, o 15:45

no i co z tego ze lamie prawo autorskie
nie kazdy ma kupe forsy zeby sobie kupic ksiazke za powiedzmy 100zl
nie widze nic zlego w podaniu tego linka, jezeli ludzie sciagaja to na wlasny uzytek i sluzy to dobrym celom (czytaj nauka)

Informations wants to be free!
1.Tak? Tylko zrozum to, że ktoś musiał poświęcić swój cenny umysł i czas na to żeby móc napisać taką książkę a to kosztuje... Jeśli to dla Ciebie takie proste to napisz porządną książkę i oddaj ją za free wszystkim - to będzie coś! Zrobisz to?

2.Jakby wszyscy mieli tłumaczyć się tym, że nie mają forsy... to pomyśl choć przez chwilę logicznie co by było...
To jest czyjaś praca... ale Ty tego nie rozumiesz, bo chyba nigdy nie pracowałeś, bo z Twojej wypowiedzi tak wynika.

3.Jest takie coś jak regulamin tego forum i jeśli byłbyś łaskaw to zapoznaj się z nim...
4.Co znaczy okradać kogoś na własny użytek? Typowo "Polskie" zachowanie, po co płacić jak mogę ukraść...

5.Oczywiście nikt nie jest święty, bo każdy zapewne ma "coś" nielegalnego w domu (może nawet o tym nie wie) więc nie mówię, że ja jestem "czysty" ale pewne rzeczy trzeba zachować dla siebie. Mogłeś mu po prostu podesłać na PW odpowiedni adres i tyle...
To jest forum publiczne i my musimy pilnować żeby nie było takicj incydentów z linkami, bo to jak by nie było jest nie legalne a przecież "ktoś" za to forum odpowiada nie? Może redakcja? To w końcu ich forum...
Tak więc nie wyskakuj w takim przypadku z hasłami "Informations wants to be free!" bo to śmieszne jest - bez urazy.
Ostatnio zmieniony 1 sty 1970, o 01:00 przez end, łącznie zmieniany 5 razy.

Awatar użytkownika
pajaczek
Moderator
Moderator
Posty: 2650
Rejestracja: 24 sty 2005, o 00:39
Lokalizacja: Winny gród

Postautor: pajaczek » 22 lis 2007, o 18:25

To pomoze mi ktoś przerobić ten program żebym nie mial tak samo jak kolega
Nie... bo nie wiemy na jakiej licencji Twoj kolega wypuscil ten program (o ile wogole go udostepnil, a nie zostal wykradziony). Jesli dostaniemy od kolegi oswiadczenie ze jest to open source... to kto wie, moze ktos przerobi :619:


A powazniej. Michal K. Jak widac po notkach jestes jeszcze mlody (przewija sie tam szkola itp), wiec mam nadzieje ze niedlugo zrozumiesz pewne rzeczy (m.in. pojecie wlasnosci intelektualnej, prawa autorskiego, zasad wspolistnienia w spoleczenstwie, prawa, moralnosci itp.). Jak juz Ci End wyjasnil, jest to forum publiczne, ale nalezace (bedace pod zarzadem) konkretnych osob/instytucji. Jesli ktos zobaczylby tutaj linka do jakiegokolwiek pirackiego materialu (bo tak to niestety nalezy nazwac), to mialby pretensje nie do Ciebie, ale wlasnie do opiekunow forum, i to im m.in. grozila by sprawa sadowa. Stad NIEMILE WIDZIANE I KASOWANE BEDA WSZYSTKIE TRESCI UDOSTEPNIONE PUBLICZNIE NA FORUM, NIEZGODNIE Z INTENCJAMI AUTOROW.
Pozatym wez pod uwage, ze jestes tu gosciem (jak wiekszosc z nas), i nalezalo by sie stosowac do zasad wyznaczonych przez gospodaza (np. przeczytac i stosowac regulamin).

radzio
Moderator
Moderator
Posty: 965
Rejestracja: 13 maja 2003, o 10:33
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontaktowanie:

Postautor: radzio » 22 lis 2007, o 18:26

nie widze nic zlego w podaniu tego linka, jezeli ludzie sciagaja to na wlasny uzytek i sluzy to dobrym celom (czytaj nauka)
Kradzież samochodu "na własny użytek" to też nic złego? Włamanie się do czyjegoś domu i kradzież (na własny użytek oczywiście) telewizora w celu obejrzenia na nim "M jak miłość" (dobry cel) to nic złego? Ciekawy światopogląd.

Awatar użytkownika
Darlington
-
-
Posty: 574
Rejestracja: 12 lis 2007, o 18:18
Lokalizacja: stąd!

Postautor: Darlington » 22 lis 2007, o 19:09

nie chodzi mi o rzeczy materialne tylko o materialy dydaktyczne (edukacyjne) do jakich zaliczaja sie wlasnie ksiazki do nauki programowania, wg mnie powinna to byc wiedza ogolnodostepna

radzio
Moderator
Moderator
Posty: 965
Rejestracja: 13 maja 2003, o 10:33
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontaktowanie:

Postautor: radzio » 22 lis 2007, o 19:38

nie chodzi mi o rzeczy materialne tylko o materialy dydaktyczne (edukacyjne) do jakich zaliczaja sie wlasnie ksiazki do nauki programowania, wg mnie powinna to byc wiedza ogolnodostepna
Ależ pomiedzy "rzeczą materialną" a "rzeczą niematerialną" nie ma żadnej różnicy! Człowiek, aby wyprodukować zarówno jedną i drugą musi jeść (ciągłe podwyżki cen), pić (nie %), musi gdzieś mieszkać (mieszkania po 3mln zł)... Praca nad rzeczą niematerialną wymaga tak samo poświęcenia czasu "robotnika" jak praca nad wykopaniem rowu, zmontowaniem TV LCD czy zmywanie naczyń na zmywaku. Jeśli ksiązki miałyby być za darmo, to nikt by ich nie pisał bo w celu utrzymania rodziny musiałby wykładać przysłowiową chemię w Biedronce (na półki oczywiście). Niestety żyjemy w kapitaliźmie, gdzie nie ma nic za darmo. Państwo zamiast dotować uczelnie, szkoły i wydawnictwa woli dotować instytucje religijne i szkoły religijne (chociaż w tym przyadku słowo "szkoła" jest nie na miejscu), które wcale do szerzenia wiedzy się nie przyczyniają a wręcz przeciwnie. Książka jest takim samym towarem jak samochód czy telewizor, za który trzeba płacić. Tworzy ją człowiek, a on musi z czegoś żyć i utrzymać rodzinę (no ale młodzież nie ma o tym najmniejszego pojęcia, wszak wszystko dostają na tacy za darmo i w ładnym opakowaniu).

A tak wogóle to istnieje (jeszcze) taka instytucja o nazwie "biblioteka", ale kto by teraz chodził do biblioteki, skoro można ściągnąć wszystko z neta :/

elektronikopo
-
-
Posty: 160
Rejestracja: 8 lis 2007, o 22:59
Lokalizacja: Poznań

Postautor: elektronikopo » 22 lis 2007, o 20:17

Dobra dobra moze ktso mi narysować algorytm do tego programu

Awatar użytkownika
Darlington
-
-
Posty: 574
Rejestracja: 12 lis 2007, o 18:18
Lokalizacja: stąd!

Postautor: Darlington » 22 lis 2007, o 20:36

A tak wogóle to istnieje (jeszcze) taka instytucja o nazwie "biblioteka", ale kto by teraz chodził do biblioteki, skoro można ściągnąć wszystko z neta :/
taa jasne, u mnie w miescie (Konin) w glownej miejskiej bibliotece to sa takie nowe ksiazki z elektroniki/informatyki ze najnowsza sprzed 20 lat chyba a co dopiero mowic o specjalistycznych nowych ksiazkach na ktorych zakup biblioteka nie ma ani pieniedzy ani checi ani nie widzi w tym sensu, wola zakupic 20 nowych tomow Harrego Pottera...


elektronikopo, wrzuc ten kod do jakiegos symulatora/debuggera 8051 i sprawdz czy chodzi
chcesz zeby narysowac graficznie algorytm, do tego tez sa programy (schematy blokowe), zreszta to ty jako tworca tego kodu powinnes najlepije wiedziec jak on dziala krok po kroku

czarutek

Postautor: czarutek » 22 lis 2007, o 21:53

Dobra dobra moze ktso mi narysować algorytm do tego programu
Czyli napisałeś program, który nie ma algorytmu?

Awatar użytkownika
piotr_go
-
-
Posty: 159
Rejestracja: 27 sie 2004, o 12:18
Lokalizacja: far far away

Postautor: piotr_go » 22 lis 2007, o 21:58

...najnowsza sprzed 20 lat chyba...
8051 ma prawie 30 lat, może znajdziesz :)

elektronikopo
-
-
Posty: 160
Rejestracja: 8 lis 2007, o 22:59
Lokalizacja: Poznań

Postautor: elektronikopo » 22 lis 2007, o 22:14

tak

Awatar użytkownika
pajaczek
Moderator
Moderator
Posty: 2650
Rejestracja: 24 sty 2005, o 00:39
Lokalizacja: Winny gród

Postautor: pajaczek » 22 lis 2007, o 22:26

u mnie w miescie (Konin) w glownej miejskiej bibliotece to sa takie nowe ksiazki z elektroniki/informatyki ze najnowsza sprzed 20 lat chyba a co dopiero mowic o specjalistycznych nowych ksiazkach na ktorych zakup biblioteka nie ma ani pieniedzy ani checi ani nie widzi w tym sensu, wola zakupic 20 nowych tomow Harrego Pottera...
To moze odwiedz dyrekcje tej biblioteki, i namow ich zeby "posciagali troche ksiazek z neta" i udostepnili. Ciekawe jak to odbiora, i jakimi slowami okresla ten pomysl.
nie chodzi mi o rzeczy materialne tylko o materialy dydaktyczne
A to ksiazka nie jest materialna?? ksiazka widmo?
Jesli zas koniecznie chcesz sie uczyc ze czegos darmowego, nikt Ci nie kaze kozystac z tej akurat ksiazki. Masz chocby datasheety producentow danego uC... ucz sie z nich. Masz je za darmo udostepnione przez autora. A moze help do IDE, tez dobre zrodlo free informacji. No i wreszcie setki tekstow autorow, ktorzy zamiescili swoje prace do uzytku za darmo. Nie musisz kozystac z pozycji platnych, a jesli kozystasz to zaplac, albo sie z tym nie afiszuj.


elektronikopo: przestan wkolko publikowac ten sam listing w kazdym kolejnym poscie, bo to juz podpada pod multiposting.

Wróć do „8051”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 30 gości