Aktyw Forum

Zarejestruj się na forum.ep.com.pl i zgłoś swój akces do Aktywu Forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany wystarczy, że się zalogujesz.

Sprawdź punkty Zarejestruj się

Okno z siłownikiem

rafal2525
-
-
Posty: 2
Rejestracja: 18 sty 2016, o 08:24

Okno z siłownikiem

Postautor: rafal2525 » 18 sty 2016, o 08:29

Witajcie. Planuję na wiosnę remont u mojej mamy. Jest ona już w podeszłym wieku, więc planuję bardzo praktyczn rozwiązania. Mebelki mam już upatrzone. Do tego przebudowa schodów i parę innych projektów. Nad jednym z nich chciałbym dziś z wami porozmawiać, a raczej zasięgnąć opinii. Mianowicie planuję zrobić automatyczne okno tj. Działające na siłownik elektryczny.
Okno takie ma działać w sypialni kiedy mama leżałaby w łóżku a chciałaby zaczerpnąć powietrza.
Chciałbym aby to wyglądało mniej więcej tak jak na załączonym obrazku.
http://i29.photobucket.com/albums/c275/ ... window.jpg
Czy ktoś z was miał styczność z czymś takim?
Znalazłem taki siłownik http://www.elektrobim.pl/sklep/aktuator ... -jack-24v/
Byłby odpowiedni waszym zdaniem? Może coś na 12v?
Dziękuję za każdą radę.

Awatar użytkownika
Jacek Bogusz
-
-
Posty: 470
Rejestracja: 12 maja 2010, o 17:37
Lokalizacja: Poznań
Kontaktowanie:

Re: Okno z siłownikiem

Postautor: Jacek Bogusz » 21 sty 2016, o 08:23

Siłowniki do okien to nie jest nowy temat. Wiele jest oferowanych przez samych producentów okien, stosowana są w systemach automatycznego przewietrzania i oddymiania. Ten siłownik pokazany przez Ciebie jest moim zdaniem taki "mało elegancki" jak na zamontowanie w oknie, ale jeśli się uda, to nie ma problemu. Patrząc na jego parametry - moim zdaniem dobrze wybrałeś, powinien wystarczyć. Typowo do takich zastosowań używa się siłowników o sile docisku 200-450N (zależnie od wielkości okna), przesuwie rzędu 20-30 cm, zasilaniu 24VDC. Jak pisałem, gotowe rozwiązania można wyszukać u producentów okien (często stosowane do otwierania okien dachowych).

rafal2525
-
-
Posty: 2
Rejestracja: 18 sty 2016, o 08:24

Re: Okno z siłownikiem

Postautor: rafal2525 » 27 sty 2016, o 14:52

Dzięki za odpowiedź. Widziałem te siłowniki, ale są one drogie, a ten będzie chodził rzadko. Ewentualnie jeśli miałby być bardziej elegancki to widziałem na tamtej stronie siłownik o nazwie CAR, z tym że jest on na 12v. Podobno jest bardzo cichy, a to byłaby zaleta bo nie przeszkadzałby mamie. http://www.elektrobim.pl/sklep/silownik ... -car-2500/
Jak myślisz, który wybrać? :)

tatuwoj
-
-
Posty: 3
Rejestracja: 7 lip 2016, o 08:45
Kontaktowanie:

Re: Okno z siłownikiem

Postautor: tatuwoj » 7 lip 2016, o 09:18

Fajny i ciekawy pomysł. Za miesiąć zapowiada się u mnie remont to na pewno spróbuje z tym pomysłem :D

jurkov
-
-
Posty: 3
Rejestracja: 30 wrz 2016, o 16:35

Re: Okno z siłownikiem

Postautor: jurkov » 30 wrz 2016, o 16:49

Wydaje mi się, kupienie okna z wbudowanym siłownikiem będzie tańsze niż zwykłe okno i kupienie siłownika osobno. No i czas...

P.S. Pomysł świetny, szczególnie dla osób starszych i w przypadku dużych okien lub na dużej wysokości.

cezik
-
-
Posty: 508
Rejestracja: 11 lip 2016, o 13:20

Re: Okno z siłownikiem

Postautor: cezik » 8 kwie 2021, o 08:52

A wybraliście okna psk czy moze hst?

Infino
-
-
Posty: 276
Rejestracja: 3 paź 2014, o 10:36

Re: Okno z siłownikiem

Postautor: Infino » 8 kwie 2021, o 10:14

A może duży fix a obok oddzielne okno - drzwi normalne tarasowe 90-100 cm? Cenowo mega taniej a nadal jest efekt WOW wielkiego okna. Okna i tak otwartego się nie trzyma bo muchy czy komary lecą. Drugi raz HSa bym nie robiła (choć fajny ale w sumie niewarte tej kasy), a PSK w ogóle odpada, przeraża mnie przesuwanie taką landarą.
Mamy okna firMY Kapica https://www.kapica.pl/

Pułkownik40
-
-
Posty: 132
Rejestracja: 28 wrz 2016, o 12:38

Re: Okno z siłownikiem

Postautor: Pułkownik40 » 11 mar 2022, o 14:04

cześć, jak udało wam się ostatecznie to przygotować, jak się sprawdza? coś byście zmienili?
__________________
Zobacz ofertę tego hotelu w Raszynie

Wróć do „DIY - Do It Yourself”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości