Aktyw Forum

Zarejestruj się na forum.ep.com.pl i zgłoś swój akces do Aktywu Forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany wystarczy, że się zalogujesz.

Sprawdź punkty Zarejestruj się

"Elektryczne szyby" w samochodzie.

Marian B
-
-
Posty: 192
Rejestracja: 27 sty 2008, o 16:37
Lokalizacja: Szczecinek

Postautor: Marian B » 29 paź 2010, o 15:46

No to Kolego, do pracy, zobaczymy, porównamy. Ja swoje doświadczenia przekazałem w miarę przystępnie, i napewno będą sporym ułatwieniem.

matrix
-
-
Posty: 342
Rejestracja: 7 maja 2010, o 14:02
Lokalizacja: Sochaczew
Kontaktowanie:

Postautor: matrix » 29 paź 2010, o 15:57

No to Kolego, do pracy, zobaczymy, porównamy. Ja swoje doświadczenia przekazałem w miarę przystępnie, i napewno będą sporym ułatwieniem.
jak mówiłem. kiedyś się przymierzałem, ale zostało to w sferze tylko planów i marzeń. niestety finanse muszę przeznaczać na coś innego a nie wodotryski do swojego auta.

może w przyszłości. jak będę miał czas to nabazgram jakaś płytkę i coś przetestuję.

Marian B
-
-
Posty: 192
Rejestracja: 27 sty 2008, o 16:37
Lokalizacja: Szczecinek

Postautor: Marian B » 29 paź 2010, o 16:15

Wydatki nie są takie duże. Mnie się udało nabyć na Allegro komplet 4 podnośników do Octavii razem z silniczkami wszystko za jedyne 400zł. Nawet w silniczki były wetknięte oryginalne wiązki przewodów. Uważam to za wyjątkową okazję, ale przeglądając Allegro, takich okazji jest dużo. Inne koszty, tak naprawdę nie odgrywają roli. Między innymi, w ramach cięcia kosztow, właśnie ten panelik sterujący, który sie tak nie podoba, kosztowal tylko tyle ile kosztowaly te taniutkie przyciski w nim zamontowane.
Ja do zrealizowania tych "szyb" przymierzałem się prawie 10 lat (od 2000r), i przez ten czas miałem kilka koncepcji, stanęło na tej co jest, bo wydała mi się najlepsza.
Ostatnio zmieniony 30 paź 2010, o 10:29 przez Marian B, łącznie zmieniany 1 raz.

matrix
-
-
Posty: 342
Rejestracja: 7 maja 2010, o 14:02
Lokalizacja: Sochaczew
Kontaktowanie:

Postautor: matrix » 29 paź 2010, o 16:43

no ja niestety na chwilę obecną mam do wymiany przeguby więc elektrykę/elektronikę muszę zostawić na kiedy indziej.
jak powiedziałem, jak będę miał czas to mogę naskrobać płytkę i program do niej pod atmega8, ale sprawdzić tego w praktyce się nie da bo na mechanizmy pozwolić sobie nie mogę.

czerepach
-
-
Posty: 7
Rejestracja: 10 sie 2015, o 12:30
Kontaktowanie:

Re: "Elektryczne szyby" w samochodzie.

Postautor: czerepach » 31 sie 2015, o 15:41

Aż mi się przypomniało jak z 15 lat temu montowałem elektryczne szyby i centralny zamek do dużego fiata... To były czasy :)

klaudia2000
-
-
Posty: 3
Rejestracja: 30 paź 2016, o 11:08
Kontaktowanie:

Re: "Elektryczne szyby" w samochodzie.

Postautor: klaudia2000 » 12 lis 2016, o 13:41

dzieki

Marian B
-
-
Posty: 192
Rejestracja: 27 sty 2008, o 16:37
Lokalizacja: Szczecinek

Re: "Elektryczne szyby" w samochodzie.

Postautor: Marian B » 3 gru 2016, o 01:04

Wszystko wskazuje na to, że działa zabezpieczenie przeciążeniowe. Duże prawdopodobieństwo że nastąpilo zacięcie mechanizmu i poprostu silniczek się wyłącza po przekroczeniu pewnej wielkości prądu. Nic nie pozostaje tylko rozebrać i sprawdzić czy coś się nie połamało lub urwało w mechaniżmie.
Każdy tego typu mechanizm powinien dać się zamykać i otwierać "ręką" po mechanicznym odłączeniu napędu silnikiem.

Wróć do „DIY - Do It Yourself”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 24 gości