Aktyw Forum

Zarejestruj się na forum.ep.com.pl i zgłoś swój akces do Aktywu Forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany wystarczy, że się zalogujesz.

Sprawdź punkty Zarejestruj się

Schematy blokowe radia w odb. radiowym i telewizyjnym...

Moderator: Jacek Bogusz

MarianPL
-
-
Posty: 4
Rejestracja: 17 lut 2008, o 16:30
Lokalizacja: Daleko

Schematy blokowe radia w odb. radiowym i telewizyjnym...

Postautor: MarianPL » 17 lut 2008, o 16:41

Witam temat mojej pracy: Odnaleśc na schematach ideowych i scharakteryzować poszczególne bloki funkcjonalne odbiorników radiowych i telewizyjnych.

Nie mogę nigdzie odnaleść potzrebnych mi materiałów....

Z góry dzięki za pomoc

MDz
-
-
Posty: 365
Rejestracja: 29 mar 2003, o 13:35
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Postautor: MDz » 17 lut 2008, o 17:05

Na stronie
http://elektronika.owg.pl

znajdziesz schematy starego sprzętu audio Unitry.
Projekty z ubiegłej epoki, ale dzieki temu da się ich schematy ładnie podzielić na bloczki funkcjonalne bez konieczności piłowania na kawałki jednego wielkiego układu scalonego. ;)

--
MDz

MarianPL
-
-
Posty: 4
Rejestracja: 17 lut 2008, o 16:30
Lokalizacja: Daleko

Postautor: MarianPL » 17 lut 2008, o 18:20

ale ja wolał bym coś gotowego- jestem początkującym elektronikiem (uczę się dopiero)

000andrzej
-
-
Posty: 375
Rejestracja: 13 sie 2003, o 14:03
Lokalizacja: Kraków

Postautor: 000andrzej » 17 lut 2008, o 21:48

To trzeba wziąć dowolny podręcznik do elektroniki, poczytać coś na ten temat, a dopiero jak sie czegoś nie rozumie to pytać o szczegóły. Na pewno pomożemy.

Napisz przynajmniej jakie masz schematy i czego nie możesz znaleźć. Rozumiem, że pytanie zadasz, jak już budowę blokową radia i TV będziesz znał.

Awatar użytkownika
Darlington
-
-
Posty: 574
Rejestracja: 12 lis 2007, o 18:18
Lokalizacja: stąd!

Postautor: Darlington » 17 lut 2008, o 22:49

Jeżeli chodzi o radio to myślę że mogę coś pomóc.
Najprostsze redio to odbiornik detektorowy, składa się on ze strojonego obwodu wejściowego LC, detektora (demodulatora) AM, oraz kondensatora odfiltrowującego resztki fali nośnej i słuchawek na wyjściu.
Odbiornik radiowy o bezpośrednim sprzężeniu zawiera ponadto wzmacniacze wysokiej i niskiej częstotliwości do wzmacniania odpowiednio fali nośnej i sygnał u informacji, na wyjściu ma głośnik.
Najbardziej popularnym odbiornikiem radiowym jest odbiornik superheterodynowy.
Posiada on ponadto heterodynę (lokalny generator sinusoidalny) oraz mieszacz w którym mieszane są częstotliwości z anteny i z heterodyny, na wyjściu jest stała częstotliwość (dla AM 465kHz).

MarianPL
-
-
Posty: 4
Rejestracja: 17 lut 2008, o 16:30
Lokalizacja: Daleko

Postautor: MarianPL » 18 lut 2008, o 19:34

Mnie dokładnie chodzi o schemat(na tranzystorach)dowolnego radia lub telewizora na którym zaznaczone są bloki funkcjonalne i to wszystko....
Pomożecie ?? Czy mam sobie darować i profesorowi zanieść takie lipne wypracowanie bez schematu, o który w zasadzie prosił ??

000andrzej
-
-
Posty: 375
Rejestracja: 13 sie 2003, o 14:03
Lokalizacja: Kraków

Postautor: 000andrzej » 18 lut 2008, o 19:54


MarianPL
-
-
Posty: 4
Rejestracja: 17 lut 2008, o 16:30
Lokalizacja: Daleko

Postautor: MarianPL » 19 lut 2008, o 20:41

Radia to znalazłem, ale mi chodzi o schemat na tranzystorach i scalakach, a tak np. czerownymi liniami oddzielone typowe fazy telewizora, bądz radia (wg funkcji blokowych) Czyli na takim szczegółowym schemacie zaznaczone poszczególne bloki.

No prościej nie mogę! :612:

Wróć do „Poszukuję / kupię”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 80 gości