Aktyw Forum

Zarejestruj się na forum.ep.com.pl i zgłoś swój akces do Aktywu Forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany wystarczy, że się zalogujesz.

Sprawdź punkty Zarejestruj się

Przetwornica DC/AC

camilzi
-
-
Posty: 4
Rejestracja: 15 mar 2006, o 12:01
Lokalizacja: Zgorzelec

Przetwornica DC/AC

Postautor: camilzi » 15 mar 2006, o 17:27

Hej wszystkim,
przejrzalem wszystkie archiwalne wydania EP i EdW i niestety nie znalazlem nic na temat przetwornic ktore wytwarzaja przebieg sinusoidalny o malych znieksztalceniach. W sieci tez nic nie ma, przynajmniej ja nie znalazlem a siedze juz nad tym kilka dni. Wiem, ze fachowo robi sie to z uzyciem mikrokontrlerow itd. Poszukuje jednak jakis lepszych informacji, lepszego opisu, przykladowy schemat bylby wrecz cudowny ale cuda raczej rzadko sie zdarzaja...
Moj znajomy zaproponowal mi, ze kontrolery moge obejsc poprzez generator sinusa z wzmacniaczem mocy. Problem w tym, ze ja potrzebuje przetwornice na 1kW. Male wzmacniacze potrafie zrobic, takie np do 100W ale nigdy nie widzialem jeszcze wzmacniacza na 1kW, tzn nie robilem takiego.
Za wszelkie mozliwe informacje,linki itd z gory wielkie dzieki.

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Futrzaczek
-
-
Posty: 781
Rejestracja: 4 gru 2005, o 17:48
Lokalizacja: Piotrków Tryb
Kontaktowanie:

Postautor: Futrzaczek » 15 mar 2006, o 17:34

Dobra, walnę spam - sorry End

:arrow: camilzi
To jest dział w którym prezentujemy to, co już zrobiliśmy.
Np. wzmacniacze, płytki testowe, radia itp.
A nie to, co chcemy zrobić.
Takie pytanie jak to warto umieścić w dziale "Elektronika - tematy ogólne"
Wiem, że tam już masz taki - jeżeli chcesz, aby Ci ktoś pomógł, to dublowanie tematów nie jest dobrym pomysłem.
Ja nie skaczę na Ciebie, tylko chcę Ci to łagodnie przekazać

Wróć do „DIY - Do It Yourself”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 33 gości