Aktyw Forum

Zarejestruj się na forum.ep.com.pl i zgłoś swój akces do Aktywu Forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany wystarczy, że się zalogujesz.

Sprawdź punkty Zarejestruj się

Zabezpieczenie i odczyt scalaków

Awatar użytkownika
power
-
-
Posty: 87
Rejestracja: 7 sie 2003, o 09:23

Zabezpieczenie i odczyt scalaków

Postautor: power » 15 paź 2003, o 14:35

Interesują mnie informacje na temat jak można odczytać układy, głównie atmele zabezpieczone. Wiem, że są różne metody. Może ktoś już próbował któreś z nich i może podzielić się efektami. Jak również opis zabezpieczeń w tych scalakach np. AT89C2051 itp. z rodziny Atmela.

power

Awatar użytkownika
power
-
-
Posty: 87
Rejestracja: 7 sie 2003, o 09:23

Postautor: power » 18 paź 2003, o 09:27

Wiem, że w którymś numerze EP były artykuły na ten temat może ktoś ma i mógłby podesłać na maila scany.

power

kafka
-
-
Posty: 116
Rejestracja: 6 maja 2003, o 17:32
Lokalizacja: Lublin
Kontaktowanie:

Postautor: kafka » 21 paź 2003, o 07:18

Jeżeli są zabezpieczone te nie ma praktycznie szans... Trzeba mieć mnóstwo czasu i nieźle wyposażone labolatorium. Sam ATMEL podobno miałby z tym problemy, chociaż słyszałem że za kilka(naście) tysiący dolców da się to załatwić.

Awatar użytkownika
power
-
-
Posty: 87
Rejestracja: 7 sie 2003, o 09:23

Postautor: power » 21 paź 2003, o 11:35

Szans może i nie ma? ale zawsze można spróbować, wiem o kilku metodach odczytu i podobno niektórzy to robią. Oczywiście sprzęt też jest potrzebny to wiadomo samo przez się, że młotkiem tego nie zrobi. A Atmel to raczej z tym sobie poradzi kwestia układu. Interesuje mnie w jaki sposób jest to realizowane, zabezpieczenie.

power

Stefek
-
-
Posty: 3
Rejestracja: 25 lut 2003, o 23:57

Postautor: Stefek » 1 cze 2004, o 22:15

mam cos takiego www.easy-soft.tsnet.pl

Awatar użytkownika
power
-
-
Posty: 87
Rejestracja: 7 sie 2003, o 09:23

Postautor: power » 3 cze 2004, o 08:25

Widzę że nie tylko mnie interesuje ten temat a co do zabezpieczeń to znalazłem kilka ciekawych sposobów na odczyt zabezpieczonych scalaków i to nie potrzeba aż tak specjalistycznego sprzętu.

power

Awatar użytkownika
Kamilkozi
-
-
Posty: 229
Rejestracja: 19 mar 2004, o 11:48
Lokalizacja: Gdańsk
Kontaktowanie:

Postautor: Kamilkozi » 3 cze 2004, o 14:04

Jeśli możesz to opisz swoje sposoby, chętnie dowiem się czegos nowego...

Awatar użytkownika
power
-
-
Posty: 87
Rejestracja: 7 sie 2003, o 09:23

Postautor: power » 3 cze 2004, o 14:39

Nie ma problemu możemy się powymieniać informacjami. Bawiłeś się może kiedyś w odczyt takich układów? Jeśli tak to pewnie wiesz że sa metody inwazyjne i bezinwazyjne (powiedzmy że bezpieczniejsze). Do metody bezinwazyjneje wystarczy użyć specjalnie skonstruowanego programatora który potrafi w krótkim czasie zmieniać napięcie oraz implusy programujące przez co zostaje jakby oszukany ukłąd zabezpieczęń i się wysypuje i wtedy można odczytać program jednak w wielu przypadkach scalak jest już do wyrzucenia. Ale może to nie temat na forum.

power

Awatar użytkownika
Kamilkozi
-
-
Posty: 229
Rejestracja: 19 mar 2004, o 11:48
Lokalizacja: Gdańsk
Kontaktowanie:

Postautor: Kamilkozi » 3 cze 2004, o 15:46

Może i nie na forum......ale nie zawsze odczyt zabezpieczonego układu to łamanie prawa. Kiedyś zdarzyło mi się zabezpieczyć 89S8252, to było tylko tak eksperymentalnie. Później za jakiś czas padł mi dysk twardy i to co było w procku to jedyne co zostało po moim programie. Oczywiście było już za późno i straciłem tamten program.

Awatar użytkownika
power
-
-
Posty: 87
Rejestracja: 7 sie 2003, o 09:23

Postautor: power » 3 cze 2004, o 18:55

W sumie to nie myślałem o łamaniu prawa choć odczyt zabezpieczonych scalaków nie do końca jest legalny, zależy w jakim celu to się robi, ale po co rozpowszechniać takie informacje?? Przecież zainteresowani i tak wiedzą jak to wykonac?

power

Awatar użytkownika
cyrus
-
-
Posty: 33
Rejestracja: 14 sty 2004, o 09:56
Lokalizacja: Kraków
Kontaktowanie:

Postautor: cyrus » 21 cze 2004, o 09:10

Ale są i tacy zainteresowani którzy jeszcze tego nie robili - pozdrawiam!!

Awatar użytkownika
power
-
-
Posty: 87
Rejestracja: 7 sie 2003, o 09:23

Postautor: power » 23 cze 2004, o 13:22

Zawsze musi być ten pierwszy raz, na rosyjskich stronach można znaleźć cekawe artykuły na temat odczytu takich scalaków. Ogólnie mnie interesują Atmele i ich zabezpieczenia które podobno są jednymi z lepszych ale..? Bo np. przy odczycie nich układ po odczycie jest juz do wyrzucenia.

Wróć do „Serwis urządzeń elektronicznych”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 36 gości