Aktyw Forum

Zarejestruj się na forum.ep.com.pl i zgłoś swój akces do Aktywu Forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany wystarczy, że się zalogujesz.

Sprawdź punkty Zarejestruj się

przenośne odtwarzacze DVD

Kuba
-
-
Posty: 51
Rejestracja: 20 kwie 2003, o 11:09
Lokalizacja: Białystok
Kontaktowanie:

przenośne odtwarzacze DVD

Postautor: Kuba » 7 cze 2003, o 12:48

witam

Niedługo zamierzam kupić odtwarzacz przenośny dvd z ekranem lcd.
Chcę go kupić w usa, bo jest po prostu duuużo taniej.

Mam tylko parę pytań co do kompatybilności tego urządzenia z 'Polską'

Panasonic DVD-LA95

Wiem, że w grę wchodzi deregionalizacja tego urządzenia. Czy będzie to możliwe? I jeszcze jedno. W szczegółach technicznych napisane jest, że odtwarza dvd w standarcie NTSC. Dotychczas myślałem, że płyty dvd poddają się tylko regionalizacji a nie systamom odtwzrzania. Chciałbym zatem dowiedzieć się, czym grozi mi ten system NTSC, czego nie będę mógł robić?

Mam na oku jeszcze jeden odtwarzacz
Initial DVD-1810

Jest tańszy (390$ zamiast 550$) ale nie ma wzmianki o systemie odtwarzania dvd, więc w sumie nie weidomo jak odtwarza. No i firma... panasonic vs. initial.

Proszę o szybkie odpowiedzi
Z góry dziękuję
Kuba

Gość

Postautor: Gość » 7 cze 2003, o 13:47

Ntsc jak wiesz to system kodowania kolorow. Roznica ramki Ntsc 60Hz a Pal 50Hz. Jeslibys chcial go podlaczyc do TV to bedziesz mog ogladac ale tylko jak czarno bialy (chyba ze bedziasz mial TV multi system). Co do zmiany systemu nie wiem czy jest mozliwe. Jesli nie to nie bedziesz w stanie ogladac filmow drugiego regionu. Jak juz chcesz tam kupic kup wersje multi region. Na twoim miejscu kupilbym go w Polsce.

Kuba
-
-
Posty: 51
Rejestracja: 20 kwie 2003, o 11:09
Lokalizacja: Białystok
Kontaktowanie:

Postautor: Kuba » 7 cze 2003, o 13:52

ok, czyli ntsc przeszkadza tylko i wylacznie, gdy bede chcial podlaczyc zwykly tv, ale nie, jeżli tv bedzie mutisystem.

co do regionalizacji to jeszcze poszukam, moze ten odtwarzacz jest multisystemowy.

A co do kupienia go w Polsce to raczej nie, dziekuję, 8500zł kosztuje w Polsce... ;-)

Kuba

Rumcajs
-
-
Posty: 34
Rejestracja: 9 kwie 2003, o 20:38

Postautor: Rumcajs » 7 cze 2003, o 13:54

Z NTSC to jest jeszcze gożej. Z powodu różnicy częstotliwości i ilości lini ekranowych na TV PAL/CECAM nie uzyskasz synhronizacji.. Kolega prawdopodobnie się pomylił pisząc o kodowaniu koloru, bo to jest różnica między PAL a SECAM.

Kuba
-
-
Posty: 51
Rejestracja: 20 kwie 2003, o 11:09
Lokalizacja: Białystok
Kontaktowanie:

Postautor: Kuba » 7 cze 2003, o 14:04

no tak, ale to bedzie tylko wtedy, gdy bede chcial podlaczyc go do tv bez multisystemu.

Czyli gdy PO deregionalizacji wloze do niego dvd z regionu 2 (polska) to bedzie chodzilo ok.

Plyty dvd nie sa nagrywane w okreslonym systemie ntsc czy pal, okreslony sygnal wysylają dopiero odtwarzacze, tak?

Kuba

Gość

Postautor: Gość » 7 cze 2003, o 14:08

Kolega sie nie pomylil. Niektore TV daja rade. Np ja mialem Atari 600XL z systeme NTCS i uzywalem telewizora Elemis. Tak jak wspomnialem obraz byl czarno bialy. Rozwiazaniem mogby byc magnetowid pracujacy w multi systemie. To moglo by tez rozwiazac problem jesli masz nagrane kasety NTSC i chcialbys je odtwarzac w polsce.

Gość

Postautor: Gość » 7 cze 2003, o 14:32

"Plyty dvd nie sa nagrywane w okreslonym systemie ntsc czy pal, okreslony sygnal wysylają dopiero odtwarzacze, tak?"

Tego nie jestem pewny. Ja mam DVD player multi i jesli odtwazam region 1 to obraz mam czarno bialy. Na koputerze mam kolory.

Kuba
-
-
Posty: 51
Rejestracja: 20 kwie 2003, o 11:09
Lokalizacja: Białystok
Kontaktowanie:

Postautor: Kuba » 7 cze 2003, o 14:39

no bo pewnie tv masz tylko na pal ;-)

ok, dzieki za odpowiedzi, teraz szukam firmware'u do tego odtwzrzacza, czy wogle istnieje...

kuba

Gość

Postautor: Gość » 7 cze 2003, o 14:40

"Plyty dvd nie sa nagrywane w okreslonym systemie ntsc czy pal, okreslony sygnal wysylają dopiero odtwarzacze, tak?"

Tego nie jestem pewny. Ja mam DVD player multi i jesli odtwazam region 1 to obraz mam czarno bialy. Na koputerze mam kolory.

Wróć do „Serwis urządzeń elektronicznych”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości