Aktyw Forum

Zarejestruj się na forum.ep.com.pl i zgłoś swój akces do Aktywu Forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany wystarczy, że się zalogujesz.

Sprawdź punkty Zarejestruj się

Programowanie mikrokonwertera pytanie 2 (ADuC842)

Awatar użytkownika
Reaper
-
-
Posty: 7
Rejestracja: 24 lis 2005, o 15:34
Lokalizacja: Sulechów

Programowanie mikrokonwertera pytanie 2 (ADuC842)

Postautor: Reaper » 22 sty 2006, o 17:21

W mikrokonwerterze typu ADuC842 zastosowany jest przetwornik a/c 12-bitowy, jak mozna przy pomocy tego przetwornika uzyskac przetwarzanie 10 oraz 8 bitowe (chodzi oczywiscie o program ktory to umozliwia) oraz jak napisac program ktory pozwoli mierzyc napiecia bipolrane (w tym przypadku mam na mysli przesuniecie zera, bo przetwornik i tak nie przyjmuje napiec ujemnych). Za pomoc z gory dziekuje. (program powinien byc napisany w C)

a_antoniak
-
-
Posty: 645
Rejestracja: 13 sty 2005, o 18:38
Lokalizacja: Krasnystaw
Kontaktowanie:

Postautor: a_antoniak » 22 sty 2006, o 17:31

Nie wiem po co chcesz zmniejszyc rozdzielczosc, ale wystarczy ze podzielisz wynik przez 4 (10 bitow) lub 16 (8 bitow). Zamiast dzielenia lepiej jest zastosowac przesuniecie (zreszta przyzwoity kompilator i tak zrezalizuje dzielenie przez potege liczby 2 jako odpowiednie przesuniecie w prawo).

Jesli chodzi o pomiar napisc ujemnych, to mozna go zrezalizowac np. za pomoca prostego analogowego sumatora napiec na wzmacniaczu operacyjnym wstepnie spolaryzowanego napieciem rownym np. polowie zakresu. Oczywiscie uzyskiwane liczby calkowite (z przetwoenika) trzeba odpowiednio zinterpretowac w programie.

Awatar użytkownika
Reaper
-
-
Posty: 7
Rejestracja: 24 lis 2005, o 15:34
Lokalizacja: Sulechów

....bipolarne

Postautor: Reaper » 22 sty 2006, o 17:46

no i wlasnie o ta interpretacje w programie mi chodzi :)

Wróć do „8051”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości