Aktyw Forum

Zarejestruj się na forum.ep.com.pl i zgłoś swój akces do Aktywu Forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany wystarczy, że się zalogujesz.

Sprawdź punkty Zarejestruj się

ADuC836

Awatar użytkownika
ucy74
-
-
Posty: 100
Rejestracja: 6 sie 2003, o 21:04

Postautor: ucy74 » 2 lut 2005, o 21:29

...on spokojnie może działać na tym napięciu.
Podpinałem pod 5V. Czemu upierasz się żeby startować go "na pusto"?

niuniek
-
-
Posty: 21
Rejestracja: 17 kwie 2003, o 15:14
Lokalizacja: Kraków

Postautor: niuniek » 21 lut 2005, o 09:51

Tzn. on generalnie nie chce działać ani na "pusto" ani na "pełno".
Może zamówię płytkę startową, sprawdzę czy działa, następnie wylutuję wlutowany tam mikrokontroler, następnie wlutuję któryś z moich jeżeli będzie działał tzn. że coś jest nie tak z moją płytką, a jeżeli nie to ......

przemkrzych
-
-
Posty: 10
Rejestracja: 14 gru 2005, o 22:59
Lokalizacja: p-ków

Postautor: przemkrzych » 18 lut 2006, o 07:12

Witam.
Panowie ja mam podobny problem z zaprogramowaniem aduc836 mam ich 4 sztuki i w zadnym nie chce się zgłośić bootloader więc jakby scalaka nie było,nie mam płytki testowej do tego mikrokontrolera więc nie wykluczam ze mogę mięc błąd na mojej płytce choć co tylko można to odłączyłem,poprawnoś połączeń też sprawdziłm i napięcia zasilania na aducu też,już mi ręce opadają przy tym programowaniu ja wkoł ten sam błąd,za podpowiedzi z góry dziękuje mój email:przemkrzych@op.pl

niuniek
-
-
Posty: 21
Rejestracja: 17 kwie 2003, o 15:14
Lokalizacja: Kraków

Postautor: niuniek » 6 mar 2006, o 11:18

Do przemkrzych

Nie kupuj płytki uruchomieniowej, to nic nie da ponieważ wlutowany tam ADuC836 jest w obudowie MQFP, i działa bardzo ładnie, tylko co z tego :(

trin
-
-
Posty: 1
Rejestracja: 16 maja 2006, o 20:58
Lokalizacja: Poiznań

Postautor: trin » 16 maja 2006, o 21:04

Witam, ja w sprawie taktowania ADUC. Odrazu zaznaczam, żeuruchamiałem 831 i 841, ale to chybatyczysię też reszty uc produkowanych przez Analoga: otóż te mikrokontrolery mają w swojej strukturze zamontowane kondensatowy chyba 12pF (między koncówkami, do których podłącza się rezonator) i zamontowanie zewnętrznych kondensatorów o zbyt dużej wartości może spowodować niestabilną pracę mikrokontrolera. Wymontowałem więc te kondensatory i okazało się, że układ chodzi bez zastrzeżeń! Warto czasaminieco dokładniej czytać noty katalogowe:) powodzenia w eksperymentach

niuniek
-
-
Posty: 21
Rejestracja: 17 kwie 2003, o 15:14
Lokalizacja: Kraków

Postautor: niuniek » 18 maja 2006, o 06:52

No więc mój mikrokontroler pracował (a raczej miał pracować) bez zewnętrznych kondensatorów. Ale niestety nie chciał.

Wróć do „8051”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 115 gości