Aktyw Forum

Zarejestruj się na forum.ep.com.pl i zgłoś swój akces do Aktywu Forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany wystarczy, że się zalogujesz.

Sprawdź punkty Zarejestruj się

Rejestrator temperatury.

SileNT
-
-
Posty: 1
Rejestracja: 28 lut 2010, o 00:44
Lokalizacja: Kraków

Rejestrator temperatury.

Postautor: SileNT » 28 lut 2010, o 01:09

Witam.
Chciałbym przedstawić moją kontrukcję - cyfrowy rejestrator temperatury.
Do budowy urządzenia użyłem mikrokontrolera ATMega32, zegara DS1307 i termometru DS18B20. Wynik pomiaru zapisywany jest co 5 minut na kartę pamięci SD oraz dodatkowo wysyłane przez RS232.
Program napisałem w C z użyciem biblioteki do obsługi systemu plików FAT32. Jak narazie jest to wstępna wersja - planuję wtrawić nową płytkę (aktualnie układ jest na mojej płytce testowej zrobionej z uniwersalki) i wstawić przyciski, diody sygnalizacyjne oraz ewentualnie wyświetlacz LED. Zegar konfiguruje się za pomocą RS232 w terminalu. Aby włączyć tryb ustawień trzeba odkomentować w kodzie linijkę "ust=1;", wgrać program i po ustawieniu zegara spowrotem wgrać program początkowy - jest to tymczasowe rozwiązanie dla płytki bez przycisków.
Aplikacja do przeglądania wyników powstała w Delphi 7. Ją również pisałem na szybko i mam zamiar nieco rozbudować.

Obrazek Obrazek

Więcej zdjęć, skompilowane programy, kody źródłowe oraz aktualne wyniki pomiarów dostępne na mojej stronie:
http://silent.it.cx/home/2010/02/14/rej ... a-kart-sd/

Wróć do „DIY - Do It Yourself”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości