Aktyw Forum

Zarejestruj się na forum.ep.com.pl i zgłoś swój akces do Aktywu Forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany wystarczy, że się zalogujesz.

Sprawdź punkty Zarejestruj się

Stroboskop LED - schemat

Moderator: Jacek Bogusz

Awatar użytkownika
neever
-
-
Posty: 16
Rejestracja: 3 mar 2006, o 22:23
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontaktowanie:

Stroboskop LED - schemat

Postautor: neever » 6 maja 2006, o 12:10

Witam! Potrzebował bym schemat stroboskopu opartego na diodach LED (ultrajasne) :) Jeśli ma ktoś z was taki schemat to proszę o wklejenie go do tego tematu. Mile widziane również wartości elementów. Pozdrawiam Maciej

Awatar użytkownika
piterino_16
-
-
Posty: 400
Rejestracja: 26 paź 2005, o 21:20
Lokalizacja: Inowrocław
Kontaktowanie:

Postautor: piterino_16 » 6 maja 2006, o 15:38

nie mam schematu na kompie ani skanera tez nie mam ale moge Ci polecic kupno majowego numeru Elektroniki dla wszystkich. tam jest schemat stroboskopu dyskotowego na diodach LED dokladnie sa 4 LEDy ma możliwość regulacji częstotliwości błysków i ogólnie moze być dobry. to nie jest żadna krypto reklama po prostu nie mam skanera żeby ten schemat zeskanowac dlatego piszę gdzie mozna go znależć :D
pozdrawiam

Awatar użytkownika
Futrzaczek
-
-
Posty: 781
Rejestracja: 4 gru 2005, o 17:48
Lokalizacja: Piotrków Tryb
Kontaktowanie:

Postautor: Futrzaczek » 6 maja 2006, o 16:36

A ja polecam ten topic a w nim ten odnośnik

Awatar użytkownika
neever
-
-
Posty: 16
Rejestracja: 3 mar 2006, o 22:23
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontaktowanie:

Postautor: neever » 6 maja 2006, o 20:53

futrzaczek2 dzięki za pomoc. Przejrzałem ten odnośnik który podałeś i bardzo dużo się z niego dowiedziałem. I jeszcze mam kilka pytań: Obudowę Z-34 dostanie się w sklepie elektronicznym?? Jaki mniej więcej byłby koszt zakupu wszystkich elementów do takiego stroboskopu? pozdrawiam Maciej

Awatar użytkownika
Futrzaczek
-
-
Posty: 781
Rejestracja: 4 gru 2005, o 17:48
Lokalizacja: Piotrków Tryb
Kontaktowanie:

Postautor: Futrzaczek » 7 maja 2006, o 08:27

Jaki mniej więcej byłby koszt zakupu wszystkich elementów do takiego stroboskopu
24 rezystory * 10gr = 2,40zł
2 potencjometry * 1zł = 2zł
14 kondków * 50gr = 7zł
1 diodka 1N4148 = 0,2zł
2 diodki Zenera = 0,5zł
1 tran. mocy = 1zł
2 scalaczki = 4zł
1 mikrofon = 2zł
2 złącza ARK = 1,5zł
1 obudowa Z-34 = w tym sklepie to 5,6zł
1 przełącznik = 1zł
----------------------
16 LED'ów = 16zł
2 rezystory = 0,2zł
2 goldpiny kątowe = 1zł
2 gniazda pod te goldpiny = 2zł
--------------------------------------
RAZEM: w przybliżeniu 43 zł
W rzeczywistości wyjdzie trochę taniej - ale nie wiem o ile taniej

Awatar użytkownika
piterino_16
-
-
Posty: 400
Rejestracja: 26 paź 2005, o 21:20
Lokalizacja: Inowrocław
Kontaktowanie:

Postautor: piterino_16 » 7 maja 2006, o 14:14

no no ładny to on jest i działa w rytm muzyki :D dobrze z tym, że ja zrobilem sobie takie cuś...
diody wlutowałem biegunowo do wyprowadzeń głośnika i też zapalają się w rytm muzyki z tym, że przy odpowiedniej głośności grania i też mam "stroboskop" :D w przypadku braku kasy lub potrzebnych elementów możesz zrobić sobie takie coś 8)
pozdrawiam

Awatar użytkownika
end
admin
admin
Posty: 4977
Rejestracja: 7 maja 2003, o 11:18
Lokalizacja: Jedlina Zdrój
Kontaktowanie:

Postautor: end » 7 maja 2006, o 14:37

no no ładny to on jest i działa w rytm muzyki :D dobrze z tym, że ja zrobilem sobie takie cuś...
diody wlutowałem biegunowo do wyprowadzeń głośnika i też zapalają się w rytm muzyki z tym, że przy odpowiedniej głośności grania i też mam "stroboskop" :D w przypadku braku kasy lub potrzebnych elementów możesz zrobić sobie takie coś 8)
pozdrawiam
Etam, strobo to strobo... działa jednak to inaczej i moim zdaniem dale lepszy efekt niż migająca dioda w rytm muzyki.
Niepowiem, bo kiedyś też podłączałem diody pod głośniki i cieszyłem oko, ale jeśli komuś chodzi o trochę więcej efektu to strobo w rytm muzyki (uderzenia basu) czy migający ze stałą częstotliwością jest dobrym rozwiązaniem.

Awatar użytkownika
piterino_16
-
-
Posty: 400
Rejestracja: 26 paź 2005, o 21:20
Lokalizacja: Inowrocław
Kontaktowanie:

Postautor: piterino_16 » 7 maja 2006, o 14:57

no jasne stroboskopu to to nie zastąpi ale zawsze to dodatkowy gadżed zwłaszcz jeśli podłacza sie diody różnego koloru zależnie od koloru(kolor zależy od użytej mieszanki do zrobienia złącza)dioda ma odpowiednie napiecie zapalające daje to fajny efekt zależny od natężenia dzwięku i każdy nawet nie elektronik może poskładać sobie takie cuś w domciu :D
pozdrawiam 8)

Wodzu
-
-
Posty: 1
Rejestracja: 15 gru 2008, o 13:20
Lokalizacja: Libiąż

Postautor: Wodzu » 15 gru 2008, o 13:24

Witam mam troche laickie pytanie co do tego stroboskopu,

Widzę że jest on zasilany 4 pinowym wejściem, takim jak w zasilaczu komputerowym lub innego rodzaju wysokiej klasy zasilacz... moje pytanie czy można ten układ zasilić zwykłym zasilaczem 12V podłączonym do sieci (powiedzmy z tych słabszych klas 2 połówkowy) i jeżeli mogę to czy dużo stracę na jakości ??

Wróć do „Poszukuję / kupię”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 93 gości