Aktyw Forum

Zarejestruj się na forum.ep.com.pl i zgłoś swój akces do Aktywu Forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany wystarczy, że się zalogujesz.

Sprawdź punkty Zarejestruj się

Jtag ICE avr ze sky+ (Amstrad DRX280)

Awatar użytkownika
ACeK
-
-
Posty: 1520
Rejestracja: 30 mar 2003, o 19:35
Lokalizacja: Kielce

Jtag ICE avr ze sky+ (Amstrad DRX280)

Postautor: ACeK » 4 cze 2014, o 08:53

Obrazek W modelu sky+ Amstrad DRX280 (tuner) na plytce sterujacej znajduje sie Atmega16L :P
Untitled-2.png
Widok z gory.
Untitled-1.png
Widok z dolu.
IMG_2746_ep.png
Plytka po wylutowaniu czesci.
Opis Jtag'a na ktorym sie opieralem pochodzi ze strony :arrow: m2uu tam tez jest zrodlo do materialow na ep :idea:
IMG_2763_ep.png
Tu juz wlutowane czesci oraz porownanie wielkosci z JTagiem z ebay.
IMG_2762_ep.png
Pajeczyna od spodu.
jTaq.png
Programator rozpoznany przez Avr Studio 4.18.
IMG_2756_ep.png
Uklad w akcji podpiety do Atmegi32 Obrazek

Awatar użytkownika
rafal.220
-
-
Posty: 1274
Rejestracja: 27 paź 2012, o 15:46

Re: Jtag ICE avr ze sky+ (Amstrad DRX280)

Postautor: rafal.220 » 4 cze 2014, o 12:48

Fajny projekt.
Tak w ciągu ostatniego tygodnia krążą mi po głowie myśli by też popełnić jakiś fajny projekcik pod audio z wykożystaniem M32.
Najnowszy mini projekcik jaki popełniłem, to ten oto zasilacz:
http://www.youtube.com/watch?v=wzILZIVZRw8
Co prawda znalazł on już swojego właściciela, ale za to wczoraj wieczorkiem utworzyłem schemat w wersji elektronicznej z tzw. rysunku orientacyjnego.

Co do audio, to mam ochotę zrobić coś podobnego z tym że ja zamierzam opracować własne końcówki mocy (zdecydowanie inna architektura sterowania stopniami komplementarnymi. Nie wiem co z tego wyjdzie, i nie chcę korzystać z żadnych symulatorów poza symulacją logiki procka.) W układzie będzie siedział prototyp tranzystora tunelowego (SBS283) Podobny do tego jaki zastosowałem w tym urządzeniu:
viewtopic.php?f=19&t=22908
Tranzystor będzie odpowiadał za tzw. elektroniczny potencjometr, sterowany po przez sprzężenie z kompensacją przy użyciu przetworników DAC.

Wróć do „DIY - Do It Yourself”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 24 gości