Aktyw Forum

Zarejestruj się na forum.ep.com.pl i zgłoś swój akces do Aktywu Forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany wystarczy, że się zalogujesz.

Sprawdź punkty Zarejestruj się

Subwoofer-ek by Kamil

kamillo177
-
-
Posty: 1
Rejestracja: 26 gru 2007, o 11:02
Lokalizacja: Płock

Subwoofer-ek by Kamil

Postautor: kamillo177 » 26 gru 2007, o 11:30

Witam wszystkich !!!

Oto mój nowy Subwoofer-ek

Założenia:

Miał to być sub inny od wszystkich szczególnie w wyglądzie, złużyć mi miał do muzyki i kina.

Przewrotnik:

Zdecydowałem się na początek na LW1000 - 4R, wiem nie cieszy się on zbyt dobrą opinia ale jakoś go się zdecydowałem .

Napęd:

Jak na razie TDA7294 z filtrem DP na jednej płytce według projektu Irka. Wyciskam z niego przy 4R spokojnie około 70rmsu. Już w planach na tranch wzmak

Obudowa:

No to zaczynamy:

Pojemność obudowy wynosi około 40litrów. Całość jest z płyty wiórowej 18mm, mdf, oraz hdf-ki, całość sklejana klejem RAKOL i skręcana na mase wkrętów poszło około 60sztuk. Jako wykończenie użyłem forniru Machoń oraz lakieru akrylowego czarnego mat, fornir lakierowałem lakierem DOMALUX pół mat.

Proces budowy:

1.Na początek należało wszystko pomierzyć i powycinać, następnie skleiłem i skręciłem

Obrazek

2.No i przyszedł czas na boki z płyty HDF, pierwszą warstwę przykleiłem jest i przykręciłem,

Następną warstwę tylko przykleiłem na sam klei

Obrazek

3. Okrągły tył to kanapka MDF, żeby wykonać taki kształt musiałem się niezle namęczyć z pilnikiem i szpachlą ale po 6 szpachlowaniach jest PERFECT

Obrazek

Obrazek

4. No i wykończenie. Na początek szpachlowano i czyszczenie, uzywałem szpachli samochodowej. Fornir przykleiłem metodą na żelasko bo nie dało rady inaczej fornirować tych okrągłych boków. Front i tył pomalowałem. Fornir lakierowałem 2 razy, a fornt 3 razy sprayem a tył 2 razy.

Obrazek

Odsłuch:

Jak na razie bardzo mi się podoba ma niezłego kopa i nie łapie zadyszki, cóż TDA jest dla niego za mały ale na razie jakoś gra . Mi się na razie bardzo podoba i to najważniejsze.

Efekt końcowy – fotki:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek







Tak na koniec napisze wam ze konstrukcja takiej obudowy jest bardzo żmudna, i ja żeby uzyskać taki efekt musiałem siedzieć z 3 tygodnie po troszeczku. Ogólnie nie polecam budować takiej budy wczesnym konstruktorom bez większego doświadczenia …

Pozdrawiam !!!

Wróć do „DIY - Do It Yourself”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 101 gości