Aktyw Forum

Zarejestruj się na forum.ep.com.pl i zgłoś swój akces do Aktywu Forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany wystarczy, że się zalogujesz.

Sprawdź punkty Zarejestruj się

kolumny podłogowe oleczka (stx & TVM)

Awatar użytkownika
oleczek
-
-
Posty: 24
Rejestracja: 29 paź 2006, o 08:11
Lokalizacja: Łódź
Kontaktowanie:

kolumny podłogowe oleczka (stx & TVM)

Postautor: oleczek » 29 paź 2006, o 08:16

Serdecznie witam wszystkich ktorzy interesuja sie DIY. Chcialem powiedziec ze DIY interesuje sie od niedawna ( 2 miesiace). Przegladalem rozne fora o tematyce DIY ( kolumny) i zaczalem rozmyslac nad projektem kolumn. Przegladalem wiele ciekawych konstyrukcji. W koncu p o dluzszym namysleniu postanowilem ze moj projekt bedzie wzorowany na kolumnach podlogowych DJ SMS i monitorkach Marask.

Przetworniki:

- wysokotonowy: ARV104-04-8
- sredniotonowy: ARP-150-00-8
- niskotonowy: STX GDN 22-120-8SS

Zwrotnice:
Zwrotnica Janbo J-3A

Obudowa:
wys./szer./gl./ - 70cm/26cm/28cm

Obudowa została wykonana z płyty wiórowej o grubosci 18mm. Objetosc wewnetrzna kolumny to 36L. !Obudowa nie ma zadnych wzmocnien wewnatrz! Calosc zostala klejona i uszczelniona klejem ''vikol''. Obudowa skrecana wkretami karotonowo gipsowymi o dl. 4,5cm i wkrecane co 10cm. nierownosci oczywiscie tradycyjnie zostaly pokryte szpachlowka i szlifowane papierem sciernym.
Na kolumne została nalożona została gabka pod panele o grubosci 2mm ktora zostala przyklejona na klej 'butapren'.
Dodatkowo na przedni panel poszla jeszcze jedna dodatkowa warstwa gabki co daje nam na przod 4mm. Na gabke zostal przyklejony material skoropodobny 'skaj'.
Na bok kolumny zostaly doklejone boki ktore skladaja sie z płyty wiórowej o gr. 12mm. Dodatkowo zostaly oklejone okleina drewnopodobna.

Koszty:

Nie bede sie rozpisywal natemat ile mnie co kosztowlo. wszystko zapisywalem na kartce.
Jak narazie to wynioslo mnie 392zł. Ale do tego jesscze musze kupic zwrotnice i wygluszenie. Calosc bedzie kosztowala mnie okolo 550zł

Wrazenia :


Wczoraj podpialem pod wzmacniacz Pioneer A-225. Powie mwam ze graja o wiele lepiej niz Emesrony dwudrozne.
Wysokie tony sie troche wybijaja ale potencjometr od wysokich tonow w wzmacniaczu zalatwia sprawe.
Srednie so akurat nie wybijaja sie ponad poziom.
A niskie no wiadomo bass. Nie powala jak sub ale jest ladny, szybki i nie muli.

Fotki:

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek
Ostatnio zmieniony 29 paź 2007, o 17:51 przez oleczek, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
end
admin
admin
Posty: 4977
Rejestracja: 7 maja 2003, o 11:18
Lokalizacja: Jedlina Zdrój
Kontaktowanie:

Postautor: end » 29 paź 2006, o 10:02

No cóż mogę powiedzieć... gratuluję wytrwałości i salidnego wykonania.
Jednak znowu ten skaj, jak dla mnie psuje w takich kolumnach efekt, wszystko drewnopodobną okleiną by było miód. - jak dla mnie.
Tak szczerze, to tylko na subie fajnie prezentuje się ten skaj, ale jak już wspominałem kwestia gustu.
Ciekaw jestem jak to gra w rzeczywistości :)

Awatar użytkownika
Futrzaczek
-
-
Posty: 781
Rejestracja: 4 gru 2005, o 17:48
Lokalizacja: Piotrków Tryb
Kontaktowanie:

Postautor: Futrzaczek » 29 paź 2006, o 10:06

Ta żółta membrana ciekawie wygląda :) Zwłaszcza na tle czerni. ;)
Też chciałbym sobie jakieś kolumienki złożyć, ale głośników o mocy mniejszej niż 10W znaleźć nie mogę :cry:

Awatar użytkownika
end
admin
admin
Posty: 4977
Rejestracja: 7 maja 2003, o 11:18
Lokalizacja: Jedlina Zdrój
Kontaktowanie:

Postautor: end » 29 paź 2006, o 10:07

Ta żółta membrana (jak dobrze pamiętam) to włókno szklane. :)

Awatar użytkownika
oleczek
-
-
Posty: 24
Rejestracja: 29 paź 2006, o 08:11
Lokalizacja: Łódź
Kontaktowanie:

Postautor: oleczek » 29 paź 2006, o 12:25

Kolumny mam podłączone pod amplituner Pioneer VSX-416 + DVD Philips = to jest to :)

Ale z czasem rośnie smak zapotrzebowania. I za jakies niecałe pół roku bede robil nowy zestaw. Ten co wam tutaj przedstawiłem gra juz jakies 6 miesiecy.

prosze o dalszee opinie :)

moro
-
-
Posty: 1
Rejestracja: 25 sty 2007, o 13:56
Lokalizacja: M-ce
Kontaktowanie:

Postautor: moro » 25 sty 2007, o 14:08

:599: WOW, jestem mile zaskoczony. Naprawde kawał dobrej roboty, a efekt MEGA. Pogratulować tylko mogę :)

Wróć do „DIY - Do It Yourself”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 36 gości