Aktyw Forum

Zarejestruj się na forum.ep.com.pl i zgłoś swój akces do Aktywu Forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany wystarczy, że się zalogujesz.

Sprawdź punkty Zarejestruj się

Zegarus - sterowanie domem

Awatar użytkownika
Jado
-
-
Posty: 10
Rejestracja: 16 paź 2005, o 08:35
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Zegarus - sterowanie domem

Postautor: Jado » 16 paź 2005, o 08:43

Witam :-)

Wszystkich zainteresowanych automatyka domowa zapraszam do odwiedzenia strony http://zegaruz.republika.pl - jest tam opis mojego systemu Home Automation.
Jest to projekt otwarty, wiec kazdy moze czerpac wiedze i pomysly dla siebie :-) (a takze dodawac swoje pomysly).
Zapraszam :-)

bb

Postautor: bb » 16 paź 2005, o 16:49

To dzial by pokazac na forum swoje osiagniecia a nie link gdzies tam!

Awatar użytkownika
Jado
-
-
Posty: 10
Rejestracja: 16 paź 2005, o 08:35
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Postautor: Jado » 16 paź 2005, o 17:10

To adres strony gdzie jest opis urzadzenia ktore zaprojektowalem i zrobilem - myslalem, ze to zrozumiale :-)

radzio
Moderator
Moderator
Posty: 965
Rejestracja: 13 maja 2003, o 10:33
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontaktowanie:

Postautor: radzio » 16 paź 2005, o 19:11

To dzial by pokazac na forum swoje osiagniecia a nie link gdzies tam!
bb a może sie tak wkońcu zarejestrujesz??? Już od dłuższego czasu widać Cię na tym forum. Nie rozumiem czemu piszesz "z ukrycia"?

Awatar użytkownika
end
admin
admin
Posty: 4977
Rejestracja: 7 maja 2003, o 11:18
Lokalizacja: Jedlina Zdrój
Kontaktowanie:

Postautor: end » 16 paź 2005, o 21:10

Może bb nie potrzebuje sie rejestrować i udziela się jako gość, choć nie ma to dobrej strony ze względu na to, że każdy może podac się za bb.

Lepiej poczytajcie projekcik :D

Awatar użytkownika
pajaczek
Moderator
Moderator
Posty: 2650
Rejestracja: 24 sty 2005, o 00:39
Lokalizacja: Winny gród

Postautor: pajaczek » 16 paź 2005, o 23:56

Nie wiem jak merytorycznie sie przedstawia, ale temat ciekawy... ide czytac ;)


A bb czepia sie czegos czego nie zrozumial. Oczywiscie ze z pierwszego postu wynika ze to projekt autora tematu.


Edit:

Ech... nawet pobiezne przejrzenie materialu pozwala przypuszczac, ze aby go zamiescic tutaj, w formie notek, to autor musialby napisac ich co najmniej kilka (kazda notka ma w koncu ograniczona wielkosc). Mysle ze nie zmiescily by sie nawet na jednej stronie. Juz calkiem pomijam "dodatki". bb... nie tylko nie zrozumiales notki (autorstwa) ale i zupelnie nie miales racji odnosnie formy prezentacji (tego sie nie da w przystepnej formie przedstawic na forum).

Awatar użytkownika
Jado
-
-
Posty: 10
Rejestracja: 16 paź 2005, o 08:35
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Postautor: Jado » 17 paź 2005, o 08:10

Witajcie :-)

Ciesze, sie, ze sytuacja sie wyjasnila, bo przyznam sie ze bylem troche zaskoczony tym atakiem.
Jesli chodzi o sam opis, to bedzie on sie jeszcze rozrastal gdyz powstala nowa wersja systemu - po przeniesieniu kodu na procesor PIC 18F452, ktora jest rozbudowana o nowe funkcjonalnosci (opisane w dziale Nowosci).
Po skonczeniu testow bede chcial zamiescic nowe opisy na stronie - mam wrazenie, ze pelny opis zajmie kilka miesiecy pracy... hhmmm.... zalezy jak bardzo szczegolowo bede chcial to opisac :-)
Mam nadzieje, ze temat sterowania domowego Was zainteresowal :-)

McKEE
-
-
Posty: 186
Rejestracja: 7 cze 2004, o 10:02
Lokalizacja: Gniewkowo_Toruń

Postautor: McKEE » 4 lis 2005, o 17:10

Super projekcik , pomysl na dalsze rozwiniecie :modul wyswietlacza graficznego z naprzemiennym wyswietlaniem wykresu temperatury , wilgotnosci i cisnienia .
Dla zainteresowanych TDA5051 dostepny w TME po 24zl pojedynczo , lub 18zl >10szt, digikey 11zl >25szt , lub 14zl pojedynczo + wysylka (drogo :567: )
Powodzenia

awatar100
-
-
Posty: 415
Rejestracja: 27 cze 2003, o 07:55
Lokalizacja: Gdańsk
Kontaktowanie:

Postautor: awatar100 » 4 lis 2005, o 18:40

ogolnie projekt zly bo :
przewodowy - sterowanie nie jest w torze radiowym a to nas zawsze czymsc ogranicza
jeden centralny punkt sterojacy ..

a reczta mi sie podoba

yuric

Hmm

Postautor: yuric » 24 gru 2005, o 18:36

Gratuluje pomysłu - całkiem fajna żecz. Trafiłem tu szukając czegoś podobneg z taką różnicą że funkcje "Master Controller" pełniki komputer. Może ktoś z was zna linki do schematów stron gdzie znajde coś podobnego, coś co mogło by mi pomuc w złożeniu Home Automation ale z sercem w postaci PC'ta. Każra nawet najdrobniejsza pomoc mile widziana. Dodam jeszcze że jestem początkującym i bez schematu to sobie nie poradze.

yuricl@op.pl - mój mail;) - tu kierować ewentualne odpowiedzi

Wróć do „DIY - Do It Yourself”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 26 gości