Aktyw Forum

Zarejestruj się na forum.ep.com.pl i zgłoś swój akces do Aktywu Forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany wystarczy, że się zalogujesz.

Sprawdź punkty Zarejestruj się

Marshall BluesBreaker

soulafein
-
-
Posty: 27
Rejestracja: 22 sty 2006, o 21:10
Lokalizacja: Poznań
Kontaktowanie:

Marshall BluesBreaker

Postautor: soulafein » 4 mar 2006, o 15:11

Mam do zaprezentowania efekt ktory niedawno zrobilem - jest to kopia Marschall BluesBreakera :) Plytke kupilem na allegro, uzylem zwyklych weglowych rezystorow (metalizowane cos by zmienily??) i kondensatorow MKT. IC to TL072, diody 1N4148 - czyli wedlug schematu z GGG. Przelacznik hebelkowy bo nie potrzeba mi DPDT. Obudowa to zwykla puszka aluminiowa po cukierkach ;) Calosc dziala nawet niezle - raczej niewielkie przesterowanie, ewentualnie do lekkiego rocka. Musze go pomalowac ladnie (prosze nie smiac sie ;)

Jak na razie mam problem tylko z brumami - troche burczy jak sie go podkreci - czesciowo eliminowane jest to przez przylozenie reki do strun lub obudowy efektu. Czy ktos moze mi poradzic co moge zrobic ??

A oto i moje dzielo ;) :
Załączniki
Efekt1.jpg
Widok z boku
Efekt2.jpg
Widok z frontu
Efekt3.jpg
Bebechy

Awatar użytkownika
Futrzaczek
-
-
Posty: 781
Rejestracja: 4 gru 2005, o 17:48
Lokalizacja: Piotrków Tryb
Kontaktowanie:

Postautor: Futrzaczek » 4 mar 2006, o 19:17

No fajne, fajne...
uzylem zwyklych weglowych rezystorow (metalizowane cos by zmienily??)
metalizowane mają mniejszą tolerancję
Obudowa to zwykla puszka aluminiowa po cukierkach
A mój OTL jest w kartonie po mleku :lol:
Ta puszka może Ci służyć jako ekran 8)
Jak na razie mam problem tylko z brumami - troche burczy jak sie go podkreci - czesciowo eliminowane jest to przez przylozenie reki do strun lub obudowy efektu. Czy ktos moze mi poradzic co moge zrobic ??
Tą puszkę podłącz do masy (-) układu
Musze go pomalowac ladnie
To by się przydało :p

petersz
-
-
Posty: 579
Rejestracja: 2 gru 2005, o 18:26
Lokalizacja: ---

Postautor: petersz » 4 mar 2006, o 19:28

Struny powinne być połączone z masą przez np. mostek. Domyślam się, że masz stratocaster'a z trzema singlami :idea:. Jeśli da radę, to wrzuć jakieś sample :). Gratuluję!
Calosc dziala nawet niezle - raczej niewielkie przesterowanie, ewentualnie do lekkiego rocka.
To nie dla mnie. Ja to co najmniej ShadeMaster'a, czy coś w tym stylu :).

Pozdr.

soulafein
-
-
Posty: 27
Rejestracja: 22 sty 2006, o 21:10
Lokalizacja: Poznań
Kontaktowanie:

Postautor: soulafein » 4 mar 2006, o 20:19

Podejrzewam ze puszka jest podlaczona do masy ukladu poprzez wejscie jack - czy tylko mi sie tak wydaje ?? Bezposrednio do masy mam podlaczone kabelkiem - wejscie i wyjscie jack, oraz przelacznik. Jacki polaczone sa z obudowa wiec i ona musi (??) byc umaszona ;) Potencjometry dotykaja obudowy i takze raczej przez nia sa podlaczone do masy...Czy proponujecie oddzielny kabelek laczacy obudowe z masy (a moze rowniez potencjometry ??)

