Aktyw Forum

Zarejestruj się na forum.ep.com.pl i zgłoś swój akces do Aktywu Forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany wystarczy, że się zalogujesz.

Sprawdź punkty Zarejestruj się

Lampki choinkowe RGB

Awatar użytkownika
rafal.220
-
-
Posty: 1274
Rejestracja: 27 paź 2012, o 15:46

Lampki choinkowe RGB

Postautor: rafal.220 » 21 gru 2013, o 20:24

Obrazek

Witam wszystkich forumowiczów.
Ze względu na zbliżające się święta oraz porę na ozdoby świąteczne, postanowiłem zaprezentować nieco inne lampki LED RGB, w skład których wchodzi 70 diodek. Aby uprościć sprawę do minimum wysiłku postanowiłem skorzystać ze znanej wam wszystkim technologii LED z wbudowanym mikro kontrolerem.
Współczesny rynek zapewnia szeroką gamę takich diodek zapewniających określony wachlarz ciekawych animacji, a tym samym wybór może być dosłownie indywidualny.

Tutaj lin do prezentacji: (sami zobaczcie jak to wygląda.)
http://youtu.be/W1lHhtiFquo

A tutaj schemat układu zasilania:
Obrazek Obrazek

Co do łączenia diod zenera do LED, to można zrealizować to w taki sposób.:
Obrazek

Pamiętajcie, że na na wyjściu układu zasilania występuje napięcie stałe przekraczające wartość 300V. Jeśli ktoś z was pokusi się na to rozwiązanie, to zalecam przewody o solidnej izolacji, oraz o izolację samych diodek LED (ja zastosowałem koszulkę termokurczliwą, która po skurczeniu tworzy ściankę o grubości do 1mm)

Wróć do „DIY - Do It Yourself”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 23 gości