Aktyw Forum

Zarejestruj się na forum.ep.com.pl i zgłoś swój akces do Aktywu Forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany wystarczy, że się zalogujesz.

Sprawdź punkty Zarejestruj się

kolumienki na First 297

kub1113
-
-
Posty: 18
Rejestracja: 20 sty 2011, o 13:05
Lokalizacja: Skowierzyn
Kontaktowanie:

kolumienki na First 297

Postautor: kub1113 » 24 maja 2011, o 15:05

Witam!

chciałbym zaprezentować swoje tanio zrobione kolumny:

założenia były proste:
-Tanio
-duży bas, zero wspomagania subwoofera
- wykorzystanie dobrych zawadzających w warsztacie głośników
wymiary;
W .44cm S.28cm G.20cm
całość wykonana z płyty wiórowej o grubości 2cm

GŁOŚNIKI:
NISKOTONOWY:
First 297 ok.120W RMS 4Ω 8"

WYSOKO TONOWY:
YDQ405 (ze zmieniona wkładką) 100W 4Ω 4"

BR- 5cm dostrojona na 35Hz

Wytłumione zostały gąbka o grubości ok. 1cm

Wrażenia z odsłuchu jak dla mnie bardzo dobre, głęboki bas radzą sobie w domu jak i przy grillu.

oczywiście dam na nie czarna okleinę , lecz na razie brak funduszy :(
Czekam na opinie te dobre i złe
Załączniki
SDC13499.JPG

Awatar użytkownika
MatyAS
-
-
Posty: 396
Rejestracja: 18 kwie 2007, o 21:37
Lokalizacja: warszawa
Kontaktowanie:

Re: kolumienki na First 297

Postautor: MatyAS » 26 wrz 2011, o 14:34

First 297 ok.120W RMS 4Ω 8"
Nie wierz w to, jak i w inne "parametry" tych głośników. Więcej - wyrobów TEJ firmy... Strojenie wykonane (założone) na podstawie czego? Czy mierzyłeś częstotliwość rezonansową głośnika (chociaż)? Po mojemu - szkoda pieniędzy i roboty na takie głośniki. Brak jakichkolwiek (rzetelnych) parametrów, niska skuteczność, słaby bas, dziury w pasmie...
Wrażenia z odsłuchu jak dla mnie bardzo dobre, głęboki bas radzą sobie w domu jak i przy grillu.
Oczywiście - pierwsze kolumny wykonane własnoręcznie MUSZĄ grać idealnie...ale po jakimś czasie; jak się z nimi osłuchasz, jak porównasz do lepszych... Dobre wrażenie pryśnie jak bańka mydlana. Bas - owszem strojony BR więc "cośtam" będzie "furkotać", ale - jak pisałem wyżej; nie mierzone głośniki i założenie "na pałę" parametrów (Fr głośnika) nie może po prosu grać... A przy okazji '
- jaka zwrotnica? Bo jakaś chyba jest?

kub1113
-
-
Posty: 18
Rejestracja: 20 sty 2011, o 13:05
Lokalizacja: Skowierzyn
Kontaktowanie:

Re: kolumienki na First 297

Postautor: kub1113 » 5 paź 2011, o 15:01

Przepraszam, ze tak późno odpowiadam
Tak wiem, ze ta firma jeśli podaje parametry to wysoko je zawyża ALE głośniki zawadzały mi w warsztaciku i coś musiałem z nich zrobić :)
Zwrotnica jest na razie prowizoryczna bo planuję wymienić te głośniki na STXy np. GDN 22-200-4-SC i wraz z nimi zrobić porządna zwrotnice
a co do pierwszych kolumn które MUSZĄ grac idealnie, porównywałem do innych i brzmieniem się PRAWIE nie różnią ale jednak brakuje "tego czegoś".

Awatar użytkownika
MatyAS
-
-
Posty: 396
Rejestracja: 18 kwie 2007, o 21:37
Lokalizacja: warszawa
Kontaktowanie:

Re: kolumienki na First 297

Postautor: MatyAS » 8 paź 2011, o 22:32

Zdaję sobie sprawę, że "ojciec swoje dzieci chwali". Napisałem tylko, że nie są one do końca przemyślane. A "prawie" robi wielką różnicę; nie tylko smakoszom piwa... ;)

Wróć do „DIY - Do It Yourself”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 78 gości