Aktyw Forum

Zarejestruj się na forum.ep.com.pl i zgłoś swój akces do Aktywu Forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany wystarczy, że się zalogujesz.

Sprawdź punkty Zarejestruj się

Cyclone II

Moderator: Jacek Bogusz

piotreklc60
-
-
Posty: 5
Rejestracja: 28 cze 2006, o 22:56
Lokalizacja: Przemyśl

Cyclone II

Postautor: piotreklc60 » 21 mar 2007, o 01:23

Witam
Szukam od dłuższego czasu gdzie mógłbym kupić układy Cyclone II Altery EP2C8T144C6 lub EP2C20Q240C8. W sklepie Kamami jest wersja układu EP2C8, ale o gradacji 8 a nie 6. Wiem, że można to kupić np w Digikey, ale chodzi mi o jakieś sklepy w Polsce. Jeżeli ktoś zetknął się z tymi układami, to bardzo proszę o pomoc.

bartekgajos
-
-
Posty: 57
Rejestracja: 10 lis 2006, o 11:50
Lokalizacja: Gdansk

Postautor: bartekgajos » 24 mar 2007, o 20:28

Witam

Otstatnio widziałem, że w TME zaczeli oferować ALTERĘ - całą gamę FPGA.

www.tme.com.pl

pozdrowienia

Awatar użytkownika
pajaczek
Moderator
Moderator
Posty: 2650
Rejestracja: 24 sty 2005, o 00:39
Lokalizacja: Winny gród

Postautor: pajaczek » 23 kwie 2007, o 21:09

Niby dystrybutorem Altery jest ebv (www.ebv.com), ma 2 siedziby w Polsce.

Jednak pytanie, czy komus udalo sie dogadac z EBV?? Na jakakolwiek odpowiedz mailowa czekam od miesiaca, jak zadzwonilem to uslyszalem ze "maja urwanie glowy, i by pisac na maila (jeszcze raz jesli juz pisalem)"... i co tu z nimi poczac?

Ps. pytanie zwlaszcza do Piotra:

Co sadzicie o starter kicie do Cyclone III i samych tych FPGA? wygladaja smakowicie, a starter kit 199 €/$ (a teraz nawet 150, nie wiem jak dlugo)... tyle ze pojawia sie dopiero w maju w sprzedazy.

Czekam na opinie bo przymierzam sie do zakupu jakiegos zestawu eval, a to wyglada atrakcyjnie.

Al555
-
-
Posty: 37
Rejestracja: 1 paź 2004, o 10:58
Lokalizacja: Tarnów

Postautor: Al555 » 24 kwie 2007, o 10:52

[quote="bartekgajos"]Witam

Otstatnio widziałem, że w TME zaczeli oferować ALTERĘ - całą gamę FPGA.

www.tme.com.pl

pozdrowienia[/quote]

Jaśłi chodzi o TME to z całej gamy układów ALTERY na magazynie mają jedynie EPM7128SLC84-15 a to nawet nie jest FPGA.
Reszta układów pewnie na zamówienie, a założę się że będą problemy przy pojedynczych sztukach. Chociaż może się mylę...

radzio
Moderator
Moderator
Posty: 965
Rejestracja: 13 maja 2003, o 10:33
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontaktowanie:

Postautor: radzio » 25 kwie 2007, o 18:52

Jednak pytanie, czy komus udalo sie dogadac z EBV?? Na jakakolwiek odpowiedz mailowa czekam od miesiaca, jak zadzwonilem to uslyszalem ze "maja urwanie glowy, i by pisac na maila (jeszcze raz jesli juz pisalem)"... i co tu z nimi poczac?
Prędzej się dogadasz z chińczykiem. Totalnie ojewają maile, przy kontakcie telefonicznym każą pisać maile i tak w kółko. Jak dla mnie to parodia nie firma.

Piotr
Moderator
Moderator
Posty: 465
Rejestracja: 14 lut 2003, o 13:53
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Postautor: Piotr » 25 kwie 2007, o 19:22

Co sadzicie o starter kicie do Cyclone III i samych tych FPGA? wygladaja smakowicie, a starter kit 199 €/$ (a teraz nawet 150, nie wiem jak dlugo)... tyle ze pojawia sie dopiero w maju w sprzedazy.
************************

Z tego co wiem, zestawu w sprzedazy jeszcze nie ma. Uklady Cyclone III - szczerze mowiac - bardzo mnie rozczarowaly i uwazam, ze Altera nieco sie ostatnimi czasy gubi.
Jezeli masz chec na cos nowego, to zdecydowanie warte sa uwagi uklady Spartan 3AN (z konfiguratorem w srodku) lub cos z FPGA Lattice'a (choc trudno dostepne w detalu). Kapitalne (ale tez trudno dostepne) nowe FPGA z oferty Actela -> daja do nich darmowe IP core'y m.in. ARM7 i Cortexy.
Pzdr
PZb

P.S. Uklady FPGA i CPLD Altery i Xilinxa sa w www.kamami.pl.

Awatar użytkownika
pajaczek
Moderator
Moderator
Posty: 2650
Rejestracja: 24 sty 2005, o 00:39
Lokalizacja: Winny gród

Postautor: pajaczek » 25 kwie 2007, o 22:38

Radek:

W koncu sie wpienilem, i zadzwonilem do oddzialu Wroclawskiego. Tam sie dowiedzialem ze nie chca handlowac nawet z malymi firmami (bo nie zajmuja sie "detalem"), chyba ze chcesz zamowic tysiace szt.
Odeslali mnie za to do pewnej firmy z Torunia, ktora moze posredniczyc miedzy nimi a potencjalnym klientem.


Piotrze:
Hmm... ano zgadza sie ze nie ma, na stronie altery jest jednak mozliwosc zamowienia juz starter kitu (199$), a ostatnio znalazlem info ze narazie oglosili jakas promocje i obnizaja (tylko nie wiadomo na jak dlugo) cene do 149$. Plus niestety shipment 56$ (i pytanie tylko czy to calosc kosztow?? pewnie clo...).

Wysylac zas planuja wg. stronki (rozne wersje) od 7-15 maja.

Ps. Narazie zamowilem za posrednictwem tego posrednika starter do Cyclona II (zobaczymy, bo nie mialem z FPGA/PLD za duzo do czynienia, ale teraz chce sie rzucic w ten nurt :619: ), ale byc moze przyjrze sie jeszcze jakims. Moze znacie jakies startery do polecanych przez Piotra?? (w przyzwoitych cenach ;) bo prawdopodobnie bede sie przymierzal jeszcze do jakiegos niedlugo).

Piotr
Moderator
Moderator
Posty: 465
Rejestracja: 14 lut 2003, o 13:53
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Postautor: Piotr » 25 kwie 2007, o 23:08

Clo wynosi ok. 30% do tego doliczasz VAT od calosci (czyli ceny zestawu + clo + kosztu przesylki).

Detalicznie: http://www.kamami.pl/?id_prod=10518, co prawda dla Spartana 3E, ale jedyna istotna (na pocztaku przygody) roznica miedzy 3E i 3AN, to brak w srdodku konfiguratora.

Pzdr
PZb

P.S. A EBV sie nie dziwcie ;-)

Wróć do „Poszukuję / kupię”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 79 gości