Aktyw Forum

Zarejestruj się na forum.ep.com.pl i zgłoś swój akces do Aktywu Forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany wystarczy, że się zalogujesz.

Sprawdź punkty Zarejestruj się

SZUKAM SCHEMATU FLIP FLOP - EP 07/1998

Moderator: Jacek Bogusz

goses
-
-
Posty: 1
Rejestracja: 29 paź 2008, o 21:45
Lokalizacja: Zambrów

SZUKAM SCHEMATU FLIP FLOP - EP 07/1998

Postautor: goses » 29 paź 2008, o 22:00

Witam!

Szukam schematu mozaiki (płytki drukowanej) do "świetlny efekt dyskotekowy" z EP 07/1998 chodzi o płytkę ze sterowaniem silnika dźwiękiem! Jeśli ktoś taki posiada proszę o kontakt!

Posiadam jedynie schemat ideowy i według tego schematu zrobiłem płytkę lecz jest coś źle i nie wiem gdzie błąd ;(

Z góry wielkie dzięki
Pozdrawiam

MDz
-
-
Posty: 365
Rejestracja: 29 mar 2003, o 13:35
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Postautor: MDz » 30 paź 2008, o 00:07

Niestety. Tego rysunku nie ma nawet na wkładce wewnątrz EP07/1998. A to oznacza, że prawdopodobnie nie ma go nigdzie.

Pozostaje tylko własna inwencja.

Aczkolwiek układ nie jest specjalnie skomplikowany (1 opamp, 555, 74121, parę CMOSów, mostek "H" na tranzystorach bipolarnych i stabilizatory). Porównując, krok po kroku, to co się pojawia w układzie, z tym co powinno się pojawić wg schematu, dosyć szybko powinno się dojść do źródła błędu.

--
MDz

Awatar użytkownika
viali
-
-
Posty: 10
Rejestracja: 1 mar 2007, o 15:20
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Postautor: viali » 4 lis 2008, o 16:35

Nie było rysunków mozaiki.
Wszystkie trzy płytki użyte w projekcie nie zostały nigdzie opublikowane i z tego co mi wiadomo, redakcja też ich nie ma.

Wróć do „Poszukuję / kupię”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 30 gości