Aktyw Forum

Zarejestruj się na forum.ep.com.pl i zgłoś swój akces do Aktywu Forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany wystarczy, że się zalogujesz.

Sprawdź punkty Zarejestruj się

potrzebny prosty układ sterowania dystrybutorem

Moderator: Jacek Bogusz

rooter
-
-
Posty: 1
Rejestracja: 18 paź 2005, o 20:19
Lokalizacja: Świdnica
Kontaktowanie:

potrzebny prosty układ sterowania dystrybutorem

Postautor: rooter » 18 paź 2005, o 20:27

potrzebuje jakiekolwiek informacje na temat układu sterowania dystrybutorem.jeśli możesz mi pomuc - zrób to-dzieki! dystrybutor - na przykład do wydawania napojów.Każda koncepcja-myśl jest cenna
Ostatnio zmieniony 18 paź 2005, o 20:58 przez rooter, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
ACeK
-
-
Posty: 1520
Rejestracja: 30 mar 2003, o 19:35
Lokalizacja: Kielce

Postautor: ACeK » 18 paź 2005, o 20:52

:) Bylo by latwiej jakbys powiedzial troche wiecej bo ja na przyklad nie mam pojecia o jaki dystrybutor Ci chodzi :wink:
:D

Czajnik
-
-
Posty: 264
Rejestracja: 17 cze 2004, o 15:40
Lokalizacja: Kraków
Kontaktowanie:

Postautor: Czajnik » 20 paź 2005, o 20:25

Ja w sumie też nie bardzo wiem o co chodzi ale sprobuje pomóc... jeśli mówisz o dosowaniu cieczy to trzeba przepływomierz zbudować i podaczyć do uC i tyle... jakiś elektro zawór...

radzio
Moderator
Moderator
Posty: 965
Rejestracja: 13 maja 2003, o 10:33
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontaktowanie:

Postautor: radzio » 20 paź 2005, o 20:35

Przedewszystkim rozpoznawanie monet i wydawanie reszty - troche skomplikowane (chyba że dystrubutor gratisowy :D ) Potem klawiatura wyboru rodzaju napoju no i sterowanie "magazynem" puszek czy butelek - odpowiednio sterowane elektromagnesy uwalniające z magazynu jedną puszkę. Samo "sterowanie" można zrealizować w zasadzie na dowolnym mikrokontrolerze. Najtrudniejsza jest część mechaniczno-finasnowa.

a_antoniak
-
-
Posty: 645
Rejestracja: 13 sty 2005, o 18:38
Lokalizacja: Krasnystaw
Kontaktowanie:

Postautor: a_antoniak » 20 paź 2005, o 20:37

Echh... kolejny studencki projekt. A studentowi nie chce się...

Wróć do „Poszukuję / kupię”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 56 gości