Jak na razie nie moge nagrac sampli bo nie mam mikrofonu lub przejsciowki duzy jack->maly jack, ale postaram sie cos wykombinowac :)

slawak1
-
-
Posty: 29
Rejestracja: 31 sty 2006, o 19:31
Lokalizacja: Kolbuszowa
Kontaktowanie:

Postautor: slawak1 » 5 mar 2006, o 00:48

Hehe no... rewelacja :D To ja swojego doda wmontowałem w puszkę aluminiową po transformatorze od ciągnikia :D ale z tym opakowaniem po cukierkach to rewelacyjny patent :D I całkiem fajnie wygląda. Mam nadzieje, ze fajnie brzmi. Grałem w sklepie na oryginale to raczej mnie do kupna nie przekonał, ale handmade zawsze brzmi lepiej :D :D.

Pozdrawiam i gratuluje.

soulafein
-
-
Posty: 27
Rejestracja: 22 sty 2006, o 21:10
Lokalizacja: Poznań
Kontaktowanie:

Postautor: soulafein » 5 mar 2006, o 22:29

Ma ktos jeszcze jakies pomysly na zlikwidowanie tych szumow - czy mam zrobic tak jak napisalem wczesniej ?? Dodam ze podlaczam efekt do radia Diora Dss 402 ktore nie jest uziemione. I jak juz wczesniej napisalem przestaje buczec jak dotykam strun lub pudelka od efektu...

Taki maly off-top: Moja gitara zachowuje sie dziwnie. Tzn cos chyba jest z przelacznikiem trojpozycyjnym - czasami przelacza przystawki a czasami nie. Dzis doszedlem do tego ze jesli chce przelaczyc, to lekkie pukniecie w okolice przelacznika powoduje ze zaczyna wreszcie dzialac - a po chwili znowu jest tak samo - ze mozna ruszac wajcha i nic nie przeskakuje. Co to moze byc ??

petersz
-
-
Posty: 579
Rejestracja: 2 gru 2005, o 18:26
Lokalizacja: ---

Postautor: petersz » 6 mar 2006, o 17:38

Taki maly off-top: Moja gitara zachowuje sie dziwnie. Tzn cos chyba jest z przelacznikiem trojpozycyjnym - czasami przelacza przystawki a czasami nie. Dzis doszedlem do tego ze jesli chce przelaczyc, to lekkie pukniecie w okolice przelacznika powoduje ze zaczyna wreszcie dzialac - a po chwili znowu jest tak samo - ze mozna ruszac wajcha i nic nie przeskakuje. Co to moze byc ??
Sprawdź, czy nie ma zimnych lutów, albo odrazu przelutuj jeszcze raz wszystkie złącza :). Jeśli to nie pomoże (a powinno ;)), to najprawdopodobniej sam przełącznik się zużył i jest do wymiany...

Pozdr.

P.S.
Sorry, że napisałem, że pownieneś połączyć struny z masą... Masz już przecież połączone, jeśli po dotknięciu szumy cichną :). Po prostu, gdy dotykasz strun, uziemiasz całość i mniej buczy, dlatego pownieneś uziemić swów "wzmacniacz" i podłączać do gniazdka z bolcem :D.

soulafein
-
-
Posty: 27
Rejestracja: 22 sty 2006, o 21:10
Lokalizacja: Poznań
Kontaktowanie:

Postautor: soulafein » 6 mar 2006, o 18:08

Fajnie by bylo gdyby istniala taka mozliwosc, ale niestety to radio ma wtyczke na dwa bolce :( i pupa :( raczej nie da sie z tym nic zrobic - musze poczekac az kupie piec - szykuje sie do Marshalla MG15 :) taki maly mi wystarczy :)

[ Dodano: 06-03-2006, 21:15 ]
A z tym przelacznikiem to napisalem do firmy Kisielewski - bo mam jeszcze gwarancje :) niech oni sie martwia. Od poczatke cos bylo z nim nie tak wiec oczekuje naprawy :)

Wróć do „DIY - Do It Yourself”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 36 gości