Aktyw Forum

Zarejestruj się na forum.ep.com.pl i zgłoś swój akces do Aktywu Forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany wystarczy, że się zalogujesz.

Sprawdź punkty Zarejestruj się

Podmiana procka w kicie AVT591 z DS89S420 na Atmega8

McKEE
-
-
Posty: 186
Rejestracja: 7 cze 2004, o 10:02
Lokalizacja: Gniewkowo_Toruń

Podmiana procka w kicie AVT591 z DS89S420 na Atmega8

Postautor: McKEE » 16 sie 2007, o 11:30

Opis podmiany procesora w kicie AVT591 , swojego czasu autor udostępnił na swojej stronie schemat zmodyfikowanego oscyloskopu do PCta na procesorze Atmega8 , wsad do niego i program na PCta. Porównałem ten układ z kitem AVT591 i wyszło że to okrojona wersja tegoż samego, zabrałem się więc do przeróbki płytki jako że nie mogłem dostać originalnie zastosowanego DS'a (potem kupiłem w końcu DS89S450 i drugi oscyloskop wystartował już na tym procku) . Projekt zakończyłem połowicznym powodzeniem , tzn oscyloskop chodzi ale ma spore zakłócenia w części analogowej , z którymi do tej pory walczę , myślę że właściwy tuning kondensatorowy toru wejściowego na pewno pomoże.
Autor jak ostatnio sprwadzałem usunął juz wsad i program na PCta, więc proszę pisać to podeślę.
Załączniki
AVT591.ZIP
(54.64 KiB) Pobrany 381 razy

nagi
-
-
Posty: 11
Rejestracja: 13 sty 2004, o 19:31
Lokalizacja: z daleka
Kontaktowanie:

Postautor: nagi » 13 wrz 2007, o 22:06

witam

jestem w trakcie wykonywania tego układu mam już wszystko złożone pozostaje mi jedynie zaprogramować uC

w związku z powyższym mogę prosić o podesłanie wsadu + programu sterującego na DS89C420 ?

bardzo proszę o pomoc, ponieważ zainwestowałem już sporą część swych oszczędności w ten układ... a bez oprogramowania nie zadziała

Wróć do „DIY - Do It Yourself”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości